Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az intelligencia...

Szerintetek az intelligencia összefügg azzal, hogy milyen jó ember valaki?

Figyelt kérdés

Alapból a legtöbben rávágnák erre, hogy "nem, miért is függene össze?". Nekem viszont másak a tapasztalataim. Persze csak tapasztalat, ez nem bizonyít semmit, de nem egyszer vagy kétszer, hanem rengetegszer tapasztaltam ezt. Arról van szó, hogy rendszeresen járok versenyekre (matek, magyar stb.) és e versenyeken a társaság szinte mindig sokkal befogadóbb, rendesebb, kevésbé kiközösítő, mint az iskolai közösség.

Persze, nem azt akarom mondani, hogy minden intelligens ember jó ember is egyben, és minden szellemileg visszamaradott egyben erkölcsileg is alacsony szinten áll, de általánosságban azt tapasztalom, hogy kisebb arányban fordul elő piszkálódó, kiközösítő ember az intelligensebbek között.


2016. okt. 10. 20:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Amit te tapasztaltál, az baromira nem azt támasztja alá, hogy ált. kedvesebbek az intelligensebbek, hanem azt, hogy azzal mindenki kedvesebb, akit ugyanaz érdekel, mint ők. Így alakulnak ki helyhez nem kötött közösségek. Az osztálytársaid között is biztos van, aki mással nagyon kedves, aki az ő kedvenc zenészét szereti vagy szeret BMX-ezni.
2016. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

# 10: Valószínűleg ha elfajulnának a dolgok egy ilyen helyzetben, én is előbb ölném meg a piszkálókat, mint magamat.

De aki nem így teszi, azt se tartom rossz vagy gyáva embernek.

2016. okt. 11. 15:25
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, említette-e már itt valaki az EQ-t, az érzelmi intelligencia hányadost. Ez is az intelligencia része. Így a jóindulat is része. De általában az emberek pszichéjét fel lehet térképezni részhányadosokból, ennél fogva van, aki jó ember, de bizonyos téren buta; és megfordítva - ez most egy sarkított példa volt, d e szemléletes; persze ennél árnyaltabb a dolog, valójában, de... röviden szólva ilyesmi.
2016. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!