Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Öngyilkos akar lenni.

Mit tegyek? Öngyilkos akar lenni.

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm eldöntötte hogy öngyilkos lesz. Bipoláris zavara van. Kitűzött egy dátumot, hogy aznap véget vet az életének. Próbálom lebeszélni róla, de nem sok sikerrel. Mi az ami ilyenkor hatásos? Hogy beszélhetném le erről?

#depresszió #öngyolkoság
2016. júl. 27. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszihológus vagy viddel / emlékeztesd jó dolgokra , helyekre amit szeret
2016. júl. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy elmondta neked. Valószínűleg azt várja, hogy megdöbbenj, elkezd róla lebeszélni, stb. Persze nem is jó az, ha bátorítod vagy nem csinálsz semmit, de közvetett módszereket kell alkalmazni! Pl azt mondod, hogy "Jó, sajnálom ha ilyet teszel, de ha meggondolod magad, akkor aznap szeretettel várlak egy kis (valamire)!", szóval kell neki egy segítő alternatíva, amit nem erőszakolsz rá, de éreznie kell, hogy nem az öngyilkosság az egyetlen megoldás, mert remélem te is ismered a klisét, hogy "Az öngyilkos nem meghalni akar, hanem csak máshogy élni.". Semmiképpen se sértsd meg azzal, hogy milyen ostoba azért, mert ilyenen töri a fejét, ha engedi próbáld meg belőle kihúzni a kiváltó okot, általában segít az ha tudsz mutatni egy jó alternatívát (pl látod, másnak is van/volt ilyen problémája, és mégis boldogon tud most élni).


Ha viszont tényleg nagy a baj, nagyon komoly, és szinte 100%, hogy ő meg is teszi, akkor büntetőjogi felelősséged is lehet, úgyhogy ez esetben be lehet jelenteni öngyilkosokkal foglalkozó segélyvonalakon.

2016. júl. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy neked sikerülne. Ehhez nagy gyakorlat kell. Bar lehet nem teszi meg. Nem tudom mert nagyon keves adatot adtal meg. Irj ram es segitek. Ha tudnek vele beszelni valoszinuleg többet tudnek alkotni.
2016. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Korában már 2X megtette, végezni próbált magával. Harmadszorra azt mondta hogy nem fog hibázni. Tudja azt hogy mit fog tenni, én csak a dátumot tudom, azt nem mondja el mit tervez. Szinte mindennap próbálom lebeszélni eről. Jár Pszichológushoz, de nem sok sikerrel, nem hiszi hogy segíthetnének rajt. Pszichológushoz is csak azért jár, mert kirendelték hozzá, másképp nem tenné.
2016. júl. 27. 08:28
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Semmit, aki hülye, az haljon meg, legalább egyel kevesebb.

Én is akartam az lenni, de sajnos itt vagyok.

2016. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Pszichiáter/pzsichológus kell meg egy pap a lelki támogatás miatt.
2016. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!