Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen embereket miért nem...

Az ilyen embereket miért nem hagyják meghalni?

Figyelt kérdés

pár hónapja volt valami tűz eset és ha jól emlékszem rögtön meghalt az apa meg a 2(vagy3) gyerek.

És azt írták hogy "a nő életéért még küzdenek"

Miért? -a nő testének 90% megégett (örök életére fájdalmai lettek volna, a gyerekei és a érje meghalta, a háza leégett. (szerencsére 2 nap múlva ő is meghalt)

ilyenkor nem az lenne a normális hogy simán őt is hagyjuk meghalni?mert szerintem ha most élne csak szenvedne állandóan....



2016. nov. 5. 10:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ő döntése. Én ilyen esetben is élni szeretnék inkább ha onnan olyan szintre fel tudok épülni hogy mozogni tudjak. Ha nem akkor is szeretnék még annyi időt hogy átgondoljam az életem, beszélhessek szeretteimmel és elköszönhessek tőlük.

Más élete, más döntése. Nagyanyám azt mondta hogyha fájna a foga és nem lenne senki aki kihúzza neki évekig akkor inkább öngyilkos lenne minthogy azt tűrje. Ezzel szemben emberek milliói élnek nap mint nap hatalmas fizikai fájdalmakkal és törekednek arra hogy lehetőségekhez mértem a maximumot kihozzák az életükből.

Mindenkinek egyedi döntése.

2016. nov. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez egy nagyon érdekes kérdés. Lényegében egyetértek a kérdezővel, mivel már biztosan nem tudott volna teljes életet élni a nő, és valószínűleg ő sem akart volna még évekig szenvedni, de az orvosok "felesküsznek" arra, hogy mindent megtesznek a betegek megmentéséért, és valóban nincs joguk ítélkezni egy másik ember élete/halála felett. Ha hagyták volna meghalni szándékosan, (bár bizonyára tudták, hogy ez lesz a vége), az valamilyen szinten gyilkosságnak számított volna. Mármint jogilag. Azt hiszem, hogy itt nálunk Magyarországon ez az eutanázia dolog sem feltétlenül kérhető, szóval lehet, hogyha a beteg kérte is volna, akkor se engedhették volna meghalni, ha olyan állapotban van.
2016. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé megosztó ez a téma. Nyilván mindenkinek joga van az élethez, de ugyanakkor ott van az is hogy tud-e minőségi életét élni ezek után. Eltudja-e látni magát, tud-e dolgozni stb vagy csak fekszik és vegetál. Az utobbi nem igazán tartozik a minőségi élethez.


Találkoztam 1-2 olyan esettel, hogy tényleg nem értettem mi a fenének kell életben hagyni, hisz csak szenved a beteg is és a család is. Mondok egy példát. Normális terhessegből született egy gyermek, de pár hónapos korában Kiderült, hogy van valamilyen mozgási rendellenessége és 20 évet úgy élt le, hogy ágyban feküdt, mert mást nem tudott csinálni.

Néhány esetben jó dolog az eutanázia, de itthon nem biztos, hogy tényleg a beteg akarata érvényesül és nem azért altatnak el valakit, mert a család akarja az örökség miatt.


Van egyébként lehetőség élő végrendeletet íratni és akkor a beteg akarata szerint cselekednek az orvosok, ha eljut hozzájuk a papír.

2016. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

"ilyenkor nem az lenne a normális hogy simán őt is hagyjuk meghalni?"

Nem.

Egyrészt nem tudhatsz biztosat azt illetően, hogy milyen mértékben épülhet fel, és hogy milyen minőségű életet élhet az esetleges felépülése után.

Másrészt nem tudod, hogy ő mit szeretett volna. Az, hogy te hasonló esetben inkább meghaltál volna, az egy dolog. (bár ki tudja, ott, abban a helyzetben mit gondolsz, mert teljesen más nyugisan a fotelben filózni, mint megélni egy élethelyzetet.) De van, aki az utolsó szalmaszálat is megragadná, hogy élhessen. Mert azért mégis csak olyan dolog az élet, amiből egy embernek csak egy adatik meg, és lehet, hogy már nem lesz olyan, mint régen, de a semminél mégis csak több. Arra pedig nem egy példát láttunk már, hogy valaki olyan helyzetből felállt, amiben te inkább meghaltál volna.

Harmadrészt: hol húznánk meg a határt, hogy kit hagyjunk életben, és kit nem? Ez megint csak komoly morális kérdéseket vet fel. Mi alapján mondanák azt, hogy "na, őt hagyjuk meghalni, mert nem fog 100%-osan felépülni"?

Egyébként pedig aki más halálának örül, arról hadd ne mondjak véleményt.

2016. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, mielőtt ilyeneket írsz, érdemes elolvasni néhány olyan ember beszámolóját, aki súlyos balesetből, betegségből épült fel, ha nem is 100%-ban, illetve olyanokét, akik születésüktől kezdve valamilyen hátránnyal indultak az átlagemberekhez képest és ez egész életükben meg is marad. Egy közös dolog biztosan van bennük, mégpedig az, hogy ők közel sem olyan szűklátókörűek, mint a hozzád hasonlók többsége, ugyanis nem csak az lehet minőségi élet, amit te annak gondolsz. Ezenkívül látatlanban ítélkezni enyhén szólva sem korrekt. Nem tudhatjuk, hogy az általad említett nő milyen mértékben épülhetett volna fel, milyen életet élhetett volna és nem utolsó sorban hogy mit hozhatott volna ki magából úgy, akart volna-e élni vagy nem. Nem is a mi dolgunk lett volna, hogy eldöntsük, hanem az övé.

Te a fotelből úgy gondolod, hogy nem akarnál így vagy úgy élni, lehet, hogy valóban nem, más pedig akar, és tud is. De olyanokat írni, hogy "szerencsére ő is meghalt" gyomorforgató. Ezzel nem csak bántasz másokat, hanem azt is üzened, hogy a súlyos betegek, sérültek élete kevesebbet ér. Persze gondolhatod így, a te dolgod, de inkább tartsd meg magadnak.

2016. nov. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Kár a mi lett volna ha... nem tudhatod végül miért is halt meg..talán épp ezen okok miatt.
2016. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

részben egyetértek a veletek,de ebben az esetben nem arról van szó hogy "CSAK" ő sérült meg.

" Egyrészt nem tudhatsz biztosat azt illetően, hogy milyen mértékben épülhet fel, és hogy milyen minőségű életet élhet az esetleges felépülése után"


renben, tegyükfel hogy tudott volna mozogni,járni, nem vakult volna meg és nem kellet semmilyét se amputálni, De nem tudom találkoztaok már égési sérültel mégha fel is épül a böre sose lessz olyan mint régen (húzodni és fájni fog)

+ a GYEREKEI és a FÉRJE MEGHALTAK (és az otthona teljesen leégett)

ha csak a nőről beszélnénk (hogy a családjának semmi baja se lenne) akkor én is eggyet értenék, maximálisan veletek, de így....lehet én vagyok elfogult de...

2016. nov. 5. 14:29
 18/18 anonim ***** válasza:
Azert mert valoszinuleg a no (sajnos ez gyakori) nem gondolt ilyen eshetosegre es nem adta irasba az orvosanal hivatalosan hogy melyik az az eset amikor nem akarja hogy mestersegesen eltessek tovabb. Itt van ilyen lehetoseg mi mind a ketten a ferjemmel ugy rendelkeztunk hogy baleset stb eseten ne agyi karosodas eseten nem tarthatnak eletben gep segitsegevel.En azt is kikotottem ha visszavonhatatlanul megbenulnek akkor sem akarom a gepi eletben tartest es nem jarulok hozza a kezelesekhez sem. de azt hiszem Mo on sajnos nincs ilyesmi, igy ez a szerencsetlen elhet tovabb nyomorekon plusz azzal a fajdalommal hogy az egesz csaladjat elveszitette. ezt hivjak nalam alhumanizmusnak.
2017. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!