Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A feltétel nélküli szeretet...

A feltétel nélküli szeretet kizárólag a vérrokonok kiváltsága?

Figyelt kérdés

Feltételes szeretet: szeretlek, ha megfelelsz az elvárásaimnak


Feltétel nélküli szeretet: szeretlek, bármilyen vagy.


2016. jún. 4. 20:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%

egyáltalán mi az a szeretet?

hagyom hogy kiszurjon velem s utána ujra megadom neki ezt a lehetőséget?


vagy csak akkor is segitek neki ha korábban kiszurt velem mert a gyerekem de már nem nagyon keresem a társaságát? (felnőtt gyerekre értem)

2016. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Nálam igen. Csakis a szüleimet tudnám így szeretni. Apum bármit tenne, szeretném és mindent megtennék érte. A páromért nem, legjobb barátért sem.
2016. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

# 9

nem akartam külön offolni.


Szereti annak ellenére és támogatja, hogy pl. ittasan vezet és balesetet okoz, ott van vele és támogatja ha betör 1 TV-t mert nem nyert a csapata. Tudta, hogy drogozott néha néha pár éve , de mellette van. Sorolhatnám még, de ez nem a szépségről vagy okosságról szól.

2016. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
58%
Az hogy a szeretet feltétel nélküli e nem azon múlik, hogy rokon vagy nem rokon az illető hanem azon, hogy ki szeret.
2016. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
39%

A párodért nem tennél meg bármit?

Az szép... boldog kapcsolat lehet.

Szerencsére sokan máshogy vagyunk ezzel.

2016. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%
A szerelem és az igazi barátság is ilyen (kéne, hogy legyen.:-))
2016. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem, a szerelmemért nem.

Kinek mi a határ ebben a feltétel nélküliben... Ha a párom megüt akkor azonnal elküldeném. Barátnőnek adtam papír és ügyvéd nélkül 3 milliót amikor kellett neki, támogattam amikor én voltam csak neki. Nem vagyok erőszak párti, de ha olyan a helyzet akkor egy atyai pofon segíthet (apum részéről). Ha a párom megütne akkor azonnal vége lenne. Hiába van igaza... Lehet segíteni akarna és észhez téríteni, de NEM. Apumtól elfogadnám.. de ő nem tenné, ha mégis akkor okkal. Nem vagyok én sem egy angyal hozzáteszem. Én a szüleimért a tűzbe tenném a kezem, legjobb barátnőmért csak parázsba, a páromért az attól függ. De nem feltétel nélkül.

2016. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
39%

elég érdekes gondolkodás mód...

én olyan embert választok párnak, akiben megbízom, akivel el tudom képzelni a jövőm, akivel családot akarok alapítani, így alap, hogy feltétel nélkül meg kell bíznunk egymásban, mert egy idő után csak egymásra leszünk utalva

egy barát pedig nem tud családot adni, nem tudja azt a boldogságot megadni, mint a párod

2016. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

# 18, nincs olyan akivel el tudnám képzelni vagy el akarom képzelni. Nem is vágyom ilyesmire. Csakis a szüleim. Nézd már meg a válások arányát...


A kérdésben erre a kérdésre kellett a vélemény: A feltétel nélküli szeretet kizárólag a vérrokonok kiváltsága?


Nem a ti egyetértésetek.

2016. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

azért ez nem egészen így működik.

illetve jól írják páran.

ha a gyerekem meglop a gyerekem marad, s megbocsájtom neki. szeretni fogom.

de nem veszem be a cégembe.

ha a párom meglop, lehet hogy neki is megbocsájtok, sőt szeretni is fogom.

a régi szerelem emlékére pl. adok neki egy ezrest ha kajára sincs pénze. mert szeretem.

de nem lépek vele a házasság nevű vagyonközösségre. a cégről nem is beszélve.


ilyen értelemben nincs nagy különbség, talán csak annyi hogy egy vérrokonért talán többet tennék.


de mindkettőt szeretem valamilyen szinten feltétel nélkül.


de más a szerelem s más a bizalom.


mindkettő esetében bízok benne hogy nem vágja el éjszaka a torkom. akkor is ha lopott. de nem fogom neki a példa szerinti 3 milliót kölcsönadni ha lopott. max. örökbe de kölcsönbe minek? de ha egyszer megpróbálja a torkomat is elvágni onnantól ebben se fogok bízni a részéről.

de a börtönben akkor is meg fogom látogatni mert akkor is szeretem ha elvágta a torkom. talán még viszek is neki egy tubus vazelint, hogy jobb legyen bent neki. mert szeretem. feltétel nélkül.

2016. jún. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!