Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarok mindig 100%-ot...

Miért akarok mindig 100%-ot nyújtani? Mi az oka a teljesítményorientáltságnak?

Figyelt kérdés
Soha nem várták el tőlem, hogy tökéletes legyek, de én mindig arra törekedtem, hogy a legjobb legyek mindenben: sportban, tanulásban, magánéletben.. Ez miért van?
2016. okt. 15. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hiú majom vagy. :D
2016. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hiú. Nem azért csinálom, hogy megdicsérjenek/csodáljanak.
2016. okt. 15. 17:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert jó érzés mindenkinek, mikor valamit alkot/ elér, és még esetleg el is ismerik érte. De lehet szimplán bizonyítási vágy is, önmagad vagy mások felé. Jó érzés, mikor az ember azt érzi, jól megoldott valamit, hogy ez is, az is sikerült. Nincs ezzel semmi baj, egészen addig, míg nem válik szélsőségessé a teljesítési kényszer. Akkor érdemes elgondolkodni, vajon miért is annyira fontos, hogy mindig minden 100 százalékos legyen. Egyébként olyan ember nincs, aki mindig mindenben a maximumot képes nyújtani. Nem is szabad az embernek a teljes tökéletességre törekedni, mert úgy sem fog sikerülni.
2016. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Stréber vagy.
2016. okt. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen környezetben vagy. Ha olyanban, ahol nem ez a jellemző, hanem a lazsálás, akkor csak annyi, hogy többre akarod vinni, mint a többi. Ez pozitív is lehet, mert a többit motiválhatod.

Ha viszont egyenrangú felek közt vagy, akkor csak egy kimondatlan versenyben vagy benne a többiekkel szemben.

Ha viszont van egy átlagos csoport, DE van közte egy motiváló egyén, azaz minta (akinek a mentalitása tetszik neked), akkor akaratlanul is követni akarod őt, úm. a vezérkutyát. Ez megint jó dolog.

2016. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!