Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Halott szeretteitek nektek is...

Halott szeretteitek nektek is többször eszetekbe jutnak minden nap, több év után is?

Figyelt kérdés

Azt mondják az idő segít,de én évek múltán is többször gondolok rájuk minden egyes nap és nagyon hiányoznak ..ez normális ?

Egyébként szerintem feldolgoztam az elvesztésüket,tehát a mindennapi teendőimben nem akadályoz,nem érzem magam depressziósnak stb de a mai napig könnybelábad a szemem ha egy szép emlék eszembe jut..és az,hogy soha többé nem láthatom őket.


Ez mindenkivel így van ?


2016. jún. 8. 02:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem
2016. jún. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, azokra szívesen emlékezünk vissza akiket szerettünk, a közös emlékekre és a jó időkre. Viszont néha nagyon felkavaró álmaim vannak róluk, pl a temetés vagy ahogy meghaltak, tudnék élni ezek nélkül.
2016. jún. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11, 10 és 9 év után nekem már nem. Időszakonként igen, de nem minden nap. Közben felnőttem, az emlékek is halványodtak sajnos. De ha rájuk gondolok persze, hogy hiányoznak. Nem lennék képes úgy élni, hogy mindennap azon gondolkozzak, hogy már nincsenek köztünk.
2016. jún. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Volt egy nagyon jó barátunk, aki 3 éve meghalt. Sokszor eszembe jut és szoktam vele álmodni, például, hogy horgászunk.
2016. jún. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen; azért, mert imádkozom értük is minden nap.


És soha ne mond, hogy soha...

2016. jún. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Szüleim, sok rokonom, barátom a temetőben.

Eltemettem őket, kész. Az élet megy tovább és azzal kell foglalkozni.

2016. jún. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En hiszek abban, hogy nem szuntek meg letezni es valoszinuleg ezt erzed is. Valoszinuleg meg mindig nem vagy tul teljesen a dolgokon ha konnybelabad a szemed, de ez teljesen rendben van, eljon majd az ido mikor mosolyogsz rajuk.
2016. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy mindenkinek csak a szerettei halála és az elmúlás ugrik be az emlékezésről, nem a vidám dolgok. Durva. Én se szívesen emlékeznék a nagyszüleimre ha csak a kórházi emlékek léteznének, inkább gondolok a barkácsolásra a nagypapával, vagy a strandolásra a nagymamával, meg a sok családi eseményre.
2016. jún. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is gyakran eszembe jutnak, de inkább jól érzem magam tőle, nosztalgikus, ahogy beugranak az emlékek, és persze hiányoznak, de emiatt nem tépem magam, ezzel már nem lehet mit csinálni.

Nem vagyunk egyformák, nekem nagyon gyorsan ment feldolgozni a szeretteim halálát, sokan érzéketlennek is tartottak emiatt. Nincs azzal semmi baj, ha neked lassabban megy, és mint írtad, a mindennapi teendőidben nem akadályoz. A nagymamám 30 év után is megkönnyezi a halott édesapját, mikor eljönnek a jeles alkalmak (a dédapám születésnapja, vagy pl. karácsony, amit ugye régen együtt töltöttek). Nagymamám nagy szívű, érzékeny ember, a szó legnemesebb értelmében. Valószínűleg te is ilyen vagy :)

2016. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!