Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elfogadni a...

Miért nem tudom elfogadni a párom gyerekét?

Figyelt kérdés
Úgy èrzem akàrhogy küzdök, nem tudom elfogadni a párom kislànyàt.. ha tudom hogy jön, előtte 1 hèttel màr görcsben van a gyomrom. Nem tudom megindokolni, mert cuki a gyerek... de nem tudom azt jàtszani hogy mi egy csalàd vagyunk.. ràadásul útban van a közös gyerekünk is... ès egyre jobban azt èrzem, hogy soha nem lesz neki olyan fontos a gyerekem a fèrjemnek, mint az övè.. nem tudom hogyan rendezhetnèm el ezt a dolgot, mert lassan belecsavarodok..
2016. nov. 4. 10:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Ez igazából nem a te hibád, a partnerednek kellett volna szakítani veled, amint érezte hogy ez a helyzet. Nem belemenni egy közös gyerekbe.

Az a gond, hogy mivel nem kapcsoltatok időben, így fogod leélni az életedet. Nem lesz túl jó érzés

2016. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%
Hát én ezt nem értem.Hogy lehetsz ilyen szívtelen?Nagyon sajnálom a párod kislányát.A párod pedig szégyellje magát hogy olyan nővel van aki utálja a gyerekét.Ez a véleményem.
2016. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%
A helyzetre egy megoldás van.Szakítsatok a pároddal,a kislányának így lesz a legjobb.Az ő érdekeit kell nézni.Borzasztó milyen mostoha jellemű nők vannak...
2016. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
Te normális vagy? Jön a közös gyerek és nem bírod elviselni a párod lányát aki neki a világon a legfontosabb? (nálad is sokkal fontosabb) Beteg emberek vannak. Szakíts vagy azonnal imádd meg azt a kislányt.
2016. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Én értem a Kérdezőt, de mivel a válaszadók többsége láthatóan nem volt hasonló helyzetben, igy könnyen dobálóznak a szavakkal.

Nekem is gyerekes párom lett, de nem is voltak nála annyit a gyerekek, hogy zavarjanak.

Rontotta a dolgot, hogy Anyuka nagyon ellenem volt, nehezen engedte őket az Apjukhoz, hogy tudta én is ott vagyok. NEM miattam váltak, mert ők már 6 éve külön éltek és a páromnak is volt előttem két másik kapcsolata.

Amíg nincs gyereke egy nőnek, addig nehéz elfogadni másét, én is utána lettem nyitottabb, hogy megszülettek a közös gyerekek - úgy, hogy pedig tudtam, a nagyok nagyon nem örültek mikor megtudták, hogy babát várok és ez akkor nekem rendkívül szarul esett, csak jobban bezártam magam.

Amit nehezen viseltem, hogy Ünnepekkor sokfelé kellett rohangálni, aminek a levét az enyéim itták meg; Szenteste ajándékbontás közepén kellett elrohanniuk a másik családhoz.

Végül nem a gyerekek miatt lett vége köztünk, bár intő jel kellett volna hogy legyen, hogy akkor se volt fontos az exemnek semmi iskolai rendezvény, hogy nem fizet utánuk rendesen, stb....nem foglalkozik velük.

Most engem választott egy ffi két gyerekkel, neki nincs, de rendkívül becsülöm és tisztelem, hogy sajátjaként szereti az enyéimet és különbül bánik velük, mint a saját biológiai apjuk.

2016. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Itt nem az a problèma, hogy nem szeretem a gyereket... mert de.. szeretem mint egy kislànyt, aki nem tehet semmiről.. nyilvàn soha nem fogom úgy szeretni mint a sajàtomat.. nagyon sajnàlom, hogy a rosszat làtjàtok ebben a dologban.. èn azt a tènyt eltudom fogadni hogy ő lètezik... nyílván, ezt tudtam, vàllaltam a kapcsolatunk elejèn is.. de nem tudom azt játszani, hogy mi így együtt vagyunk egy család.. az anyukàja neveli a gyereket.. semmi kötődèsem nincs.. mondhatnàm, hazudhatnèk, hogy úgy szeretem mintba sajàtomat, de azt gondolom nem csak másoknak, magamnak is hazudnèk.. tehàt nem a kicsi lánnyal van a baj.. mert soha nem bàntanàm... itt èn nem tudom azt jàtszani, hogy egy család vagyunk.. egy marha egyszerű pèlda erre, hogy èrtsètek.. itt van a gyerek nálunk..eljön az este ès lefektetem, megfürdetem.. megetetem...egy àgyban alszik velünk, amivel szintèn nincs gond mindaddig, amíg a párom nem kezd el ilyeneket rám eröltetni, hogy öleljem a gyereket.. vagy hogy altassam el.. holott ő miatta van ott.. nem velem kell hogy több időt töltsön... hanem vele.. nagyon is kiveszem a részem.ebből a dologból, de vannak hatàraim.. amik rám vannak eröltetve.. tudom hogy èn sem.vagyok tökèletes.. de szeretnèm ezt 100%-osan elfogadni.. ezèrt is írtam ide.. hátha valaki a savazáson kívül tanácsot is tudna nekem adni..
2016. nov. 4. 11:30
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

5-ös vagyok:


Ez nekem is normális, én sem tudom mások gyerekét ölelgetni, sosem tudtam. Sem a barátnőimét, se senkiét, a sajátomon kívül. Tehát ezzel a részével nincs is gond. Azt nem tartom normálisnak, hogy veletek aludjon közös ágyban, azért mert a párod hétvégi apuka, még aludhat külön ágyban a gyerek. Az altatás, mese, stb. meg igenis legyen az ő feladata, az rendben van, hogy Te főzöl neki, eteted, a többit az apára bíznám.

2016. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Vègre valaki èrti amit mondani szeretnèk... abszolut nem vagyok " gonosz mostoha".. csak valahogy nem szeretnèk anyja helyett anyja lenni a kislánynak.. amit tudok megteszem.. főzök. Mosok.. lemegyek velük a jàtszóra.. ha kell meg is fürdetem.. de nem tudom úgy ölelni mintha az enyèm lenne.. és nem is akarom.. hiszen azèrt van nâlunk hogy az apukàjàval legyen.. nem pedig velem... amit tudok segítek, bizonyos keretek között..ès nem azèrt mert gonosz vagyok, vagy buta, ès nem tudom felfogni hogy a pàromnak fontos a gyereke, hanem azèrt, mert nem az enyém.. ès nem tudok olyan közelsègbe kerülni vele.. erről nem tehetek. Próbàlom , hogy a gyerek ebből semmit ne èrezzen.. de nem tudom.kezelni... ebben szeretnèk tanácsot kèrni.. hogyan csinàljam, hogy senki ne sérüljön?:(
2016. nov. 4. 11:52
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj csak,Te fogalmaztál úgy hogy nem tudod elfogadni a kislányt.Senki nem mondta hogy úgy szeresd mint a sajátodat,de el kell fogadnod,és szeretned is kell,ha nem is annyira mintha a sajátod lenne.Kaptál tanácsokat,szeresd a gyermeket vagy szakíts a pároddal.Én voltam olyan helyzetben hogy a páromnak gyereke volt,nekem még nem volt gyermekem,de alapvető volt számomra hogy elfogadom a kislányt,és boldog voltam amikor megölelt és megöleltem.Irtózol egy kicsi gyermek ölelésétől??Neked pszichiáter kell.De tényleg,ezt tanácsnak szánom.
2016. nov. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy gondolják azok, akik azt írták, hogy igenis, meg kell szeretned a gyereket. Ezt hogy képzelitek? A szeretet nem megy parancsra, vagy jön szívből, zsigerből, vagy sehogy.


A gyerek megérzi az erőltetett szeretetet. Kérdező, legyél vele kedves, türelmes, elfogadó, ennyi amit tehetsz. A szeretet pedig majd jön, vagy nem. Még bármi megtörténhet. Nem a te feladatod ölelgetni és kényeztetni, hanem a szüleié. Tegyél meg mindent a kényelme érdekében, de nyugodtan hagyd rá az apjára, hogy szeretgesse, foglalkozzon vele. Lehet, ha nem lesz kényszer, te is sokkal közelebb kerülsz a kicsihez.

2016. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!