Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feministák! Mit gondoltok...

Feministák! Mit gondoltok erről a kijelentésről?

Figyelt kérdés

"A feminizmus lényege a nők egyenjogúságáért való harc. Amelyik feminista a férfiakkal szemben tesz általánosító megjegyzést, az igazából szimplán férfigyűlölő, csak hangzatosabbnak tűnik, ha feministának nevezi magát."


Egy itteni kérdésre érkezett ez a válasz, és 100%-osan egyetértek vele. Én teljes mértékben támogatom az egyenjogúságot, de gusztustalannak tartom, hogy egyes magukat feministának nevező emberek, akik elméletileg az egyenjogúságért küzdenek, rendszeresen pocskondiázzák a férfiakat, és plusz jogokat akarnak a nőket.



2016. szept. 28. 19:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
45%
De a Biblia egy könyv. Ennyi erővel a Game of Thrones-t is felhozhatjuk példának.
2016. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
20%
Ha az egyenjogúság már mindent elért a fejlett világban, akkor a családon belüli erőszaknak, a munkahelyi szexuális zaklatásnak is el kellett volna már rég tűnnie, akkor nem hallgatnának a sértettek, mert lebeszélik őket a feljelentésről. Rohadtul sok tennivaló van még a fejlett világban is, még mindig él az áldozathibáztatás.
2016. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

# 12: Mi köze ennek az egyenJOGÚSÁGhoz? Joga van bárkinek feljelenteni valakit szexuális zaklatásért.

Az meg, hogy valaki nem mer szólni, nem csak nőkkel lehet ugyanúgy megtörténhet, hogy egy nő molesztál egy férfit, aki nem mer szólni, mondjuk mert tudja, hogy egyes idióták kiröhögnék őt.

2016. okt. 19. 21:18
 14/25 anonim ***** válasza:
35%

Ha már eldöntötted, mi van, miért tetted fel a kérdést?


Az, hogy valamihez jogod van elméletileg, nem jelenti azt, hogy a gyakorlatban is megvalósul. Pl. kétlem, hogy valamilyen törvényben szerepel az "amíg vér nem folyik" de tudjuk, hogy így van. Ahogy nem szabadna megkérdezni állásinterjún, hogy mikor tervezel gyereket, de mégis megteszik.

2016. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, olvass utána, és megtudod, ajánlom többek között a NANE és az Üvegplafon bejegyzéseit a Facebookon. Az, hogy valamihez papíron jogod van, nem jelenti azt, hogy a gyakorlatban élhetsz is vele.
2016. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
2016. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

# 15: Bocs, de a NANE egy férfigyűlölő szervezet. Ahogy nőgyűlölő oldalakat, szervezeteket is próbálok ignorálni (pl. volt az a Huffnágel Pista), úgy a férfigyűlöletet is elfogadhatatlannak tartom.


Térjünk vissza a kérdésre, mert az ez volt: Feminista-e, aki a férfiakra általánosító megjegyzéseket tesz?

2016. okt. 19. 22:36
 18/25 anonim ***** válasza:
Ennyire közelről ismered őket?
2016. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

11-es, nem én írtam a könyves példát, nem is vagyok vallásos, de szerintem az előző nem úgy gondolta, hogy hisz Noéban, hanem hogy szerinte logikus a dolog. A Game of Thrones-t is vehetnénk példának, ha logikusan el lenne benne magyarázva valami, és az nagyon jól szemléltetne valamit.

Nme olvastam, nem tudom.

2016. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem amúgy az első oldalon csomó jó választ kaptál, amire nem reagáltál, és amik megválaszolták a kérdést. Nem, a feministáknak nem szabadna férfigyűlölőknek és általánosítóknak lenniük, de vannak férfiak, akik férfigyűlöletnek érzik, ha nekik kell mosogatniuk vagy gyes-re menniük, és nem tisztáztad, kérdésedben mi az, amit általánosításnak nevezel. Mert mondjuk az tényleg hülyeség, hogy pl. minden férfi erőszaktevő, vagy amit egyszer olvastam, hogy minden szexuális aktus erőszak. Ez nyilván baromság. És nyilván van a nőknek (mint miden csoportnak) egy étege, akik egyszerűen sík hülyék, és az egy dolog, hogy joguk van vagy nincs valamihez, de eszük sincs hozzá, és csodálkoznak, hogy nem tekintik őket vitapartnernek, ah hisztizéssel oldják meg a problémát. (Megjegyzem: arról beszélek, amikor valaki tényleg hisztizik, nem amikor a férfinak nincs kedve foglalkozni a kérdéssel, és ezért hisztizésnek minősíti a problémát, vagy megkérdezi, hogy megjött-e, bezzeg az ő problémái nagy gondok. Nem erről beszélek, de vannak idióta nők is.) De van olyan férfi, aki általánosításról beszél, de nem érvel komoly társadalmi problémákkal, mert el se jut az agyáig, és elnyomásként éli meg, hogy valamit csinálnia kell, pl. porszívózni. Vagy nézz be a Férfi párkapcsolatok topikba, ahol a szerencsétlen férfiak, akiknek nincs barátnőjük sok kérdése tartalmazza a "női elnyomás", "női hatalom" kifejezést. Csak mert valaki nem akart járni vele. Mi a konkrét dolog?
2016. okt. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!