Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komolyan ennyire számít az,...

Komolyan ennyire számít az, hogy ki hogyan öltözködik? Ti kinevetnétek valakit azért, mert máshogy öltözködik, mint ti?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy úgy öltözködöm, ami nem megszokott, mert nekem ez tetszik. Viszont már többször is észrevettem, hogy sokan lesajnálóan és furán néznek rám. Nem érdekelnek különösebben, nem törődöm velük, de azért elgondolkodtatott ez a dolog. A múltkor batikolt póló és török stílusú (buggyos) nadrág volt rajtam meg színes tornacipő és hallom, hogy egy 12-13 éves lánycsapat nagy susorgással rajtam nevet. Én csak rájuk mosolyogtam, mert nem hat meg ez a dolog. Vannak olyan napjaim, amikor rocker cuccokat, bandás pólókat meg acélbetétes bakancsot veszek fel, akkor is mindenki néz. Ennyire számít, hogy az ember hogy öltözködik? Ki kell nevetni érte?
2016. máj. 12. 20:19
1 2
 1/11 eznemlényeges ***** válasza:
100%
Nem tudom, én acélbetétest, bandás pólót meg bandás pulóvert veszek fel minden nap, engem nem röhögnek ki , csak eléggé sokan megnéznek.
2016. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Persze,hogy számít, ettől függetlenül kinevetni nem kell, de nyilván megnéznek,sőt,talán csak tudat alatt ez is a célod,hogy feltűnj,ne mondd,hogy nem,hiszen aki nem akar feltűnő lenni,az szépen sunyin beleolvad a környezetébe. Ráadásul ez az összevisszaság is,hogy egyik nap ilyen stílus,másik nap olyan, ez is arra utal,hogy nem az a lényeg,hogy az adott stílus neked mennyire a szíved csücske. Ha neked ez okoz örömet,tőlem aztán öltözz úgy,ahogy szeretnél,csak ne sértődj meg,ha megnéznek az emberek,meg egyesek ki is röhögnek. Ilyen silányak vagyunk,ami nem megszokott,az muris tud lenni. :-)
2016. máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A 12-13 évesek pont abban a korban vannak (még pár évig), hogy aki különbözik az "gáz". Én nem adnék a véleményükre.
2016. máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem meg, nem esik rosszul, persze, hogy megnézzük, ami más...Csak azért elég érdekes, hogy sokan olyan primitívek, hogy ami kicsit különbözik, arra egyből lesajnálóan nézünk...de hát ez van. :) Amúgy ez az "egyik nap ilyen másik nap olyan" azért van szerintem, mert ugyanúgy hallgatok Bob Marleyt, mint Pokolgépet. Érdekes dolog, de már évek óta így vagyok.
2016. máj. 12. 20:33
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

"egyik nap ilyen stílus,másik nap olyan, ez is arra utal,hogy nem az a lényeg,hogy az adott stílus neked mennyire a szíved csücske."


Ennyire nehéz megérteni, hogy van, akinek sokszínűbb az ízlése, és nem hordja mindig ugyanazt, nem hallgatja mindig ugyanazt, nem eszi mindig ugyanazt? Én mondjuk már azt se értem, miért kell az ember zenei ízléséhez hozzáöltözni...

2016. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem számít. Én egyszer felöltöztem, (nem tudom hogyan gondoltam) egy lila harisnyába, farmer szoknyába, valami szintén nagyon fura lila flitteres cipőbe, meg valami nagyon gáz pólóba, és annak ellenére, hogy azt hittem, majd jól megbámulnak, hát, le se szharthak.

Viszont, azóta nem öltözködöm úgy, és engem kifejezetten zavar, ha például egy lány szépen összefogja a zsíros kis haját, felvesz egy neonnarancssárga miniszonyát(!!) meg valami fekete köldök felettig érő pólót, fekete cicanadrágot, és hozzá tenném kissé molett is volt a gyerek, 12 körüli, ráadásul egy óriási nagy virág volt a hajában, csak úgy, dísznek. Persze, engem nem érdekel, ha valaki batikolt pólót vesz fel, szerintem jól néznek ki azok, de nemár, nem kell ennyire feltűnősködni, vagy én nem tudom mit akart, és nem eggyel talákoztam ilyennel. Engem ez, nagyon idegesít.

2016. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Én például az elegáns/kifinomult stílust képviselem öltözködésileg és viselkedésileg egyaránt. Mégis hallgatok Ac/dc-t:)

Sok mindentől függ ki mit szeret és mitől olyan az ízlése amilyen.

2016. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ez a mű duma: nem a ruha teszi az embert...


Pedig a mai világban sajnos sokan az öltözködés alapján ítélnek meg embereket!


Néztem is egy ilyen teszt szerűséget ahol pl. egy cigány nőt felöltöztettek népies roma viseletbe majd utána felöltöztették mai modern öltözetbe.

Teljesen más lett az emberek véleménye pedig csak a ruha változott!

2016. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem baj szerintem. Engem is megneznek, mert egyik nap tornacipo-farmer-poloban megyek, masnap magassarku-ing-nadrag/szoknya, es mindig megkerdezik, hogy vmi unnepseg vagy vizsga vagy mi lesz?:D

Pedig csak epp olyan hangulatom van reggel. Egy baratnom meg (nem vagyunk mar 15evesek egyebkent, ha ez szamit) total nem ert a divathoz, keket lilaval, pirosat rozsaszinnel, zoldet narancssargaval es lilaval, vegyesen mindent mindennel felvesz, szerintem sem nez ki jol, de ha o jol erzi benne magat... megnezik ot is ezert nyilvn. De nem foglalkozunk vele, mi dolgunk, hogy oltozunk. :)

Oltozzon mindenki ahogy jol esik neki, csak ne legyen kirivo, nekem az a velemenyem igy osszessegeben.:D

2016. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt en sem ertettem soha. Engem ugyan senki nem nevetett meg ki azert, ahogy oltozom, de szerintem elegge zart gondolkodasra vall.
2016. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!