Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért olyan elítélendő dolog...

Miért olyan elítélendő dolog az, hogy valaki turkálóból öltözködik? 14l

Figyelt kérdés

Nagyon sok ruhám turkálóból származik és már nem egy emberen vettem észre, hogy emiatt furcsa szemmel néz rám. Néhányszor megszóltak is érte, pedig jó minőségűek, nem ütött-kopott sz_rok, annyi az egész, hogy nem magas sarkú bokacsizmák, papírvékony fekete leggings-ek és divatos pólók.

De itt még azt is megszólják aki kínais cuccokat hord és nem H&M-ből, New Yorker-ből veszi a ruháit. Én is megengedhetném magamnak az ilyeneket, de nem tartok rá igényt és anya is azt mondja, hogy nem kell menni a tömeg után. De ez akkor is nagyon zavar.

A srácok mindig játszák a Szent-et, hogy ők az egyedi lányokat keresik, de mégis azok a csajok váltogatják kéthetente a pasiikat, akik tömegruhát hordanak és annyi egyediség se szorult beléjük, mint körmöm alatt a piszok.

Azt hittem ez középiskolában más lesz, de nem, sőt, itt mégjobban számítanak a külsőségek.

Ja és ezek a tömegr_bancok mind kitűnő tanulók, de nem ám az eszük miatt, hanem mert mindent megoldanak csalással. Az összes dolgozatukat lepuskázzák meg csapatmunkának veszik, ami a tanárt nem is zavarja. Én nem szoktam ehhez folyamodni és "adottságom" se lenne hozzá, emiatt jóval rosszabb tanuló vagyok náluk. Ők meg mindenkinek végig mutogatják az ötös bizit és kapják a sok dicséretet, közben meg középiskolás létükre nem tudnak egy összetett mondatot megfogalmazni, de senkinek se tűnik fel, hogy jé, ez mégis hogy az égbe kitűnő tanuló.

Ééés itt megint visszatérhetünk a ruhákhoz, hisz az okos mellett a csinos, szép jelzőkkel is bőven szokták őket illetni.


Hogyan érjem el, hogy ne érezzem magamat olyan rosszul mellettük? Más is van/volt ilyen helyzetben?


(Bocsi az összeszedetlen írásmódomért, de most nagyon ideges vagyok. ><)


2015. szept. 26. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Úgy hívják, hogy életrevaló emberek.

A turkálóból való öltözködés pedig nem tudom, kinek jönne be.

Egy csöves is egyedi, mert gondoljunk bele, mennyivel másképp öltözködik mint a többiek.

Te mivel lennél egyedibb náluk? Mert olcsó vacakokat hordasz?


Addig örülj míg csak az öltözködéseddel van bajuk az embereknek.

2015. szept. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem olcsó vacakok, amerikai márkák, háromszor annyiba kerülnek eredeti áron mint a H&M-es vackok, csak ugye Magyarországra nagyon korlátozott márkájú ruha jut be, az Adidason, Nikeon és Vanson kívül semmit se ismernek.
2015. szept. 26. 11:42
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

1-es

Eletravalo?

Majd par ev mulva az erettsegin meglatjuk mennyit er azzal hogy ossze vissza puskaztak...Meg majd az egyetemen (ha igy eljutnak odaig valamilyen csoda folytan)...aztan majd nem veszik fel oket sehova. Es majd minimalberbol tengetik az eletuket. Vagy abbol se. Jaa hogy eletrevaloak? Majd behazasodnak egy gazdag faszi melle, igaz?:)


En is puskaztam ha kellett, de nem is voltam kituno. Csak siman leszartam az egeszet altalanosban. Aztan eszhez tertem kozepiskola elso eveben, hogy ez igy nem lesz jo.


De hogy ez minden, csak nem eletrevalosag az biztos.


Kerdezo..

Te meg ne foglalkozz veluk. Se tobb se kevesebb nem leszel azzal hogy mi van rajtad. Legalabbis az en szememben. Masok szemeben mar lehet, de miert foglalkoznal ezzel, ha neked igy jo?

2015. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Van némi igazság abban, amit leírtál. Nem kell a tömeg után menni, ha te a turkálóból akarsz vásárolni, akkor tedd azt, ne változz meg azért, hogy másokat kövess.


"A srácok mindig játszák a Szent-et, hogy ők az egyedi lányokat keresik, de mégis azok a csajok váltogatják kéthetente a pasiikat, akik tömegruhát hordanak és annyi egyediség se szorult beléjük, mint körmöm alatt a piszok."


Ezt viszont kikérem magamnak, ez nem minden fiúra igaz. Ahogy a lányok között is vannak r.bancok és értelmes lányok, úgy a fiúk között is vannak, akik olyanok, amilyennek te leírtad, de vannak értelmesek is, akik tényleg az egyedi lányokat keresik.

2015. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3-as, az életrevalón én is nagyot nevettem. :"D

Gondolom az 1-es magára ismert a sorok között és most védi a fajtáját. :"D

2015. szept. 26. 11:56
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Ne foglalkozz velük.
2015. szept. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Akik lenéznek téged azért, mert turkálóból veszed a cuccaidat, valójában nagyon felszínes emberek, nem érdemes velük foglalkozni. A csajok meg... középsuli után majd mennek sárga mellényben utcát söpörtni (azért nem úgy írtam, hogy érettségi után, mert szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesznek képesek letenni az érettségi vizsgát).
2015. szept. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem elítélendő.Azzal foglalkozz,hogy jól tanulj,a hülyéket meg sza*d le.
2015. szept. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell velük foglalkozni, találd meg a saját társaságodat, ezeket meg szard le. Nem fogok álszenteskedni, én is szoktam puskázni néha, de nem mindig, csak ha nagyon muszáj. Ők meg majd az érettségin nagyon meg fogják szívni, csak hát ezt még nem érték fel ésszel.
2015. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 opened paradise ***** válasza:

Aki nem a tömeg tagja,azt mindig érik atrocitások,ne foglalkozz velük.


Szerintem nincs semmi baj sem a turkálóval,mondom ezt úgy,mint aki nem szokott ott vásárolni.

2015. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!