Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feministák! Mit gondoltok...

Feministák! Mit gondoltok erről a kijelentésről?

Figyelt kérdés

"A feminizmus lényege a nők egyenjogúságáért való harc. Amelyik feminista a férfiakkal szemben tesz általánosító megjegyzést, az igazából szimplán férfigyűlölő, csak hangzatosabbnak tűnik, ha feministának nevezi magát."


Egy itteni kérdésre érkezett ez a válasz, és 100%-osan egyetértek vele. Én teljes mértékben támogatom az egyenjogúságot, de gusztustalannak tartom, hogy egyes magukat feministának nevező emberek, akik elméletileg az egyenjogúságért küzdenek, rendszeresen pocskondiázzák a férfiakat, és plusz jogokat akarnak a nőket.



2016. szept. 28. 19:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
*Felnőtt párkapcsolatok
2016. okt. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

# 20: Nem, azt nem tartom férfigyűlöletnek, ha pl. egy kapcsolatban a fele házimunkát a férfi kell végezze, és ugyanúgy a pénzt is közösen keresik mondjuk a felek.


Mit értek általánosítás alatt? Pl. mikor elég durván próbálnak olyan képet kialakítani a férfiakról - egyes, magukat feministának nevező emberek - hogy a legtöbbjük agresszív, nem segít semmiben a nőknek stb.

2016. okt. 20. 13:03
 23/25 anonim ***** válasza:
88%
De az általánosítás és a feminizmus nem függ össze vagy zárja ki egymást.
2016. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
70%

Figyeljetek, én teljesen normálisan leírtam az igazságot, azt, hogy megvalósult az egyenjogúság(itt és a nyugaton).

Az hogy sok nő úgy érzi, hogy el van nyomva csak egy ritka társadalmi 'betegség', félreértésen alapszik.

És hogy hozzak pár példát a férfiak egyes területeken történő hátrányos elhelyezésére:

- gyermekelhelyezés

- nyugdíjkorhatár,stb.


És kérdező a mai feministák is ugyanúgy pocskondiázzák a férfiakat, és nem csak annak nevezik magukat, hanem azok is. Ne próbáljuk meg kiemelni őket a feministák közül, és a feministákat ártatlan bárányoknak beállítani. Az idézett kérdéshez írt válaszom itt is érvényes:

" A te érvelési hibád: [link] "


Továbbá emlékezzünk csak vissza a 18., 19.század női egyenjogúság mozgalmaira. Tudom hogy azok céljai jogosak voltak, de korántsem békésen indultak. Például nem egyszer robbantottak, vandálkodtak. Igen a női egyenjogúsági mozgalom képviselői. Manapság ezeket úgy hívjuk hogy terrorcselekmények.

2016. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
81%

Attól is függ, miylen jellegű általánosítás. Szerintem a feminizmusnak pont az a lényege, hogy EGYENJOGÚSÁGÉRT harcol, és nem a nőket emeli ki istenként, hanem egy férfinak is lehetősége van dönteni az életviteléről, ergo ha ő kitalálja, hogy egész életében a gyerekeivel akar foglalkozni, rendben van. Tehát az nem feminista az én szememben, aki nőként valakit már azért utál, mert férfinak született, meg már mindent gondol róla, hanem egy férfigyűlölő köcsög, és egy nőgyülölő, szexista suttyónál nem jobb.


- egy feminista nő

2017. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!