Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az abortusz lenne a megoldás?

Az abortusz lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok (tudom tipikus tini lány akit teherbe ejtetek stb stb) de nem ezért írom ezt a kérdést,hogy bárki is ilyeneket irjon nekem.Tisztában vagyok vele,hogy hibáztam.Az a helyzet,hogy a szüleimnek most születet kisbabájuk és nem tudnának nagyon támogatni.A barátom..nos szeretem őtet de még nem érzem készen magamat erre.1éve vagyunk együtt.Ő már felnőtt dolgozik és neki nem lenne ez gond.De azt hiszem nem lennék jó anya nemtudnám gondját viselni.Szerintetek az abortusz megoldás?A barátom hallani sem akar róla.azt mondta elhagy ha megteszem.Nem akarom elvesziteni,de nemis akarom tönkre tenni az életemet.Akik koran esnek teherbe szenvednek és lemaradnak mindenről levanak láncolva még esetleg a férjük is félre lép mert elhiznak..nincs idejük a masikra..

2016. szept. 16. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Igen.
2016. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Az abortuszt válaszd, még ha egy életen át is fog kísérteni a döntés. Ne tedd tönkre az életedet azzal, hogy ilyen fiatalon gyereket vállalsz.
2016. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
őtet.... nagyon jól gondolod, az lenne a legjobb megoldás.
2016. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Legjobb megoldás az lenne, hogy tisztességesen fölneveled, biztosítod neki a megfelelő anyagi javakat, a megfelelő időpontban szoptatod, és normális emberré neveled fel. De basszus! Ameddig tanul az ember, addig nem szül gyereket! Így is szopás a suli, nemhogy egy kisbabával a nyakadon! Sajnos nem tudni, hogy mennyire viselne meg a szülés, meg a gyerek nevelése. Azt ajánlom, hogy addig végezzék el az abortuszt, amíg nem nő nagyra a hasadban. Sokkal könnyebb egy kis fejlődésben lévő magzatot eltávolítani, mint kinyírni egy közel fejlett csecsemőt. Ez téged is megviselne lelkileg, ezért azt ajánlom, hogy minél előbb csinálják meg az abortuszt, hidd el, NEM lesz fájdalmas!
2016. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
50%

Ha el vetteted egy életet őlsz meg mert már van szívverése!

Nekem is volt abortuszom tehát tudom miről beszélek.. Azt hittem milyen egyszerű lesz nos a műtét az valóban az volt csak a műtét után 3-nappal lelki problemaim lettek 3-honapja volt az abortuszom es mindennap eszembe jut hogy egy életet öltem meg Isten előtt tudom hogy számolnom kell ezzel de válalom. Szóval ha ram hallgatsz TARZSD meg! Ő csak élni szeretne nem tehet semmiről tartozol neki ennyivel ha mar nem vigyaztatok es ha meg csinalod az abortuszt jusson eszedbe amit irtam!

2016. szept. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

A gyerekvállalásra is van megfelelő idő. Nem a középiskola az.


Ahhoz hogy felelősségteljesen felnevelj egy gyereket anyagi és érzelmi biztonság kell, valamint rengeteg idő. Neked egyik sincs meg.


Gondold végig a helyzeted. Ha a barátod képes egy (rád nézve) egész életet befolyásoló döntéssel zsarolni, valóban számíthatsz rá? Mennyire felelősségteljes és kötelességtudó, ha teherbe ejt egy 16 éves lányt? Ott lesz melletted mikor reggeltől-estig a gyerekkel kell foglalkozni? Fel kel majd mikor éjszaka sír a gyerek és te hullafáradtan fekszel? Hajlandó lesz a pénze nagy részét gyereknevelésre költeni? Van egyáltalán elég pénze ahhoz hogy feltudjon nevelni egy gyereket úgy, hogy az ne szenvedjen hiányt?


Ha elhagy, fel tudod majd nevelni egyedül? Mi fogja arra kötelezni hogy pénzzel hozzájáruljon a gyerekneveléshez, ha szétmentek? Ha nem fejezed be a sulit, hogyan fogod fizetni a gyerek ételét, ruháját, később az iskolázását? Lesz saját szobája, vagy nyomorogni fogtok? Tudsz vele eleget foglalkozni? Ha nem megy neki valami, tudsz majd segíteni, vagy a segítségért fizetni? Ha tehetséges valamiben, hozzá tudsz majd járulni a képességeinek kibontakozásához?


Sokan nem tehetik meg hogy mindent megadjanak a gyermeküknek, mert sosem kerülnek "megfelelő" anyagi helyzetbe, már "idősek", és tudják hogy a gyereküknek át KELL vészelnie a gyerekkort azzal amit adni képesek. Előtted viszont ott az egész élet. Tanulhatsz, építheted a karriered, rakhatsz félre, találhatsz megbízható partnert, és abban a tudatban nevelheted fel a gyereked, hogy mindent megadtál amire szüksége volt, nem küszködött anyagi vagy érzelmi hiánytól.


Tudom hogy nagy dilemma az abortusz, de ne csak úgy gondolj rá mint egy "élet elvételére", vagy saját magad "mentésére". Ha megszülöd, azzal nem csak a saját életedet, hanem a fiad/lányod gyerekkorát is befolyásolod. Lehet hogy most nem tudsz gyereket vállalni, de 10-15 év múlva nagy esély van az ellenkezőjére. Ha most felkészületlenül mindent felraksz egy lapra, nem vonhatod vissza a döntésed, nincs kiút, és abból a kevésből kell gazdálkodnod ami van.

2016. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A gyereknek normálisan még kis sem fejlődött az agya! gyakorlatilag még nem is tud gondolkodni, még a fájdalmat sem érzi! Minél előbb vetesd el! Nem tudom, hogy hányadik hétben/hónapban vagy, de a maradék idő nagyon hamar elfog menni! Ha most szeptember elején estél teherbe, akkor április elején már megszülheted a kicsit. Nem mindenki pont 9 hónapig terhes!
2016. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne! Ez egy élet! Kit érdekel hogy még nem gondolkodik. Akkor is él. Lehet hogy nehéz körülmények között kell felnevelned. De ezzel elvennéd az esélyét a életre.
2016. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8


Attól függ hogyan definiálod az életet...

2016. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mellanka válasza:

Kedves..


Nagyon nagy dilemma ez, amit én még 30-on felül sem tudnék megmondani..de!

Én azt vettem észre, hogy azok a barátnőim, akik ilyen korán szültek, sokkal többre vitték!

Egyrészt hamar megtanultak felelősséget vállalni, és nem maradtak le semmiről!

Most azt gondolod persze, hogy az élet a bulizásról szól (és ebben a korban ezt is kell gondolnod), azért vedd figyelembe a következő dolgokat, mielőtt döntesz:

- bízol annyira a barátodban, hogy tudd, segítene, ha BÁRMI TÖRTÉNNE? szétmennétek..stb..

- tudnál bárhová is menni, ha ez előfordul?

- tudnál mellette tanulni, szakmát szerezni? (a te korodban még ingyenes, de babával egy OKJ mindig 10% kedvezményt ad)

Az egyik barátnőm ugyanigy járt.. amikor betöltötte a kisfia az ötödik életévét, akkor kezdett el tanulni ismét. Most tök jól keres, bulizik, pasizik, szóval nem maradt le semmiről, szerintem..sőt, inkább előbb tapasztalta meg, milyen az élet, kiben bizhat, és most azt mondja: a legnagyobb ajándék számára az élettől a kisfia. Ha másképp döntesz, akkor sem cselekszel rosszat! Mert minden azon múlik, hogy érzel. Van aki 30 után szül egyet, aztán becsúszik még egy, és azt mondja, nem tudom, és nem akarom. Ez is egy döntés. Tedd a szívedre a kezed, és gondold át, ha megtartanád, hogyan alakulna az életed. Ez alapján dönts. Ne mások akarjanak befolyásolni. De egy valamit tudnod kell. Ha megszülöd, szerintem sosem fogod azt gondolni, hogy rossz döntés volt, mintha nem szülted volna meg. Én sem akarlak befolyásolni, egyszerűen csak ezt gondolom. Remélem segítettem! Még utoljára annyit: szeresd magad, és ne hibáztasd magad semmiért. A dolgok csak megtörténnek, mindenki más "kártyát" kap az élettől, mindennek oka van! Puszillak!

2017. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!