Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki szegényen nő fel az nem...

Aki szegényen nő fel az nem lesz sikeres az életben? Továbbá az ilyen ember stresszesebb, rövidebbek a párkapcsolatai.

Figyelt kérdés

Mennyire számít a környezet ahol nevelkedsz?


Pl. Ha valaki otthonról jár iskolába arra hatással van az otthoni környezet is.


Aki pedig bentlakásosba jár az jobb eredményeket tud elérni mivel nem érik más környezeti hatások.


Ez mennyire buta kijelentés?


Ha van időtök olvassátok el: [link]


2016. szept. 18. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért rohadtul nem mindegy, tehát most ha azt nézzük, hogy valahol begyújtanak a gyerek tankönyveivel vagy épp verekednek a szülők egész nap, na onnan elég kemény lesz kitörni. Én borsodi vagyok, itt elég gyakori felénk az ilyen. Akinek sikerült jobb életet elérni, az mind otthagyta a családot első körben, aztán már egy normálisabb környezetben kezdett el talpra állni.

Nehéz úgy tanulni, hogy megy az ordibálás, erőszak, már előre kijelentik, hogy ne is gondolkozz 16-nál tovább, mert te is mész az istennek a f+++++ra.

2016. szept. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is stresszes környezetben nőttem fel.

Sokszor olyan dolgokat kellet csinálnom amire rákényszerítettek, kiabáltak velem mindennek elhordtak pedig akkor még csak gyerek voltam 10-12 éves.(nem szexuális zaklatás) Nem tudtam kiteljesedni azt csinálni amit szeretek.

Nem is tudtam tanulni, beilleszkedni, valahogy nem éreztem magam embernek. Sajnos most kilátástalan a jövőm, 22 éves vagyok és úgy érzem soha nem lesz normális életem.

2016. szept. 18. 20:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok okolni senkit. De gyenge voltam, nem tudtam megfelelően kezelni.
2016. szept. 18. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök alap, ne foglalkozz vele.

A lényeg, hogy szarjál rá.

Csomó ilyet ismerek, hogy elment munkaügyi által szervezett tanfolyamra, például hegesztő, burkoló stb.

Mire végeztek már várta őket a német munkahely. Jó ez nem hoz vissza semmit, de jelenlegi helyzetedet megoldja.

Legalább ki tudsz törni.

2016. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki lehet törni a szegénységből, erre apám az élő példa. Természetesen maradtak az életében olyan dolgok, amik az egykori szegénység maradványai (a fogai tönkrementek, akkor csináltatta meg, amikor lett rá pénze), de nem törvényszerű, hogy aki szegénységben nő fel, az úgy is marad.
2016. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

16 éves leszek, és mélyszegénysében élet a pesti agglomerációban. Az apám bántalmazó, kiskoromban zaklatott is, a tartásdíjat nem utalja, havi 70-ből élek az öcsémmel és anyummal együtt, és minden hülye végrehajtó a nyakunkon. Van nap, amikor csak az iskolában kapok ebédet.


Ennyit a háttérről.


Magyarország legerősebb gimnáziumába járok, jeles tanuló vagyok, és európai- ill. alkotmányjoggal szeretnék foglalkozni. Gazdasági cikkeket is írok, egyetemi docensektől érkeznek gratulációk. Az angol, mivel nyelvtanfolyamokra és külföldi utakra nincs pénzünk, kevésbé ment jól, de - mivel nagyon ráfeküdtem az elmúlt időben, és még hátra van 2 évem - reálisnak találom, hogy az Oxbridge egyetemek valamelyikére (Oxford v. Cambridge) felvételt nyerjek. A barátaim és a tanáraim is annak találják. :)


A párkapcsolati kérdést illetően, mivel kiskoromban történtek dolgok, visszahúzódóbb vagyok, de egy 15 fős baráti társaság vezéregyénisége vagyok. :)


Ha csak megnézitek: a legnagyobb vezetők is mind nehéz körülmények közül származnak. A rosszat tapasztalatként felhasználva jóvá teszem. :)

2016. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

jóvá lehet tenni, ahogyan azt én is megpróbálom*


Bocsi, félreírtam.

2016. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!