Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig lehet bírni a megalázás...

Meddig lehet bírni a megalázást, szívatást? Mennyire viselheti meg az embert?

Figyelt kérdés
Katonaságnál bevett szokás. Valakinek van tapasztalata?
2016. szept. 17. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a katonaságit kérdezed vagy úgy általában?


Katonának az megy, aki tudja magáról, hogy lelkileg elég erős hozzá, mivel ugye elég durva, ha viszont más jellegű megaláztatásról van szó, amit az illető nem választott úgymond, hanem bele van kényszerítve a helyzetbe, akkor nagyon megviselheti az embert. Konkrétan komoly mentális betegségek lehetnek a következményei, amelyek tönkreteszik majd az egész életét.

2016. szept. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az orszagban mennek a dolgom ugy latom 8 evig biztos.
2016. szept. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem csak a katonaságra gondoltam! Milyen szívatások vannak a katonaságnál? Melyek a legdurvábbak?
2016. szept. 17. 17:35
 4/8 A kérdező kommentje:

Pl. Itt 48 percnél, agresszívvá is válik. https://www.youtube.com/watch?v=UQruDQpx6gY


Meglehet erősödni annyira, hogy bírd? Vagy alapból aki gyenge lelkű az is marad..

2016. szept. 17. 17:42
 5/8 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Szerintem az emberek nem megerősödnek, inkább csak megtörnek.
2016. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen katonaságnál(és rendőrségnél) pont az a lényeg, hogy megtörjenek. Ezekhez a rendszerekhez ez szervesen hozzátartozik, viszont mint említettem, itt ezek az emberek vállalkoznak erre, az ő választásuk, hogy végigcsinálják a kiképzést, tudják, mi vár rájuk. Ez jelentős különbség mondjuk... az iskolai szívatásokkal szemben. Itt ugye nem az egyén választja, valamiért(ez tényleg bármi) kiközösítik, és ennek csúnya következményei lesznek. A különbség még az is, hogy a katonaságnál illetve rendőrségnél a kiképzés során az újoncok a közös rossz élmények hatására bajtársakká válnak, míg ha egy osztályból kiközösítenek egy embert, akkor ott amellett az ember mellett nincs senki, szó nincs ilyesmiről. Az osztály többi részét persze összekovácsolhatja a dolog... de ez már más téma.


Hogy meddig lehet bírni? A katonaságnál illetve rendőrségnél vannak, akik kibírják a kiképzés végéig, mások meg nem. Tehát egyénenként változó. Az iskolai szívatásoknál is egyénenként változó, de kétlem, hogy épen, mentálisan egészségesen ki lehet bírni 4-5-6 évet. Persze ha van itt olyan, akinek sikerült, cáfoljon rá nyugodtan! ;)

2016. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

az ilyesmi a katonaságnál pontos célokat szolgál.

a közös szívatás összekovácsolja a csoportot,mert ugyanazt élik át,ez az elsődleges cél.

a szóbeli kóstolgatás pedig már a spártaiaknál is az alap kiképzéshez tartozott dorgálás volt a neve.

ez annyiból állt,hogy egy idősebb katona bekóstolta a fiatalabbat és vissza kellett szólni valami frappánsat és vicceset.

ezzel bizonyítva,hogy nem vagy mimóza és nem zökkent ki téged akármi.

ezt napi szinten kis kortól.

aki szó szerint vette a beszólást vagy magára vette,arra rászálltak és akár az öngyilkosságig szekírozták.


de a börtönben is hasonlóan megy.

először bunyóznod kell.

szinte mindegy hogy nyersz vagy veszítesz,de ezzel mérik fel a zárkatársak,hogy mennyire tudod megvédeni az érdekeidet,mennyire állsz ki magadét.

2016. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen! Épp a minap néztem https://www.youtube.com/watch?v=i0acWWZ3xsY . Hát sajnos én mindig magamra vettem, a beszólásokat. Most meg nagyon rossz helyzetben vagyok. De nem sajnáltatom magam. Csak azt sajnálom, hogy nem tudtam fiatalabb koromban azt, hogy ne vegyem komolyan ezeket a dolgokat.


Köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 17. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!