Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell pénz szórakozásra?...

Miért kell pénz szórakozásra? Pontosan mire?

Figyelt kérdés

Sose értettem, miért sír annyi ember, hogy nincs pénze szórakozásra. Annyi mindent lehet csinálni ingyen is.

Aki pénzért szórakozik, az mit csinál? Valami különleges hobbit?


2016. márc. 29. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Te mi sok mindent tudsz ingyen csinálni?
2016. márc. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Gondolom ,ha elmegy szórakozni valahová, akkor belépő / egyéb jegyet kell venni + utazás / szállás költsége.

A szórakozóhelyeken meg fél óránként kiszámláznak 1 - 5 italt, majd taxi,vagy 2 hét múlva egy villanyoszlop, meg egy új autó.

A szórakozás alatt sokan ezt értik, nem pedig a beszélgetést egy tea mellett.

2016. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nézz utána mennyi mondjuk egy nagyobb fesztiválon részt venni...persze lehet ingyen is szórakozni, én is biztos sokkal szívesebben ülök le a haverokkal társasjátékozni, mint elmenni egy koncertre mondjuk...

Nem lehet a kettőt összeegyeztetni.

2016. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Maga a szórakozás, nem mindenki számára ugyanazt a dolgot fedi le. Pl. lehet valaki imád biciklizni, ami ugye ingyen van, de engem ez egyáltalán nem tud kikapcsolni. Viszont nagyon szívesen járok előadásokra/koncertekre, amikért ugye fizetni kell. Nem mindenki ugyanazt szereti. Ennyi az egész.
2016. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jó, koncertre nem járok, ez igaz. Illetve szórakozóhelyen van élőzene, de az ugye nem ugyanaz, kizárólag csak azért, hogy zenét hallgassak, nem megyek sehova.


Járok viszont szórakozóhelyre (nem kell mindenhova belépő, és inni se kötelező mindenhol, pláne nem fél óránként), múzeumba, kirándulni, sportolni (jóga), könyvtárba, a barátaimhoz, vagy ha jó idő van, közösen a parkba, és igen, társasozni, kártyázni stb. is szoktunk. Vagy szórakozás az is, amit itthon lehet csinálni, pl. megnézek egy filmet, olvasok, veszek egy jó hosszú fürdőt, főzök/sütök valamit :) Ezer dolog van.

2016. márc. 29. 20:49
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhez pénz kell. Már ahhoz is pénz kell, hogy kilépj a házból. Pénz kell, hogy elmenj az adott helyre, hogy internetezz, pénz kell bármilyen kellékhez ami a szórakozáshoz kellhet. Vagy te mivel szórakozol ami ingyen van? A saját tested és a képzeleted - kb ezeket tudom elképzelni ami ingyen van és szórakoztató egy ideig...
2016. márc. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál, azokhoz is mind pénz kell. Attól, hogy nem közvetlenül azért a dologért kell kifizetni, még nem ingyen van. Pl a utazás is horribilis összegű. A kajához hozzávalók kellenek. A játékokat, kártyákat is meg kell venni. Igen, akinek kevés a pénze az ezeket is sokkallja.
2016. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Havibérletem van, amit úgyis meg kell venni a munka miatt. Áramot is amúgy is használnék. Jógamatracot egyszer megvettem x éve, azóta egy fillért nem költözzem jógázásra, pedig hetente kb. 3-szor csinálom. Társasjáték ugyanez, egyszer megveszem és többször nem kell. Persze, valamennyi pénz mindenhez kell, de ilyen havi több ezreket nem értem, hogy tud elvinni a szórakozás.
2016. márc. 29. 20:56
 9/16 MZ.per.X ***** válasza:

"én is biztos sokkal szívesebben ülök le a haverokkal társasjátékozni"

Viszont egy jobb társasjáték is belekerül 8-10 ezer forintba. :D


Sportolás is változó, persze kimehetsz 10 ezres tescos biciklivel is, de egy jobb bringa 100 felett kezdődik. Vagy elmehetsz futni, ott sem árt egy rendes futócipő.


Vagy van ismerősöm aki túrázik, és azt mondja hogy alap egy jó hátizsák meg jó bakancs, mert nem egy 100 km-es túrán nem mindegy mi van nálad.


Jobb múzeumok szintén nem ingyenesek, legtöbb könyvtár sem, a fürdővíz sincs ingyen, a kaja meg főleg nem. Haverokhoz nem mindig, de ott sem mindegy hogy programot szerveztek (ami pénzbe kerül) vagy egymást nézitek fél napig, ami hosszú távon unalmas.


Na meg úgy nézzük, egy kisebb koncert is 2-3 ezer forint, belépő, taxi, iszik is az ember. Jó lehet azt mondani hogy nem kötelező inni, de ha már beülök valakivel akkor csak megiszunk egy sört. Vagy akármi jó program, paintball, gokart, billiárd, mind pénzbe kerül.

2016. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát én elég hamar megunnám ha ugyanazzal a játékkal kéne játszanom folyton.

Amúgy az eszedbe sem jutott, hogy nem mindenkit az szórakoztat ami téged? Tök jó, hogy lehet ingyen olvasni a könyvtárban de ha valakit ez nem köt le, akkor nem tud mit csinálni.

2016. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!