Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is csak a tágasabb...

Szerintetek is csak a tágasabb hely miatt ült át hozzám egy csaj a vonaton? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Fiatal férfiemberként a minap egy IC-n utaztam, nekem egy négyes hely egyikére szólt a jegyem, velem szemben már ült egy középkorú hölgy. Ő leszállt, én közben olvasgattam, és azt vettem észre, hogy se szó, se beszéd, átült a helyére egy csajszi. A lány egyébként a másik oldalon ült eredetileg, egy kettes helyen, csak nagy bőröndje volt, ebből gondoltam, hogy jobban el akar férni, és én ültem a legközelebbi négyes helyen. Váratlanul ült oda, meg se kérdezte, hogy lehet-e (ezt annak tudtam be, hogy lehetett kb. 18-20, de nyilván nem tiltottam volna meg neki), se köpni, se nyelni nem tudtam, kommunikálni nyilván nem szeretett volna, mert fülessel ült végig, és a telefonjában matatott. Velem szemben ült le, az ablak mellé, menetiránnyal szemben (amott is így ült, tehát a háttal való utazás nem lehetett indok), a bőröndjét maga mellé húzta. Viszont mivel neki hamarabb sikerült felszállnia, mint nekem, az én helyemre is simán odaülhetett volna már előttem, igaz, akkor háttal kellett volna utaznia. Hogy őszinte legyek, fogalmam se volt, mit mondjak, most akkor pirítsak rá, hogy azért illő megkérdezni, odaülhet-e, vagy kérdezzem meg, mi szél hozta, csak nem sok értelmét láttam. Ilyen esetben ti megpróbálnátok kommunikációt kezdeményezni? Mert egyébként meg mikor a kalauzzal beszéltem, akkor láttam, hogy engem néz, de úgy gondoltam, ha beszélgetni akarna, akkor erre esélyt adna.

2016. aug. 26. 21:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
45%
Egyáltalán nem szoktam vonaton utazni, de mi abban a bunkó, hogy nem kérdezi meg, hogy leülhet-e veled szembe. Oda szól a jegye, mi közöd van neked ahhoz, hogy ő hova ül? De ha még nem oda szól a jegye, akkor sincs ebbe beleszólásod.
2016. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"pirítsak rá, hogy azért illő megkérdezni, odaülhet-e"

Ésszerűség --> wikipédia

2016. aug. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Az esetek túlnyomó többségében az emberek megkérdezik, szabad-e a hely ilyen esetben, mivel ülhet ott valaki, aki kiment pl a mosdóba.

17 éve vonatozom, és ez mindig így volt.

Akik nem kérdezték meg, jellemzően még a kinézetük is egy tahó embert írtak le...

Vannak alap etikai dolgok.

Nem, nem az övé a többi szék.

Vannak alap etikai dolgok.

2016. aug. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémádat. Vagyis értem,csak nem tudom hogy ez miért probléma neked.
2016. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
És mi van, ha külföldi, és azért nem szólított meg, de mivel az IC helyjegyes, és kijelzik, ha egy hely foglalt vagy szabad (legalábbis én így tudom), így élt a lehetőséggel, hogy jobban elférjen? Menetiránnyal háttal meg nem mindenki szeret ülni, van, aki direkt úgy is kéri a jegyet, mert mondjuk háttal utazva rosszul van.
2016. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet nem olvastam az etikai szabályok között. Ellenben jó pár éve vonatozom és valóban van, aki megkérdezi, hogy leülhet-e (általában ha egyedül vagyok a fülkébe és be akar ülni), de semmi szükség rá. Esetleg csak akkor illik megkérdezni, ha tele a vonat és 1-1 helyek vannak a fülkébe és oda akarunk leülni. Na akkor meg lehet kérdezni, hogy nem zavarja-e, hogy melléülök, mert azért ott már fizikai kontakt is van a kis helyek miatt. De egyébként nem kell és nem etikai alapszabály megkérdezni, hogy leülhet-e vki
2016. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"Az esetek túlnyomó többségében az emberek megkérdezik, szabad-e a hely ilyen esetben, mivel ülhet ott valaki, aki kiment pl a mosdóba. "


Tudod én meg erre azt mondom, hogy oda szól a jegyem és pont letojom, hogy eddig más ült ott.

2016. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ez tipikus olyan ember volt, aki odaül ahova akar. Én IC-n utaztam egy párszor, egyik eset az volt, hogy a kisasszony ott ült a helyemen, szóltam neki, hogy elnézést, de ez az én helyem és felháborod (igen, még ő volt felháborodva) kiült a folyosóra a kontektor mellé. Másik eset pedig az volt, hogy kerestük a helyünket és hát a nyanya ott aludt a mi helyünkön...
2016. aug. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én heti kétszer vonatozom IC-n, láttam már ilyet is, olyat is. Van, aki megkérdezi, hogy leülhet-e, ha nem oda szól a jegye, és van, aki csak fogja magát és átül. Szerintem akkor kellett volna megkérdeznie tőled, hogy odaülhet-e, ha kettes ülés lett volna, és melléd ült volna le annak ellenére, hogy máshova szól a helyjegye. De úgy, hogy négyesben ültél, szerintem semmi közöd hozzá, hogy a nem melletted lévő ülésre ki ül le és ki sem. Ha meg út közben felszáll annak a helynek a tulajdonosa, akkor szól a csajnak, ő meg szépen visszaül, vagy helyet cserél vele az új felszálló, ennyi.


Ami a kérdés másik részét illeti, én nem szóltam volna a csajnak, pont nem érdekelt volna, hogy mit csinál, miért csinálja, az ő dolga, nem az enyém. Az én helyemen én ülök, egyedül ahhoz van közöm.

És ha akart volna tőled valamit, akkor nyilván nem bedugott füllel ücsörgött volna ott. Az meg, hogy nézett téged, nem jelent semmit. Ott ül valaki órákig, nyilván nézelődik közben a vonaton is, én se csak kifelé bámulok, ha épp nem olvasok/netezem, hanem az ottani emberekre is rá-ránézek. De ahogy láttam, a legtöbben így vannak vele. És senkit nem azért nézek, mert akarok valamit tőle vagy mert tetszik, hanem egyszerűen csak azért, hogy nézzek valahova.

2016. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nem gondolsz a legegyszerűbbre.

Eredetileg az a csaj helye volt, csak mikor felszállt, már odaült valaki, így ő a konfliktust elkerülve leült egy tetszőleges szabad helyre, lehetőleg a közelben. Aztán amikor elmentek a helyéről, átült – ezzel pedig a hátralévő út eseménymentességét garantálta, hiszen azon a helyen, ahol ő ült, bármikor jöhetett volna egy másik utas, hogy az az ő helye.

2016. aug. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!