Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti bele mernétek ebbe vágni...

Ti bele mernétek ebbe vágni lassan 20 évesen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az a tervem, hogy fel szeretnék költözni vidékről Budapestre albérletbe (vagy csak egy szobát bérelnék) leghamarabb ősszel, legkésőbb jövő nyáron. De ha összejön a pénz októberre (ami most úgy néz ki valószínűleg össze jön) akkor amint tudok már megyek is. Nem viszek senkit magammal teljesen egyedül egy teljesen új életet akarok ott kezdeni, munkát, barátokat szerezni, új embereket megismerni. Az itteni barátaim lassan mind eltávolodtak, semmi sem köt ide, nincs munkalehetőség, szórakozni is alig lehet. Meg ha itt helyben elmész bulizni, fix hogy az emberek 90%-át ismered, köztük olyanok is vannak akikkel nem bírjátok egymást. Mindenki ismer mindenkit, megy a pletyka stb. Kinéznek, ha kicsit különc vagy, esetleg másképp öltözködsz. Elegem van már ebből. Úgy érzem nem való nekem a vidéki élet, ez a betokosodott, ítélkezős, mindentől elzárkózó világszemlélet/gondolkodás.


Szerintetek nagyon merész lépés lenne itt hagyni csak úgy mindent? Aki esetleg csinált már ilyet, vagy volt hasonló élethelyzetben, az leírhatná a tapasztalatait. Félek a honvágytól, az idegen környezettől, de úgy érzem ezt meg kell lépnem, és jobb/könnyebb minél hamarabb mint később. Esetleg aki Pesti, írhatna hogy milyen ott lakni. Köszönöm. :)


2016. máj. 17. 19:34
1 2
 11/15 ElekTamás88 ***** válasza:
100%

Szia. Én Borsodban lakom, ahol tudni illik nem a legjobb az életszínvonal. Nagy a kisebbség, a gyengéket tudják terrorizálni is, de ha kicsit mellettük nősz fel, rájössz hogyan kell őket megnevelni. :D Munkanélküliség nagy, fizetés gyatra. Az előző munkahelyemet egyéb okokból kénytelen voltam ott hagyni, volt 3 hónapom, hogy döntsek, mit tegyek. Én is úgy gondoltam, ahogy te, hogy elmegyek a fővárosba szerencsét próbálni. Nagynénémhez mentem óbudára, előtte viszont voltam egy állásinterjún, ahol felvettek egy ügynökséghez. Egy vasárnapi napon mentem fel, lepakoltam, majd hétfőn elindultam a munkahelyre tömegközlekedéssel. Hát az okostelefonoknak köszönhetően hihetetlenül egyszerű bárhová eljutni. A munka nem volt szimpatikus, ún. hazudni és átverni kellett az embereket. Hétfő-kedd-szerdán dolgoztam, csütörtökön mentem egy másik állásinterjúra, ahová felvételt nyertem. Pénteken azonban elgondolkodtam. Nekem nem jön be a pesti élet. Mindenki rohan, löknének fel a lépcsőkön (hát egy 25 éves vidéki srácról-rólam pattantak az emberek :D ), poros minden, nem segítőkészek pl kisbabás anyákkal, vakokkal szemben. Én szeretem, ha van egy kis tér körülöttem, szeretem ha munka után csend van és nyugodtan tudok pihenni. Szeretem ha az átlagosnál kicsit többet mozgok, legyen az pl fűnyírás, favágás, hólapátolás...stb. Szeretek egy szál boxerban a medencébe csobbanni és a kutyámmal játszani. Szeretem a természetet és a madarak csicsergését esetleg néhány kvados, vagy krosszmotoros zavarják meg, esetleg egy két láncfűrész. :D

Ahogy írtam vasárnapi nap mentem fel, másik héten pénteken jöttem is haza. Bedepiztem. Falak és tróger emberek mindenhol. Idegbeteg lettem az utolsó nap, szánt szándékkal mentem neki az embereknek, akiket láttam, hogy közelednek felém. A tömegközlekedésen is vállal mentem az ittas fiataloknak, nem tudom miért. Én úgy mentem, hogy nagynénémnél laktam, és találkoztam ismerősökkel, barátokkal is. Az utolsó napomon egyébként el kezdtem számolgatni, hogy mennyit költöttem, mennyibe van az albérlet rezsivel. Hát 150-200e fölött jött ki nekem ez az összeg. Egy kicsivel kerestem volna többet egy számomra rideg helyen. Egyrészt ezért is jöttem haza, másrészt a barátok és a családom miatt. Jelenleg egy multi cégnél dolgozom, szinte nyugdíjasnak tekinthető körben, hát többet félre tudok tenni ebből a *zar fizetésből is, mint pesten tudtam volna. Ha a barátaimnak dolguk vannak, nincsenek itthon, mert dolgoznak én akkor is megyek valamerre bulizni. Rengeteg helyen ismernek, így nem vagyok egyedül, ám még több a számomra idegen, így tudok ismerkedni is.

Én azt tanácsolom gondolkodj el magadban, hogy te milyen jellem is vagy. Ha szeretnél egy kicsit nagyobb szabadságot, ahol csak és kizárólag magadra számíthatsz akkor próbáld meg. Legfeljebb néhány 5 évet elpazarolsz az életedből, majd haza térsz (sok ismerősöm példa erre). DE lehet, hogy bejön neked az az élet.Lehet megtalálod életed párját és megpróbáltok egy közös életet, az ő segítségével életszínvonalat is léphettek, már ha van munkahelye. Először rövidtávon gondolkodj, tűzz ki célokat. Mit szeretnél az élettől, amit jelenlegi otthonodban nem, de pesten el tudsz érni. Gondolkozz el azon is, mi nem lesz a városban, ami otthon van. Mérlegelj és dönts felnőtthöz méltóan. :-)

Ha tudsz tegyél el több pénzt is, mert nem biztos, hogy teljes felszereltségű albérletet találsz, valamint kaukciót kérni fognak! Több a lehetőség, de megéri?

Sok sikert, és szép életet kívánok!

2016. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Erre a fellökősre azt tudom csak mondani, hogy pesten nagy a mozgolódás. Némely buszok tömve vannak a nagy forgalomtól, stb. És itt ugye az a szokás, hogy amint megáll a busz/villamos a megállóban, az ajtónál állók leszállnak, hogy kényelmesen le tudjanak az emberek szállni, akik meg a busz közepén útban vannak, bedőlnek, hogy ott is rendesen lehessen járni leszálláshoz. Aki van olyan paraszt, hogy ott áll az ajtóban, annak igen is neki mennek az emberek. De ez a nagy ritkaság hogy valaki nem száll le. És láss csodát, lementem vidékre, és ott senki nem szállt le. Mindenki lazán álldogál, szarnak a többiekre. Szóval ahogy látod, ez egy relatív dolog. Szemünkben a vidéki a paraszt, hogy ő a világ közepe és nem képes megmozdulni, míg vidékiek szempontjából meg a pesti, hogy neki megy csak mert a éppen útban van. Én is hasonlóképp őrültem meg vidéken, egyszerűen számomra mindenki ilyen "paraszt" volt és nem törődött a másikkal.

Amúgy meg nem tudom hogy honnan veszed ezt hogy nem segítőkészek, szerintem nagyon is azok. Ha valaki babakocsival megy, akkor pl. tudod, hogy az emberek képesek a járdáról is lesétálni, csak hogy nyugodtan tolhassa a kocsiját. (Bár néhányan ezt ki is használják, aztán 2 babakocsit tolnak egymás mellett, de ez a nagyon nagy ritkaság). Vakokkal is segítőkészek, de amit tudni kell róla, hogy a vakok nagyon kiismerik magukat ott pesten. Főleg hogy a lámpákban már sokszor hang is van. Volt hogy én is segíteni akartam, aztán véletlen rossz zebrán kísértem át, mondta is hogy rossz irány.. :D

Ja és Óbuda az elég nyüzsgős hely, oda se nagyon költöznék.. :D

2016. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 ElekTamás88 ***** válasza:

Mozgó lépcsőn volt pl, hogy álltam és láttam hogy valaki sietne mögöttem, ekkor a lépcső jobb oldalára húzódtam, de nem fért el mellettem, majd visszaesett 2-3 lépcsőfokot. :-D Egyébként nem tömegközlekedésen lökdöstek engem, hanem járdán akartak. Ha én megyek a járda egyik oldalán és jön velem szembe egy ember, akkor 50-50% legyen a járda. Hát én a felét elfoglaltam, majd nekem jött..bumm...sorry, erősebb kutya ba**ik.

Régi típusú villamossal mentem állásinterjúra, és egy kocsival arrébb akart felszállni egy kismama a babakocsijával, de senki sem mozdult volna meg. Így odarohantam, felsegítettem , majd le. A vak embert pedig jól fellökték.

Sajnos nem tűrök sok szó, vagy tett nélkül sokmindent, így tettem akkor is, amikor 2 idős hölgy alig bírt állni, amíg a fiatalok röhögve üldögéltek. Természetesen helyet csináltam nekik.

Elismerem, hogy vannak ott is segítőkész emberek, de én ezeket láttam pár 4 leforgása alatt. Aki egy bizonyos körben él, már lehet nem is figyel fel az ilyenekre. Ez pedig igaz. Ismét a tömegközlekedés mellett érvelek. Én pl amikor mentünk át a Dunán, vagy bárhol akkor nézelődtem a villamosról. A többi ember tekintete pedig üres ~ nulla. Aki új/idegen helyen van és tanulni akar az figyel, aki ismerős helyen van, az már megszokta. :-)

2016. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem először csak járj be Bp-re dolgozni, akkor megtudod, mennyire fekszik neked a légkör. Alapozd a tartalékaidat. Tanulj nyelveket. Aztán eldöntöd, szükséged van-e a fővárosra vagy nincs.
2016. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm akik írtak, várom még a válaszokat! :)

Utolsó: Kelet M.o.-ról ez nem hinném hogy megoldható.

2016. máj. 18. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!