Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ilyen improvizat...

Hogyan tudnék ilyen improvizatívan és harsányan beszélni, megszólalni?

Figyelt kérdés
Az a baj velem, hogy csak tényszerűen, komolyan, intellektuálisan tudok beszélni bármiről is legyen szó. Azt a szintet szeretném elérni, mint mondjuk a rádiós műsorvezetők, hogy bármi is jön eléjük, improvizatívan, könnyedén visszapasszolják a labdát a beszélgetőpartnerüknek, nem gondolkodnak hosszú másodperceket a mondanivalójukon. Saját magamnál azt vettem észre, hogy emiatt a túlzott intellektuálisságom miatt képtelenek közelebb kerülni hozzám az emberek, sőt, egy ponton túl igencsak ki tudok fogyni bármilyen beszédtémából. Mit tudtok javasolni, min változtassak, hogy jobb legyek spontán beszédben? Vannak erre valamilyen technikák?

2016. márc. 25. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Nincs technika, gyakorolni kell. Ami eszedbe jut, mondd. Ne gondolkodj. Persze normális beszélgetés keretei között.
2016. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez lehet a probléma hogy direkt erre próbálsz koncentrálni hogy spontán beszélj, nekem jól megy ez, ne gondolkodj többet fél-1 másodpercnél, mondd ami épp eszedbejut, persze azért kapcsolódjon is a beszélgetéshez. Egyébként ha ezt technikának lehet nevezni, akkor én az asszociációs képességet használom ehhez leginkább, dehát ez is ugye olyan ami erről meg arról eszedbejut, igazából tényleg ez a legnagyobb lényeg.
2016. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát sztem ha ilyen a megközelítés, ez nálad nem nagyon fog működni ...
2016. ápr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!