Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mitévő legyek...

Szerintetek mitévő legyek ilyen helyzetben? Többi lent

Figyelt kérdés
Egyetemre járok és most vagyok a második félévemnél, de nem érzem magam lelkileg 100%osan itt. Tudom, hogy nehéz meg minden és képes lennék végigcsinálni, de legbelül azt érzem, hogy nem ez az élet való nekem. Azon gondolkodom mostanság, hogy elmenjek Ausztriába dolgozni. Van egy ott élő rokonunk és több ismerős is, viszont nincs szakmám. Beszélek középfokon angolul és a német is jól megy. Szerintetek jó ötlet lenne otthagyni a sulit és valami szakmát tanulni Magyarországon és úgy elhelyezkedni kint, vagy kint valami mosogatói munkával kezdeni és mellette szakmát tanulni esetleg és felküzdeni magam, vagy ezt meglehetne-e egyáltalán oldani? A válaszokat előre is köszönöm. Főleg olyanoktól esne jól egy tanács, aki volt már hasonló helyzetben, vagy gondolkodik hasonlóan.

2016. ápr. 5. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a sulit mindenképp csináld meg , és addig ne is gondolkodj ilyen dolgokon. Ha nem csinálod meg teljesen mindegy miaz, vagy hogy nem szereted k*ára fogod bánni, hogy nem csináltad meg, mert lehet egyszer az a dolog ad szerencsét amit nem szeretsz álltalában így szokott lenni. Én is ott hagytam az egyik sulimat, mert nagyon leszartam a dolgokat ., pedig mostmár akár havi 700e-it kereshetnék itthon vele. MINDENKÉPP CSINÁLD MEG
2016. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező!Az egyetemi éveim alatt szinte soha nem éreztem magam 100%-osan. Hiába vársz erre az érzésre, mert olyan nincs, hogy 100% boldogság. Nem vagyok pesszimista.

Csinálj fontossági sorrendet, hogy mit akarsz és az érzelmi naivitást hagyd ki ebből a listából. Tudom, hogy az lenne a legjobb, ha minden klappolna -de egyszerűen az Élet nem ilyen. Ezért van annyi csalódott ember, mert 100%-osan akarják magukat érezni és a 90%-et nem becsülik.

2016. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd végig az egyetemet, hogy legyen képzettséged.

Összpontosíts arra amit tanulsz, próbáld feldedezni a számodra érdekes részterületeket benne.

Vagy tanulj mellette valami mást, ami hasznos kiegészítő lehet, egyelőre hobbiként.

Nyomd a németet a felsőfokig. Akárhol élsz majd, egész életedben hasznos lesz.

2016. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!