Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell pénz szórakozásra?...

Miért kell pénz szórakozásra? Pontosan mire?

Figyelt kérdés

Sose értettem, miért sír annyi ember, hogy nincs pénze szórakozásra. Annyi mindent lehet csinálni ingyen is.

Aki pénzért szórakozik, az mit csinál? Valami különleges hobbit?


2016. márc. 29. 20:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Jobb múzeumok szintén nem ingyenesek, legtöbb könyvtár sem, a fürdővíz sincs ingyen, a kaja meg főleg nem."

Nálunk ingyen van a legtöbb múzeum, a könyvtárak is (kölcsönözni is), és a vízért se kell külön fizetni, mert eleve benne van az éves adóban. Oké, nem mindenhol van ez így, ezt elismerem, de ezzel csak pár lehetőséget zártunk ki.

Kaját meg akkor is kell venni, ha valami tök hétköznapi dolgot főzök belőle, úgyhogy az nem nagyon számít plusz kiadásnak, hogy kipróbálok egy új receptet. Kivéve ha elcseszem és ki kell dobni az egészet a kukába, de annyira még nem csesztem el soha kaját :D


"Hát én elég hamar megunnám ha ugyanazzal a játékkal kéne játszanom folyton."

Társasozni általában nem egyedül szokott az ember. Ha 3-4 barát összejön, és mindegyiknek csak 3-4 társasjátéka van, akkor máris 9-16 különféle játékból választhatunk. Kártyajátékot ismerek 6-7 félét franciakártyával, magyar kártyával is. És biztos van még olyan is, amit nem ismerek. 1 kártyapakli kb. 400Ft. Táblás játék párezer. Nem beszélve a netről letölthető vagy akár saját készítésű kártyahúzogatós játékokról, amiket párszáz Ft-ért kinyomtatsz, kivágsz és már játszhatod is. Ezek a legviccesebbek, mert személyre szabottak, nem úgy, mint a klasszikus boltiak :D


"Amúgy az eszedbe sem jutott, hogy nem mindenkit az szórakoztat ami téged? Tök jó, hogy lehet ingyen olvasni a könyvtárban de ha valakit ez nem köt le, akkor nem tud mit csinálni."

Persze, hogy nem mindenkit szórakoztat ugyanaz. De rengetegféle különböző dolgot felsoroltam. Olyan nincs, hogy valakit kizárólag egy dolog köt le, vagy csak fizetős helyen tud kikapcsolódni, szerintem. Én se csak ingyen szórakozok, szoktam pénzt kiadni dolgokra, mert pl. szeretek úszni is, és ugye az uszoda nem ingyen van, meg néha szoktam moziba járni, meg beülni valahová inni, de nem sír a szám sose, hogy nincs pénzem szórakozásra, mert ha épp nem telik vagy nem akarok pénzt kiadni rá, akkor 100 másik dolgot meg tudok csinálni helyette ingyen, vagy oké, akkor nem ingyen, de fillérekért. Szóval ha nincs pénz is lehet szórakozni, csak akarni kell. Aki csak azt nézi, mi mást csinálhatna még ahelyett, amit épp most csinál, az pénzért se tud szórakozni.

2016. márc. 29. 22:31
 12/16 MZ.per.X ***** válasza:
Ahogy látom tök mindegy, te úgyis megmagyarázod hogy minden van ingyen is.
2016. márc. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én igazat adok a kérdezőnek, jó hogy vannak még ilyen embrek, akik társaságban otthon beszélgetnek varátokkal, játszanak, nevetgélnek. Még a szüleink volta ilyenek, mennyivel normálisabb világ lehetett.
2016. márc. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha valamit tiszta szívedből szeretsz, akkor nem csinálhatsz helyette 100 más dolgot. Ez az, amit szerintem te nem értesz. Pl. én imádok történeteket írni, ami ugye ingyen van. Viszont koncertre/előadásokra járni is szeretek. Ez pedig ugye elég költséges buli. Számomra mindkettő nagyon fontos, és az egyik nem helyettesítheti a másikat. Mindegyiknek megvan a maga helye és ideje. Nem azért fizetem ki a drága jegyeket, mert nem tudok mihez kezdeni a pénzemmel. Ha ingyen lenne, akkor is mennék. Nekem ez egy fontos dolog, része az életemnek. Tényleg kikapcsol. Viszont soha nem is sírtam, ha nem volt pénzem erre még arra. Eddig mindig kigazdálkodtam valahogy. És ez a jövőben is így lesz.
2016. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 MZ.per.X ***** válasza:

Jó persze olyan szempontból dicsérendő a kérdező, és igaza van, hogy szórakozás az bármi lehet amit élvezel. Azt én is utálom mikor sok embernek szórakozás=részegre iszom magam egy bulin. És bármit felsorolok hogy mit szeretek csinálni akkor jön az hogy "és kikapcsolódni, szórakozni nem szeretsz?" :D


Én például arra pipultam be, mikor 1-2 ismerős folyton ezzel jött, hogy menjek el néha bulizni, "kikapcsolódni"...és nem értik meg hogy valakinek nem az tetszik ami nekik.


De ettől függetlenül meg lehet érteni az ilyen embereket is. Vannak rokonaim, igaz ők sosem aggódtak a pénz miatt, de nekik alap dolog egy hétvégi gokart, vizisíelés, motorozás vagy az összes nagyobb fesztivál, Volt, Sziget, stb. Sok mindent lehet csinálni ingyen, de ha téged pont olyan érdekel ami pénzbe kerül, akkor nem leszel boldog ha nem telik rá.


"Még a szüleink volta ilyenek, mennyivel normálisabb világ lehetett."

Ugyan már...régen sem volt másabb a világ. Szüleim is bejárták fél kelet európát az előző rendszerben, rengeteget buliztak, koncertekre jártak. Az összes rokon azt mesélte hogy fiatal korukban hajnalig kimaradtak, és ha kiderült akkor jól fel lettek pofozva. 90 éves nagymamám, aki örök otthonülős volt, ő is mindig azzal jön, hogy jajj ez a mai világ...aztán egyszer elmesélte hogy amúgy folyton ő falazott a nővéreinek, akiket esténként az ablakon át szöktettek a fiúk, és elmentek bálozni. A régi korok embere is tudott mulatni.

2016. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mindenki a multba mutogat, hiszen régen minden jobb volt 🙃🙃🙃😜
2016. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!