Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit választanátok, egyetem...

Ti mit választanátok, egyetem elvégzése vagy munkába állás?

Figyelt kérdés

Leérettségiztem, jelentkeztem egyetemre, fel is vettek.

Most viszont elgondolkoztam rajta, hogy van-e értelme egyáltalán.

Egyetem mellett nem tudok munkát vállalni, mert mellette 1millió más dolog lesz.

Ti mit választanátok, munka vagy először egy egyetem elvégzése?



2016. júl. 30. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyetem.
2016. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyetem, mert sokan a munkát válasszák és annyira belemennek a mókuskerékbe hogy már bánják hogy nem az egyetemet végezték el. Szóval egyetem...és jobb munka ezzel. Persze ha értelmes szakot végzel.
2016. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Pénzügy és számvitel szakról lenne szó.
2016. júl. 30. 11:24
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

az életed következő 50 évéről döntesz munka szempontjából. Ha elvégzed az egyetemet, a munka terén százszor nagyobb a választási lehetőséged, mint most - érettségivel.

Valószínű, hogy diákmunkát tudsz majd mellette, ha akarsz.

2016. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#3: Akkor az egyetem főleg. Ezzel a végzettséggel már alapból egy céghez nem a "átlagemberek" közé kerülsz.
2016. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sunshinedoll ***** válasza:

Attól függ, milyen terület. Kreatív területekre nem olyan fontos az egyetemi végzettség, ismerek olyat, akik 14-15 éves kora óta ír különböző magazinoknak, elvégzett ugyan valami médiatudományos szakot, de azt mondja, nincs jelentősége a munkája szempontjából, mert a referenciái többet érnek, mint a diplomája.

Szerintem a legtöbb kreatív munka ilyen. Nyilván tudomány, közgazdaság, tanár, óvónő, stb egyéb területeken fontos az egyetemi képzés.

2016. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyetem.
2016. júl. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6-os ismer 1 db olyat - akinek volt egy nagybácsija és benyomta a pályára - de ez nem jellemző!

nagyon kell a végzettség, a tudás, és a papír. Kérdező, azon a pályán, amire mész: óriási a különbség- érettségivel 50 évig az adminisztráció alsó fokán maradnál.

2016. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Pénzügy és számvitellel szerintem nem sokat érsz. A mérnöki szakok iránt van a legnagyobb kereslet, persze van 1-2 kivétel, de a pénzügy és számvitel nem ide tartozik. Azokat meg mérföldekkel nehezebb elvégezni.


Egy jó szakmával sokkal többet érnél, mint egy értéktelen diplomával. Ezen még nem gondolkodtál?:D

2016. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem :D

Mert engem csak ez az egy szak érdekelt.

2016. júl. 30. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!