Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is csak a tágasabb...

Szerintetek is csak a tágasabb hely miatt ült át hozzám egy csaj a vonaton? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Fiatal férfiemberként a minap egy IC-n utaztam, nekem egy négyes hely egyikére szólt a jegyem, velem szemben már ült egy középkorú hölgy. Ő leszállt, én közben olvasgattam, és azt vettem észre, hogy se szó, se beszéd, átült a helyére egy csajszi. A lány egyébként a másik oldalon ült eredetileg, egy kettes helyen, csak nagy bőröndje volt, ebből gondoltam, hogy jobban el akar férni, és én ültem a legközelebbi négyes helyen. Váratlanul ült oda, meg se kérdezte, hogy lehet-e (ezt annak tudtam be, hogy lehetett kb. 18-20, de nyilván nem tiltottam volna meg neki), se köpni, se nyelni nem tudtam, kommunikálni nyilván nem szeretett volna, mert fülessel ült végig, és a telefonjában matatott. Velem szemben ült le, az ablak mellé, menetiránnyal szemben (amott is így ült, tehát a háttal való utazás nem lehetett indok), a bőröndjét maga mellé húzta. Viszont mivel neki hamarabb sikerült felszállnia, mint nekem, az én helyemre is simán odaülhetett volna már előttem, igaz, akkor háttal kellett volna utaznia. Hogy őszinte legyek, fogalmam se volt, mit mondjak, most akkor pirítsak rá, hogy azért illő megkérdezni, odaülhet-e, vagy kérdezzem meg, mi szél hozta, csak nem sok értelmét láttam. Ilyen esetben ti megpróbálnátok kommunikációt kezdeményezni? Mert egyébként meg mikor a kalauzzal beszéltem, akkor láttam, hogy engem néz, de úgy gondoltam, ha beszélgetni akarna, akkor erre esélyt adna.

2016. aug. 26. 21:48
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

#20: Nem lehetett a csaj helye, mert aki ott ült velem szemben, az a nő messzebbről jött, míg a csaj velem azonos állomáson szállt fel.


A többieknek meg csak annyit, hogy igenis vannak alapvető illedelmességi "szabályok", mint pl. ha bemegyünk egy boltba, könyvtárba, étterembe, akárhová, akkor is illik pl. köszönni, ha egyébként nem ismerjük az illetőt, aki mondjuk minket kiszolgál. És szerintem ugyanúgy illik azt is megkérdezni, hogy odaülhetek-e valahová, tök mindegy, hogy kettes vagy négyes helyről van szó. Ha megkérdezi valaki, attól még nem fogják bunkónak nézni, ha nem kérdezi meg, annál nagyobb az eshetősége. És nem azért illik megkérdezni, mert az a négy hely az "enyém", hanem mert ül ott valaki, akinek létezik pl. "intim szférája" is, akár kettős, akár négyes helyen ül. Egyébként ha felszállok a vonatra, és elfoglalom a helyem, de már ül ott valaki, akkor szoktam neki köszönni, hiába nem ismerem, és hiába oda szól a jegyem, mert ezt is alapvető illedelmességi dolognak tartom, mint ahogyan azt is, hogy ha nem IC-n utazom, és valahová le szeretnék ülni, akkor is megkérdezem, hogy szabad-e, ha csak egyvalaki ül mondjuk egy fülkében. Én legalábbis ezt így tanultam illedelmesnek, más talán másképpen. És aki bármikor odajött, és megkérdezte, hogy leülhet-e, nem zavartam el, nem néztem őt bunkónak, azt mondtam, hogy persze. Míg az, aki csak úgy fogja magát, és még nem is oda szól a jegye, csak szó nélkül odajön, az már az én szememben necces. Ha a csaj megkérdezte volna, hogy odaülhet-e, mert tágasabb a hely, nyilván akkor is igent mondtam volna, csak intelligensebbnek tartottam volna, ha megkérdezi.

2016. aug. 29. 13:31
 22/25 anonim ***** válasza:

"#20: Nem lehetett a csaj helye, mert aki ott ült velem szemben, az a nő messzebbről jött, míg a csaj velem azonos állomáson szállt fel."


Pedig ez a valószínű. Felszálltál Te és a csaj, a csaj annyit látott, ülnek a helyén, de mivel látta, hogy van a közelben még viszonylag jó hely, leült oda, a kettes ülés amúgy is tágasabb a lábtér szempontjából. Aztán amint felszabadult a helye, csak átült, hogy ne legyen később gond. Így megoldódott a probléma anélkül, hogy hozzá kellett volna szólnia a helytelen ülésen ülő emberhez.


Én se mindig állítom fel az utast, ha azon a helyen ül, ahová a jegyem szól.

2016. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

" És szerintem ugyanúgy illik azt is megkérdezni, hogy odaülhetek-e valahová, tök mindegy, hogy kettes vagy négyes helyről van szó. Ha megkérdezi valaki, attól még nem fogják bunkónak nézni, ha nem kérdezi meg, annál nagyobb az eshetősége. És nem azért illik megkérdezni, mert az a négy hely az "enyém", hanem mert ül ott valaki, akinek létezik pl. "intim szférája" is, akár kettős, akár négyes helyen ül. "


Most leírom neked, hogy miért nem fogja az emberek jelentős része ezt megkérdezni: azért mert erre úgyis az a válasz, hogy "igen". Ha meg "nem", akkor meg nem érdekel, hisz semmi köze hozzá. Magyarul ez egy teljesen fölöslegesen feltett kérdés. Semmi köze se a köszönéshez, se az illemhez.

2016. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"És nem azért illik megkérdezni, mert az a négy hely az "enyém", hanem mert ül ott valaki, akinek létezik pl. "intim szférája" is, akár kettős, akár négyes helyen ül."


Sajnos az intim szférát vonatokon vagy tömegközlekedési eszközökön nem igazán lehet figyelembe venni. Ezért teljesen fölösleges ilyesmit megkérdezni, ez egy olyan dolog, hogy amíg ilyeneken utazunk, addig el kell viselni, ha valaki belemászik az intim szféránkba, és megsúgom, mi is ugyanúgy az ő intim szférájukban vagyunk. Én ezért nem is kérdezem meg soha, hogy odaülhetek-e, bár én tény, hogy mindig a saját helyemre ülök le. De ha ülnek már a mellettem lévő helyen, akkor se kérdezem meg, hiszen ez egy természetes dolog, hogy ilyenkor elviseljük egymás közelségét. Egyedül abban az esetben kérdezem meg illendőségből, ha esetleg az én helyemen van a cucca. Olyankor mondom, hogy "elnézést, ide szól a jegyem, leülhetnék?", ő elrakja, én meg mondom, hogy "köszönöm szépen", és pont. Ha pedig valamelyikünk leszáll, akkor elköszönök, ennyi. Szerintem vonaton ebben merül ki az illedelmesség.

2016. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Meg kellett volna kerdezned hogy mennyi az ido, van olyan aki azt varja h a ferfi kezdemenyezzen es lehet bejottel neki nincs kizarva de a hangjabol a reakciojabol ugy is lejott volna akar-e valamit. Maskor kerdezz valami aprosagot. En ezt tennem. Es a tobbi hozza szoloval ellentetben en latom eselyet annak is hogy azert nezett mert bejottel neki, ez sincs kizarva, na meg azert az A-verzio sem. Legyel pozitiv es kerdezd meg az idot maskor. Rajtam tuti latnad h bejossz-e ha az idot kerdezned vagy hogy x-allomason nem tudom-e veletlen hol kell leszallni. :D Ha nem hatna meg akkor is segitenek de az meg latszana rajtam ha tetszenel. :D
2017. márc. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!