Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miről ismered fel, hogy...

Miről ismered fel, hogy valaki budapesti, vagy vidéki? (külső, belső alapján)?

Figyelt kérdés
2016. máj. 7. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
16 évig laktam Budapesten, azóta egy kisvárosban élek. Ha valaki ezt meg tudja állapítani, hát, le a kalappal előtte.
2016. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
A vidéki sokkal lassabban sétál és elfoglalja az egész járdát és nem érti miért mennek neki az emberek.
2016. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MZ.per.X ***** válasza:

Semmi alapján, főleg hogy Budapesten rengeteg a tanuló, ingázó, vidékről feljáró/felköltöző ember.

Én 10 éve vagyok Pesten, de eddig csak öregektől hallottam hogy "levidékiznek" bárkit.

2016. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én vidéki vagyok, 10 év alatt nem sikerült beilleszkedni a pesti mentalitásba, mindig is érezni fogom a határvonalat, ebből persze sokszor hátrányom származik a sok idiota snob emberrel
2016. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2. Mert vidéken nincs az az isten, hogy a járdán több ember is megy egyszerre
2016. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy vidéken nem kell figyelni, hogy kit kell kikerülnöd. Pont ezért írtam. Én is vidéki vagyok. :D
2016. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6. Nálunk kell :)
2016. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Külső alapján: nekem túlságosan egytucat sok fővárosi kislány. Belső alapján kevésbé kiegyensúlyozott. De ezt csak ha nagyon erőltetve kellene írnom. Azt hiszik, hogy a határozottság megengedhetővé teszi, hogy "bunkók" legyenek.

A vidékiek meg...fogalmam sincs :D

Elnézsét, ha valakit megbántottam, de szerintem nincs különbség.

Te mi alapján ismered fel, hogy valaki élt-e már külföldön két évet, vagy sosem hagyta el az országot?

2016. máj. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A pestiek általában gyorsabban beszélnek, mint a vidékiek, és nem köszön egymásnak mindenki úgy, ahogy egy kis faluban. De az is számít, hogy kit értünk vidéki alatt. Mert annak számíthat egy gödöllői, vagy egy debreceni, de egy hejőszalontai lakos is.
2016. máj. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egy debreceni nagyon nem, előző, az a ország 2. városa :)
2016. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!