Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az intelligencia...

Szerintetek az intelligencia összefügg azzal, hogy milyen jó ember valaki?

Figyelt kérdés

Alapból a legtöbben rávágnák erre, hogy "nem, miért is függene össze?". Nekem viszont másak a tapasztalataim. Persze csak tapasztalat, ez nem bizonyít semmit, de nem egyszer vagy kétszer, hanem rengetegszer tapasztaltam ezt. Arról van szó, hogy rendszeresen járok versenyekre (matek, magyar stb.) és e versenyeken a társaság szinte mindig sokkal befogadóbb, rendesebb, kevésbé kiközösítő, mint az iskolai közösség.

Persze, nem azt akarom mondani, hogy minden intelligens ember jó ember is egyben, és minden szellemileg visszamaradott egyben erkölcsileg is alacsony szinten áll, de általánosságban azt tapasztalom, hogy kisebb arányban fordul elő piszkálódó, kiközösítő ember az intelligensebbek között.


2016. okt. 10. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Hitlernek se volt épp kevés sütnivalója, mégis egy vadállat volt, és még biztos tudnék ilyen példát mondani ha gondolkoznék kicsit. Szerintem mástól függ ez és nem az intelligenciától, ugyanúgy lehet valaki jószándékú akkor is, ha annyi esze sincs mint 36 deka lisztnek.
2016. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy azt mondják, hogy nem függ össze, mivel meg kell különböztetni az érzelmi intelligenciát az értelmitől. De ezen kívül az intelligenciának még számos más típusa is van.

Tehát röviden: nem függ össze.

2016. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
a kegyetlen gyilkosok többsége is rettentő intelligens, mégsem jó emberek...
2016. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

A buták általában valóban kiközösítőbbek, agresszívabbak, irigyebbek, mint az intelligensek. Viszont ezek csak kispiskóták...

Az igazán veszélyes emberek az intelligensek közül kerülnek ki. Olvass utána sorozatgyilkosoknak, szinte kivétel nélkül az átlagnál jóval magasabb iq-val rendelkeztek.

2016. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A parlamentben is okos emberek vannak mégis sokkal ártalmasabbak mint ez a sok hozzám hasonló idióta:) Pedig szépen tudnak beszélni.
2016. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

# 1: Olvasd már el még egyszer a kérdést, légy szíves! Nem állítottam, hogy nem létezik rossz és intelligens ember ("nem azt akarom mondani, hogy minden intelligens ember jó ember is egyben"), annak viszont, hogy ÁLTALÁBAN több rossz ember van a butábbak között, nem mond ellent az, hogy felhoztál egy ellenpéldát.


Amúgy akik szerint nem függ össze, az mivel magyarázza, hogy rendszeresen ezt tapasztalom. Csak véletlen lenne?

2016. okt. 10. 21:08
 7/14 A kérdező kommentje:

"A buták általában valóban kiközösítőbbek, agresszívabbak, irigyebbek, mint az intelligensek. Viszont ezek csak kispiskóták..."


Azért akik olyan szinten tönkreteszik valaki életét pl. a középiskolában, hogy öngyilkos lesz az illető (volt már ilyenre példa), azok nem kispiskóták. És igen, az intelligens és egyben rossz emberek veszélyesebbek, de ez nem cáfolja azt, hogy mondjuk kevesebben vannak.

2016. okt. 10. 21:09
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
A közös érdeklődési kör miatt kedvesebbek, nem azért mert több eszük van. A legtöbb ember egy utolsó paraszt, akár okos akár nem.
2016. okt. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem borzalmasan fedi egymást. Ezt tapasztaltam.
2016. okt. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Azért akik olyan szinten tönkreteszik valaki életét pl. a középiskolában, hogy öngyilkos lesz az illető (volt már ilyenre példa), azok nem kispiskóták."


Aki csak emiatt öngyilkos lesz, az egy végtelenül önző gyáva és buta ember. Nem gondol arra mekkora fájdalmat okoz vele a családjának, szeretteinek. Az ilyet nem sajnálom. De ilyen úgysem létezik vagy max 10 millióból egy. Mert azért az hogy valakit az iskolában piszkálnak még önmagában rohadt kevés indok arra hogy ember eldobja miatta az életét. Aki öngyilkos lesz, annak más gondjai is vannak. Annak valószínűleg nincs ott a család sem, vagy otthon bántják, az iskola csak a hab a tortán. Engem is kiközösítettek és voltak miatta rossz napjaim, de a büdös életbe nem fordult volna meg a fejemben hogy végezzek magammal, mert voltak iskolán kívül barátaim és volt egy szerető családom.... Előbb öltem volna meg a piszkálókat, mint magamat. De egy idő után megtanultam lesz...arni. Elvégre az csak őket minősíti hogy azzal csesztetnek, hogy fura a vezetéknevem :D Én mindig abba gondoltam bele hogy jesszus, ezek milyen ostobák lehetnek ha ez náluk a humor közepe. Egy idő után megtanultam lenézni őket, utána leperegtem rólam a sértő szavak.

2016. okt. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!