Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kismamák / anyukák. Ti ennek...

Kismamák / anyukák. Ti ennek örültök vagy kellemetlen inkább? Volt már ilyen élményetek?

Figyelt kérdés

Minap utaztam tömegközlekedéseel kicsiny fővárosunkban, épp telefonáltam. Odaugat egy idősebb nő, hogy fel kéne állni és hogy átkéne adni a helyet az anyukának, akivel karonülő gyermek volt. Az anyuka ezt hallván szabadkozott, hogy csak egyet megy, nem szükséges, maradjak nyugodtan.


Na most..alap, hogyha észreveszem felállok, nem ezzel van a baj (ami itt kimaradt a telefonálás miatt). De nekem eléggé irritáló volt, hogy miért kell parancsolgatni valakinek, ha az újdonsült anyuka nem is kérte rá, hiszen ő is oda tudott volna jönni és kérni, hogy légyszi állj fel, nehéz a picúr vagy bármi, és még én kértem volna elnézést a bambaságomért, de így szerintem az anyának is kellemetlen lehetett, én is kiosztottam volna a vén nyanyát ha épp nem beszélgetek.


2016. márc. 18. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
öregasszony ült? mert ő is felállhatott volna ha akkora az igazságérzete. Persze ha észreveszem én is felállok, de az ilyen öreg csirkefarhát-vadászok nagyon irritálnak...foglalkozzon a saját dolgával
2016. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, ő is állt az ülésem mellett (az anyuka meg az ülésem mögött..).
2016. márc. 18. 18:04
 3/9 anonim válasza:
100%
Nekem inkább a kellemetlen kategória, kisgyerekes kismama vagyok, nem sokat tömegközlekedek, mégis sokféle szituval találkoztam, volt, hogy nagyon kellett volna a hely és nem adták át, no az rossz volt, de szerencsére legtöbbször átadják, az mindig nagyon jól esik, de egy ilyen beszólós szitu inkább kellemetlen. Ha nagyon gáz van, mondjuk rosszul vagyok, akkor nem vagyok rest magamnak kérni, ha meg képes vagyok állni, akkor csak az önként ajánlott helyeket fogadom el.
2016. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2%

szerintem az a gáz, hogy miközben melletted áll egy idős néni meg egy pici gyerekes anyuka, te nyugisan ücsörögve telefonálsz.

persze, lehetne szépen kérni, de lehetne odafigyelni a másikra is. szerinted az a néni aki beszólt, hányszor kapott ülőhelyet, hogyilyen paprikás hangulatban volt? na ez a gáz!

2016. márc. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha elolvasod a kommentemet, írtam, hogy az anyuka mögöttem volt, szóval ha nem nézelődök hátra, vagy nem vagyok bagoly, szerinted láttam? És lehet hogy gáz, de ha telefonálok akkor a vonal másik végére figyelek, sokszor csak nézve ki az ablakon. Ha veled nem fordult még elő ilyen, akkor veheted az ásót, nyugodtan áshatod a gödröt és kövezz meg :)
2016. márc. 18. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
azért a legtöbb öreget se kell félteni. Azt hiszik nekik alanyi jogon jár az ülőhely. Amivel nincs is gond, de reggelente piacra az iskola járattal járnak, és végig sopánkodják az utat. Persze mikor leszállnak, már szinte rohannak. Akin látszik hogy tényleg gyenge, legyen idős, fiatal, terhes vagy gyerek, rögtön átadom a helyem. De ha valaki jobb kondiban van mint én akkor had ülhessek már. Volt rá precedens hogy egy nő bökdösött, rám mászott végül fennhangon elkezdett szidni,hogy milyen bunkó vagyok mert fiatalként nekem rögtön pattanni kéne. Jelzem, a nő magassarkúban, kisminkelve fodrászolt hajjal tipegett fel, látszott hogy eléggé meg volt kímélve, nekem meg az eset előtt három héttel műtöttek, térdprotézissel. Sajnos azt hiszik, hogy aki diák vagy fiatal, nem lehet semmi baja.
2016. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igenigen, ez is ilyen "pesti dáma" volt, jobb szavam nincs rá, vidéken ez a gyűjtő név erre a típusú emberre. Bunda a nyakába, kis kalap, pink száj, kék szemhéjfesték..nem egy görbehátú néni volt, aki virágot árul, hogy kiegészítse a kis nyugdíját, legalábbis külsőre semmiképp.
2016. márc. 18. 18:30
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Nyugodtan kövezzen meg mindenki érte, de akkor is megkérdezem, hogy a sorrendnek nem úgy kellene lenni, hogy aki le szeretne ülni, az először odamegy, és megkéri valamelyik utastársát, hogy lenne-e szíves a helyét átadni?


Másodszor pedig, ha átadták a helyet,azt szépen megköszöni, hiszen szívességtétel történt.


Nem azt mondom, hogy nem szép dolog, ha valaki figyelmességből kérés nélkül felajánlja a helyét, de a másik véglet is enyhén irritáló, mikor egy szívességtételt alapelvárásnak gondolnak.


Egyszerűen nem értem, miért kell arra várni, hogy hátha valaki észreveszi az illetőt, aki áll. Miért nem lehet egyből odamenni, és megkérni valakit, hogy leülhessünk? Nem ez lenne inkább alapvető illem és elvárás?

2016. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Nah, ez a tipikus venasszony, aki mashol nem tudja kielni magat. En az ilyeneknek vissza szoktam szolni, h vegyenek vissza az arcukbol.

volt olyan, meg amikor 16 eves voltam es rovid volt a hajam, h utaztam a villamoson, ulve es felszallt 2 venasszony - de ezek az igazi nagypofaju tipusuak, koromcipobe beleeroltetett labbal - es feltunoen odalltak mellem, majd fennhangon elkezdtek, h "nincs hely" erre a masik mutatva ram "majd a fiatalember felall es atadja a helyet". En meg persze, nyilvan begurultam, h eloszor milyen pofatlanuok, masodszor pedig nem is fiu vagyok, ugyh a fulem botjat se mozditottam, mivel lany letemre, nem ereztem, h nekem szolna a celzas :D Aztan persze tovabb folytattak fennhangon, h "hehh, nem ert a szobol!!!" "nem, felhaborito...ezek a mai fiatalok" De aztan elkussoltak :D

2016. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!