Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A sírás kerülget, elrontottam...

A sírás kerülget, elrontottam az életemet. (? )

Figyelt kérdés

Nézem a ballagók képeit a régi gimimből, a sírás fojtogat. Félelmetes érzés, ahogy látom a régi osztálytársaimat már szinte kész felnőttként. A fiúk öltönyben, a lányok szépen kisminkelve, szép frizurával, csinosak, boldogok, reményteljes élettel. És holnap érettségiznek. Én megbuktam és kiiratkoztam, de ha nem teszem, akkor valószínűleg előbb utóbb eltanácsoltak volna. Én voltam a tipikus lógós, nemtörődöm link alak, aki magasról tett a tanulásra. Én voltam a fekete bárány, akinek távoznia kellett. 20 éves leszek lassan, egész életem során semmit nem tettem le az asztalra. Esti tagozatra járok, de a régi sulimhoz képest itt annyira gyenge szinten folyik a tanulás, hogy úgy érzem feleslegesen csinálom. Két opciót látok, a kettessel való átvergődés vagy a bukás.


Mit megadnék azért, hogy végzős diák lehessek és én is ballaghassak egyszer. De én már soha nem fogok. Sose leszek tagja egy családias osztályközösségnek, sose lesz tablóképem, senki se fog gratulálni és sok sikert kívánni az egyetemhez. Elcsesztem. Egy kisiklott életű jelentéktelen ember vagyok, a torkomban gombóccal nézem ezeket a képeket.



2016. máj. 1. 22:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Sohasem késő semmire...pláne 20 évesen ilyet mondani baromság


"senki se fog gratulálni" attól még később leteheted az érestégit azért is gratulálnak...sőt azon túl még sok mindent elérhetsz az életben amihez képest az jelentéktelen dolognak tűnik



24/F

2016. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el csak rajtad múlik. Szedd össze magad és fejezd be estin a tanulást. Ugyan a ballagás, bankett kimarad az életedből, de az érettségid meg lehet (főleg, hogy saját bevallásod szerint is gyenge a suli). Utána bármikor dönthetsz úgy, hogy fősulit akarsz végezni, csak rajtad áll. Én 8 évvel az érettségi után jöttem rá, hogy szeretnék diplomát és megcsináltam. Lehet neked még nem most jött el az időd! A szüleid pedig (ha normálisak) melletted fognak állni! És gratulálni!
2016. máj. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, de már hullanak a könnyeim..szörnyen érzem magam
2016. máj. 1. 22:53
 4/19 A kérdező kommentje:
nem is értem miért érint ez ilyen mélyen. eddig nem foglalkoztam az egésszel, csak most megláttam ezeket a képeket...
2016. máj. 1. 22:55
 5/19 A kérdező kommentje:
nem így képzeltem el az életemet.
2016. máj. 1. 22:57
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ez lehet hogy sz.r motivacio, de en pont azert adtam volna meg mindent ha levelezőn/estin lettem volna középiskolába, a családias osztálylégkör megvolt, mindenki egyetértett abban hogy én vagyo ka gyökér akit cseszegetni kell folyton, sikeresen kiépült miattuk egy erősebb szociálisfóbia, azóta nem tudok emberek közé járni, ismerkedni, semmi iylesmit. Tehát az osztálytársak eléggé el tudják rontani az ember életét, a lényeg, hogy a céljaid el tudd érni bármily mód is tanulod a szükséges dolgokat, én szorítok érted, kitartást és sok sikert :)
2016. máj. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

"Esti tagozatra járok, de a régi sulimhoz képest itt annyira gyenge szinten folyik a tanulás, hogy úgy érzem feleslegesen csinálom. Két opciót látok, a kettessel való átvergődés vagy a bukás. "


Ezt nem értem: ha ennyire gagyi suli, akkor mégis mi a manóért a kettessel átvergôdés a max, amit ki tudsz hozni?

2016. máj. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az érettségire értettem.
2016. máj. 2. 00:05
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem akarok olajat önteni a tűzre, de igazad van elszúrtad...HA úgy nézzük...

Az érettségi az szinte semmi, egy alap papír amit kb akárki simán megszerez...


Attól, mert gyenge iskolába jársz miért ne tanulhatnál?

Az iskola azt várja el tőled, hogy átmenj az érettségin, gondolom messze nem olyan színvonalat kérnek mint az előző, VISZONT TE MAGAD döntöd el, hogy mit akarsz teljesíteni!!! Nem az iskola fogja a tudást megszerezni hanem te! Ha hobbi szinten űzöl valamit, akkor is az iskola miatt tanulsz, vagy magad miatt?

Ha akarsz, akkor tanulhatsz olyan szinten, hogy kitűnő legyél itt, de olyan szinten állj, hogy egy erősebb suliban is simán elérd ezt a szintet...

Gondolj bele te milyen szerencsés vagy! 20 évesen jöttél rá, hogy elcseszted a tanulmányaidat...más 30-40-50 évesen jut ugyanide és ott már ugye jóval több év ment kárba, teljesen más körülmények között kell behoznia azt amit most neked!


Én az OKJ-s szakmámra alig jártam be, mégis 90%-os vizsgát tettem, mert nem az iskola miatt tanultam! Otthon önállóan tanultam rengeteg dolgot, mert érdekelt, szerettem foglalkozni vele...

Nem az iskolának tanulsz! Ha érdekel, szeretnél jó eredményt elérni, akkor azt otthon is képes vagy megtenni, sőt, otthon a saját szabályaidat kell betartani, tehát nem függsz 30 embertől, hogy most éppen ki mivel zavarja, hátráltatja a tanárt...

Ha elvárod magadtól, hogy jó eredményt produkálj akkor teljesítsd is! Ne a korábbi dolgok miatt keress kifogásokat, vagy épp az iskolát hibáztasd, hogy annyit vár el amennyit...


23F

2016. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%

Én 10 éve érettségiztem és épp 2-essel mentem át..

Kb, mint Te, nem tanultam, leszartam mindent...


Na most (holnap) újraérettségizem, mert egyszerűen rájöttem, hogy nem mehet ez így tovább, ha valamit elakarok érni. Igen, 28 éves vagyok. És akkor mi van? Öreg vagyok a tanuláshoz? Az Egyetemre? Nem! Soha nem vagyunk elég idősek elkezdeni valamit! Főleg nem a tanulást!


Te 20 éves leszel! Bár én lennék annyi. Rengeteg lehetőséged van! Ha akarsz valamit kezdeni az életeddel, akkor tedd félre ezeket a negatív gondolatokat, határozd el, hogy megcsinálod és MEGCSINÁLOD! Ennyi!


Én szurkolok! Ha ezt most nem csinálod meg, megcsinálod 8 év múlva és akkor rájössz, hogy 8 év alatt teljesen más életet építhettél volna fel, de ez idő alatt semmi nem változott. De akkor is nekikezdesz, mert rájössz, nem vagy idős, elkezdeni 28 évesen sem!


A döntés a Tied!

2016. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!