Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meghalt Édesanyám, normális...

Meghalt Édesanyám, normális ez az érzés?

Figyelt kérdés
Tegnap halt meg az Édesanyám. Azóta hullámokban tör rám a gyász, elsírom magam, majd másra is tudok gondolni, aztán valamiről újra eszembe jut és újra elsírom magam. Amire a kérdésem vonatkozna az az, hogy normális-e ha olyan dolgok miatt sírok leginkább hogy ha lesz gyermekem ő már nem láthatja (kb 1 év múlva vágunk bele a babaprojektbe) most vettünk lakást a párommal, de a betegsége miatt ide se tudott eljönni, hogy megnézze, pedig terveztük. Igazságtalannak érzem ezt, ez nagyon önző érzés? olyan dolgok is átfutnak az agyamon, hogy vajon mit érzett közvetlen a halála előtt, vajon hogy ment el, milyen gondolatok kavaroghattak a fejében... Magamat is okolom, hogy talán valamit tehettem volna annak érdekében, hogy ez ne történjen meg. El kellett volna vinnem a kórház azon osztályáról ahol meghalt (utókezelő), vmi jobb intézménybe, hátha ott tudták volna megfelelően rehabilitálni... Nem tudom mit lehet kezdeni ezekkel az érzésekkel, szeretném még egyszer megölelni. Az vigasztal egy kicsit, hogy az utolsó találkozásunkkor mosolyogva váltunk el egymástól, és megetettem őt előtte. De még egy ölelésért, egy beszélgetésért a fél karomat odaadnám. Sajnos az utóbbi 2 hónapban már nem is lehetett vele megfelelően kommunikálni, mert agyvérzést kapott és alig lehetett érteni amit mond. Köszönöm hogy elolvastátok, jó érzés volt leírni, de megint sírok... 28N

2016. júl. 8. 02:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ilyenkor az emberre ezrével zúdulnak a gondolatok, hogy mit csinálhatott volna másképp, hogy elkerülje, de sajnos utólag már nincs mit tenni. Addig is ott a párod, akire támaszkodhatsz, és remélhetőleg a családod többi tagja. Lassan egy egészséges babával leszel boldogabb, aki új értelmet ad az életednek. Őszinte részvétem.
2016. júl. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Inessential ***** válasza:
100%
Teljesen normális.
2016. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még hetek múlva is normális. A gyászidő minden embernél más és más ideig tart. Részvétem.
2016. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok hozzaszolni, nem ertek ehhez, illetve hülyeséget nem akarok mondani. Viszont Őszinte részvétem!
2016. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2016. júl. 10. 17:57
 6/9 anonim válasza:

pár hónapja 16 éves fejjel vesztettem el az apukámat, aki tényleg olyan volt mint a másik felem. Én annyit tudtam tenni, hogy nem akartam otthon lenni, az elkövetkezendő 2 hétben nem is bírtam egy helyben maradni, mentem mentem mentem. Még az iskola is megnyugvást jelentett számomra. Nem is nagyon akartam róla beszélni, a legjobb barátnőm is több nap után tudta meg, pedig neki tényleg mindent elmondok. Teljesen elfojtottam magamban mindent, még magam előtt is.

Nem tettem jól ezt. Akkor ezek miatt nem tudtam feldolgozni ezt és rendesen felfogni sem, még a temetéskor sem, ezért rá egy hónapra történt valami amiről az volt az első gondolatom hogy elmondom neki és akkor nyilalt belém az érzés hogy már nincs többé, akkor összeomlottam és eléggé bele is betegedtem ebbe. Sokkal "jobb" ha a halála utáni időszakban megéled a gyászt , persze mindig egy fájó seb lesz a hiánya.

2016. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az én anyukám ma reggelt halt meg. Ugyanezeket érzem, amiket leírtál. Fogadd együttérzésemet, majd talán idővel enyhül a fájdalom, de most mérhetetlenül, kimondhatatlanul hiányzik és úgy érzem kiszakad a lelkem.
2016. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krisztina1215 válasza:
Öszitne részvettem anyukád miatt .neekm a bátyam ment el es ugyan ezzeket erzem én is . Barcsak tudtam volna segiten ienyhiteni a fájdalman minden maskepp lett volna desemmit nem tehettem atse tudtam ölelni gepek tartottak életben . ez mind normalis dolog amit érzel .ne okold magad . Ö tudta hgoy szereted Es ha igaz hogy van menyország fentröl vigyázznak ránk .kitartást neked és ha gondolod irj privátban és beszélgethetünk .Sok eröt neked
2016. szept. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna. Nekem egy hónapja halt meg. Nagyon sajnálom, hogy elveszítetted őt.

29/N

(Anyukám szülinapján írtad ki a kérdést.)

2016. okt. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!