Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti bele mernétek ebbe vágni...

Ti bele mernétek ebbe vágni lassan 20 évesen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az a tervem, hogy fel szeretnék költözni vidékről Budapestre albérletbe (vagy csak egy szobát bérelnék) leghamarabb ősszel, legkésőbb jövő nyáron. De ha összejön a pénz októberre (ami most úgy néz ki valószínűleg össze jön) akkor amint tudok már megyek is. Nem viszek senkit magammal teljesen egyedül egy teljesen új életet akarok ott kezdeni, munkát, barátokat szerezni, új embereket megismerni. Az itteni barátaim lassan mind eltávolodtak, semmi sem köt ide, nincs munkalehetőség, szórakozni is alig lehet. Meg ha itt helyben elmész bulizni, fix hogy az emberek 90%-át ismered, köztük olyanok is vannak akikkel nem bírjátok egymást. Mindenki ismer mindenkit, megy a pletyka stb. Kinéznek, ha kicsit különc vagy, esetleg másképp öltözködsz. Elegem van már ebből. Úgy érzem nem való nekem a vidéki élet, ez a betokosodott, ítélkezős, mindentől elzárkózó világszemlélet/gondolkodás.


Szerintetek nagyon merész lépés lenne itt hagyni csak úgy mindent? Aki esetleg csinált már ilyet, vagy volt hasonló élethelyzetben, az leírhatná a tapasztalatait. Félek a honvágytól, az idegen környezettől, de úgy érzem ezt meg kell lépnem, és jobb/könnyebb minél hamarabb mint később. Esetleg aki Pesti, írhatna hogy milyen ott lakni. Köszönöm. :)


2016. máj. 17. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fiú vagy?Mennyi pénzzel akarsz felmenni?
2016. máj. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lány. Kb. olyan 2-300 ezerrel. De inkább 2.
2016. máj. 17. 19:39
 3/15 anonim ***** válasza:

Persze, de inkább az agglomerációba költözzél, ne konkrétan Budapestre javaslatom szerint. Meg ha választhatsz akkor XI. kerület közelébe gyere, ez a legfaszább hely :D Amúgy meló meg ilyesmi? Vagy tanulsz? Ha nem ismersz senkit, elég nehezen fogsz jókat szórakozni. fiú vagy, vagy lány?


Amúgy én már költöztem el egyetem miatt vidékre minden nélkül, hát én nem bírtam és visszajöttem :D szóval ja, Bp sokkal jobb mint a vidék, gyere nyugodtan! :)

2016. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem külfölddel jobban járnál.
2016. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
És a meló? Mert két kiló úgy elolvad hogy csak na.
2016. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Ha érzelmileg nem köt oda semmi,és érzed magad elég érettnek,akkor gyere fel!

Itt sem fenékig tejföl minden,de sokkal több a lehetőség mindenre.

Én laktam sokat vidéken,de nem mennék vissza,főleg falura,mert azokon a helyeken tényleg be lehet csavarodni.

Itt Budapesten viszont rengeteg a pr0li,itt is megvan a csőcselék réteg.

És Budapesten is van nagyon sok kertes rész,szinte olyan,mint a vidék,de mégis itt vagy a Fővárosban.

Én Budán lakom,egy nagyon kellemes környéken,van élet,munka,minden közel van,tök jó!

Úgyhogy gyere!!!

2016. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyenlőre egyszerű munkákra gondoltam, pl. pultos, pénztáros stb. Nem vágyok királyi életszínvonalra, nekem egyenlőre elég csak hogy megéljek, a lényeg hogy elkerüljek egy ingerszegény környezetből.
2016. máj. 17. 19:48
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és tanulok esti gimiben, jövő tavasszal érettségizek.
2016. máj. 17. 19:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Na akkor szerintem ez el is van döntve! :D

De ne a pesti oldalra menjél, ott sok indián garázdálkodik. Hajrá Buda! :D

Mellette OKJ-t is végezhetsz és akkor majd lesz valami képzettséged is. Azt hiszem pont 20 év a határ :)

2016. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jo otlet. Vagj bele batran. Erdemes elobb szobat berelni amig nem talalsz munkat. Vagy eleve csak akkor koltozz fel ha mar kaotal ajanlatot, hogy ne legyen gaz.


Meg fiatal szoval, ha valtozast akarsz az eletedben akkor most van itt az ideje. ;) Hajra! :)

2016. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!