Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnék elutazni, de a...

Szeretnék elutazni, de a családom ellenzi, hogyan tudnám meggyőzni őket?

Figyelt kérdés
Csupán egy pár napos kikapcsolódásról lenne szó, de családi adósság miatt, nem néznék jó szemmel, ha erre költenék. Viszont úgy érzem lelkileg nagyon nagy szükségem lenne egy pár napra. Nagyon sokat dolgozom, hogy törleszteni tudjak, a házimunka 100%- ban rám hárul, és a gyerekek is, néha úgy érzem 3 felé kéne szakadnom+ nyomaszt az adósság is, a férjem pénze sem sok, az csekkekre épp elég, nem dohányzom, nem iszom, mindenből az olcsóbbat veszem, mégsem elég soha a pénz.Mindenről le kell mostmár mondanom? Szeretném egy kicsit bevenni a " leszarom tablettát. Csak egy nagyon olcsó 3-4 napos utat szeretnék, hogy kiengedjem a gőzt, mert úgy érzem megbolondulok.
2016. jún. 2. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Na az ilyen embernek nem lett volna soha szabad családot vállalnia.
2016. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ne ítélkezz, mert sok mindent nem tudsz rólam, az egész életem nem írom ide le. Család alapításakor még rendben volt minden, anyagilag, lelkileg, minden formában. Egy pár éve változtak meg a dolgok egy rossz döntés miatt, amit vissza csinálni már nem tudunk. Attól szerintem nem vagyok rosszabb másoknál, hogy szeretnék ebből egy kicsit kiszakadni a problémás hétköznapokból
2016. jún. 2. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben sajnos ezt ki kell bírni, majd ha rendeződik a dolog, akkor lesz oké, és jobb is lesz akkor kipihenni a fáradalmakat.

Azért mondom így, mert nekem is volt ilyen időszakom, nem annyira súlyos, de akkor eléggé kilátástalan volt minden. Még mai napig érzem az ízét. Akkor én is azt gondoltam, hogy tököm, elhúzok innen a fenébe, csak egy pár napra. De belegondoltam, hogy ez akkor is pénz, ha a tópartra megyek ki sátorozni. A benzin, a kaja, az innivaló... és belegondoltam, hogy ez sehogy sem lesz így jó, mert így sincs szinte semmink, ha meg elmegyek még kevesebb lesz és akkor sosem oldódik meg a dolog.

A családomat pedig nem volt szívem hátrahagyni. Vagy velük megyek, vagy sehogy.

2016. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nem lehet normális választ adni, ha nem ismerjük a számokat. Mennyi adósságotok van, mennyi ideig tart még a törlesztés, és mennyibe kerül az út?


Ha mondjuk még 5 évig törlesztetek havi 80 ezret, és 30-ból megvan az út, az teljesen más, mintha már csak fél évig kell törlesztenetek havi 50-et, és az út is 50. Kérdés az, mennyire nehezíti meg ez a kiadás a törlesztést rövid és hosszú távon.


Aki szerint meg családos embernek kuss és robot van, és minden kikapcsolódás bűn, az szarjon sünt!

2016. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Aki szerint meg családos embernek kuss és robot van, és minden kikapcsolódás bűn, az szarjon sünt!


Ez azért elég durva így. Én azért nem mentem a családom nélkül, mert mi az, hogy csak én szórakozom ők meg azért nyomorognak tovább, hogy én utazhassak?

Ha az anyagiak rendben vannak, akkor semmi akadálya ha az ember elmegy egyedül, vagy családdal.

2016. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a kérdezőnek adnék igazat, mert állandóan dolgozik, és egy kis kikapcsolódás ráférne.

Nem lehetne úgy megoldani, hogy minden fizetésnél, vagy mikor kapod a pénzt teszel félre valamennyit, és a többit beosztod, hogy a félretett mennyiséghez ne nyúlj?

Így szerintem pár hónap alatt vagy egy bizonyos idő alatt tuti összegyűlne egy kis kirándulásra való...

Még ismerek olyan családos anyukát, akinek 3 gyereke van, és két munkahelyen dolgozik, hogy az adósságát meg tudja adni.

És még nem tudnád rávenni a gyerekeket , hogy segítesenek neked takarításba, esetleg portörlés, sepregetés, ha nem túl kicsit?

Szerintem ez még egy gyereknek se nagy dolog, vagy esetleg mosogatás?

2016. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan kicsik már a gyerekek, tudnának is segíteni, csak sajnos nem szoktattam őket hozzá, inkább mindent megcsináltam, elég nekik a tanulás, meg annyi, hogy a szobájukat rendben tartsák. A férjem is az a típus, sajnos, hogy a házimunka az asszony dolga..... Igen ebben nagy hibát követtem el, hogy így szokták meg. Bár sosem késő változtatni, és fogok is! Talán ezért is vágyom rá annyira, hogy kicsit magam legyek és a család nélkül töltsek pár napot, nem csak a pénz dolog miatt.
2016. jún. 2. 14:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ertheto, hogy egy kicsit ki akarsz szakadni ebbol. Ezt a csaladodnak is meg kell ertenie. Nyugidtan ervelj azzal, hogy te minden toled telhetot megtettel annak erdekeben, hogy realizalodjon a helyzetetek szoval jar neked a piheno. Foleg, hogy a gyerekeid nem hajlandoak segiteni.
2016. jún. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!