Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ijesztgettek valamivel a...

Ijesztgettek valamivel a szüleitek gyerekkorotokban, ha rosszak voltatok?

Figyelt kérdés

Engem a bákásszal és a zsákos emberrel riógattak, hogy ha nem viselkedek elvisznek magukkal.


Titeket?


2016. aug. 19. 19:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekként nagyon féltem az ördögtől. Apámék mindig mondták hogy elvisz az ördög ha rosszul viselkedem.


Egyszer 8-9 éves ha lehettem, kint játszottunk az akkor 12 éves bátyámmal az udvaron. Apánk autószerelő, akkor újított fel egy régi Opel Kadet autót, amit úgy vett meg nagyon jó áron. Akkor 2000 nyara volt, apám ugye az udvaron egy külön részen szerelte az autót, az udvaron csinálta a lakatos munkákat még külön szerelő akna is volt, az udvaron erre, meg a garázsba is. Akkor az a rész elvolt kerítve külön, de mi a bátyámmal átmásztunk a kerítésen, mert oda rúgtuk a labdát és akkor apánk nem volt itthon, anyánknak meg nem volt kulcsa a kapuhoz. Akkor átmásztunk oda, és akkor picit körbe néztünk. Ha apánk itthon volt mindig bemehettünk oda hozzá, nézni hogy mit csinál, meg mutogatott is nekünk dolgokat, tehát nem voltunk onnan kitiltva, csak az volt a kérés hogy ha ő nincs itthon akkor nem mehetünk oda mert veszélyes. Az autó akkor egy kis tető alatt állt, csak a karosszéria volt épp fényezés után volt pár nappal. Apánk apránként rakta össze amikor ideje meg kedve volt. Azt tudom hogy akkor az első szélvédő oda volt támasztva a tető alá, akkor a bátyám mondta hogy rúgjam át a labdát a kerítésen, én tudtam hogy rossz ötlet de addig húzta az agyam míg belementem. Tiszta erőből át akartam rúgni de az valahogy lepattant és telibe rápattant egy régi szekrényre ami felborult és ráesett a szélvédőre. rendesen eltört, mi akkor megijedtünk, és gyorsan visszamásztunk, de lebuktunk mert apánk pont akkor ért haza és látta mit csinálunk.

Akkor mondta hogy mindkettőnket elfog vinni az ördög, ezzel leginkább engem tudott fenyegetni, és büntetésből át is hívta egyik haverját, aki valahonnan szerzett ördög szarvakat meg egy ijesztő maszkot és fekete ruhába jött át, és ijesztgetett minket. Persze én annyira féltem hogy bebújtam az ágy alá, és persze hogy az lett a vége hogy alig mertem kijönni onnan. De aztán végül felfedték a lepelt a dologról így már nem féltem annyira, de szinte 1 órán át remegte kb. Akkor ezzel apám arra is ment hogy legyőzzem a félelmem attól hogy félek egy nem valós lénytől. Tehát azóta már nem is félek az ördögtől. Persze utána megkaptuk a büntetést a kárért. Akkor minden pénteken iskola után amikor hazaért munkából ki kellett takarítanunk a garázst 2 hónapon keresztül és amikor kész lett az autó akkor nem mehettünk vele az első próbaútra amikor egy hosszú útra mentünk volna vele. Ez volt a nagy büntetés.

Persze mondtak még olyat is főleg a nagybátyám amikor rossz voltam hogy elvisznek az ufók meg ilyenek. Bár a nagybátyám mai napig bolond egy ember.

2016. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
Azzal, hogy visszavisznek az intézetbe (nagyszüleim neveltek). Érthető lett volna a viselkedésem alapján,ha megteszik.
2016. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem azzal, hogy bentlakásos suliba küldenek...😃
2016. aug. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem azzal, hogy "kivizsgáltatnak", elvisznek egy elmekórházba és csöveket fognak belém dugni. De nem hittem el.
2016. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindig mondták, hogy a jön a zsákos ember és Elvis. De sosem értettem, hogy miért mondják, mert Elvis Presley nem félelmetes. Ráadásul nem is mondták, hogy mit fognak csinálni, ha megjönnek.
2016. szept. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
nem szolgálhatok sok ujdonsággal:pákász,rézfaszubagoly.
2016. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%
Mész a börtönbe, ha ellenkezel.
2016. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
- Engem is a zsákossal ijesztgettek.
2018. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az ördöggel, de nem féltem tőle.
2020. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!