Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan változtassak az életemen?

Hogyan változtassak az életemen?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok. és már nagyon unom a napjaim amik abbol állnak hogy gép gép gép. és változtatni akarok rajta de viszont mindig a gép mögött kötök ki. Anyának mondtam hogy meséljen a gyerekkorárol meg ilyenek. valami érdekeset is szeretnék csinálni nem csak gépezni ha öregek leszünk mit fogunk majd az unokáinknak mesélni? "régen" mit csináltak az ilyen korú lányok? segítenétek?
2015. júl. 11. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kertes házban éltek?

Vannak a közelben barátaid?

Van kutyátok?

Van testvéred?

2015. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

igen kertes házba.

vannak de ha elmegyük velük valahova állandoan a telefont nyomják és keresik a wifit.

Van

és tesóm is van de ő 5 éves.

2015. júl. 11. 22:26
 3/13 anonim ***** válasza:

Gazolj, locsolj, vágj füvet.

Kérd meg őket, hogy ne nyomják a telefonjukat, ha együtt vagytok.

Vidd el sétálni a kutyát.

Vidd el a játszótérre a tesód (ennek anyukád is örülne). Vagy fagyizni.


Hétvégére állíts fel egy medencét a kertbe, és pancsoljatok a tesóddal - 35° lesz.

2015. júl. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Anya sajnos nem engedi el velem a hugom mert még nekik is alig fogad szót. de köszi a többi ötletet!
2015. júl. 11. 22:40
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen idős koromban gyöngyöt fűztem, ékszereket készítettem

anyukám hímezni tanított

görögdinnye szezonban a magokat összegyűjtöttem és termésképet készítettem

ruhákat terveztem, vettünk anyagokat a méteráru boltban és megpróbáltam megvarrni a babáimra

rejtvényt fejtettem, olvastam

sokat kerékpároztunk, tollasoztunk barátnőkkel

ország-városoztunk esténként, kártyáztunk(ha nem volt kivel akkor várat építettem a lapokból)

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2015. júl. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi! kipróbálom mindet
2015. júl. 11. 22:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Esetleg ha a barátaidnak van kutyája elmehetnétek a parkba, ott hiába keresnék a wifit.
2015. júl. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, nálunk van a parkban wifi :D


Egyébként szerintem hiába az ajánlatok, ha bármi is tetszene a gépezésen kívül, akkor már gondoltál volna rá.


Az olvasás megfordult már a fejedben? Esetleg kimehetnél az udvarra, leteríthetnél egy törölközőt, és napozás közben olvashatnál. Vagy olvasás helyett napozás mellé zenehallgatás+relaxálás.

Menj el biciklizni, görkorizni, vagy csak simán sétálni.

Barátnőkkel strandra, moziba. Vagy csak hívd el őket hozzád, és csináljatok valamit. (őszintén, már nem emlékszem 12 évesen miket csináltunk, de biztosan ki tudtok találni valamit - pl társasjáték, egymás kisminkelése (akár normálisan, akár csukott szemmel), ruhapróbálgatás, körömlakkozás (neten vannak jó ötletek), facebookon ismerős profiljának nézegetése és közben kibeszélni őket)


Amúgy régen az ilyen korú lányok valószínűleg végezték a házi munkát, főztek, vigyáztak a kisebb testvéreikre, néha találkoztak a barátnőikkel, rosszabb esetben pedig kint dolgoztak a földeken a szülőkkel együtt. Vagy mennyire régre gondolsz? :D

2015. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
barátnőimet ezek nem érdeklik. gáznak tartják a társast kártyázást. filmből horror és az ilyen szürke ötven árnyalata féleségek. De köszönöm mindenkinek a választ ment a zöld kéz
2015. júl. 12. 22:18
 10/13 anonim válasza:
én 13 vagyok és ugyanígy érzem magam :D mindamellett hogy a nap nagy részét a barátokkal töltöm és körbebiciklizzük a várost elterveztem hogy beiratkozok lovagolni, kosarazni, meg vannak jó kis nyári programok az ifjúsági házban meg ilyenek. Még régen úgy voltam vele hogy fúj isten ments hogy elmenjek oda de kiderült, hogy ha csak én meg a barátnőm meg 3 óvodás volt ott úgy is rengetek emléket szereztem. :) kérdezősködj, meg nézz plakátokat vagy az újságban, hátha találsz valami ingyenes vagy olcsó nyári tábort, vagy csak menj el biciklizni egyet ha nagyon unatkozol :) sok sikert :D
2015. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!