Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megoldani nappali...

Hogy lehet megoldani nappali tagozatos egyetemmel a szülőktől való különköltözést albérletbe?

Figyelt kérdés

Itt mindenki, ha írja egy ember hogy rossz kapcsolata van a szüleivel, egyből rávágják, hogy akkor költözz el.

Nos igen, de ahhoz, hogy valaki elköltözzön, teljes állást kell vállalnia, ami nappalis egyetem mellett, ráadásul úgy, hogy egyik félévben ingyenes! szakmai gyakorlat is van, ami ugye pénzt nem ad de dolgozni se lehet mellette... Nos, akkor mégis hogyan? Diákmunkából annyi nem jön, levelezőre meg aki átmegy, az cseszheti, a levelezős diplomával nem vesznek fel olyan könnyen, mint nappalissal. Levelezősök nagy része meg csúszik is.


2016. nov. 5. 12:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
25%

#10

"Egyébként van koli oda is lehet menni"

Ne tévedj nagyot. Az a kérdezőnek "nem szimpatikus".

:)

2016. nov. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Annyi a baj a levelezővel hogy ugye nehezebb dolgotok van + egy nappalis diplomával előbb vesznek fel, ezt nem én találtam ki sajnos így van. Én is járnék levelezőre ha nem így lenne... :/ Ott hagyni meg nem szabad az egyetemet, mert akkor csak bolti eladó lehetek kb.
2016. nov. 5. 13:25
 13/25 A kérdező kommentje:
Mi a baj azzal, hogy nem szeretnék 2 (lehet, hogy horkoló) ember mellett aludni heti 7 nap, olyan helyen, ahol külön fürdőszobánk sincs és a barátom sem aludhatna nálam, a barátaimat se hívhatnám át? Ezek hiányoznak amúgy pont a mostani életemből, mert itthon se tehetem.
2016. nov. 5. 13:26
 14/25 anonim ***** válasza:
20%

Értem persze. Ha a barátokat nem lehet áthívni, az már baj... Az már megugorhatatlan probléma.

:)


Akkor összegezve, minimum két dolgot megtudtunk:

1) Magyarországon ma mindenki bolti eladó, akinek nincs nappali egyetemi végzettsége.

2) Aki kollégista, annak nincsenek barátai és párkapcsolata.

2016. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
47%

"Mi a baj azzal, hogy nem szeretnék 2 (lehet, hogy horkoló) ember mellett aludni heti 7 nap, olyan helyen, ahol külön fürdőszobánk sincs és a barátom sem aludhatna nálam, a barátaimat se hívhatnám át? Ezek hiányoznak amúgy pont a mostani életemből, mert itthon se tehetem."

Hát figyelj, valamit valamiért! Nem úgy megy ám az önállósodás, hogy az ember elköltözik otthonról és egyből saját lakása van. Hacsak nem rendelkezel eleve valami komolyabb mennyiségű spórolt pénzzel, akkor bizony úgy indul az önállósodás, hogy az ember megtanul lejjebb adni az igényeiből a jövőbeli célok elérése érdekében.

Szóval, mehetsz levelezőre hogy több időd legyen, vagy mehetsz koleszba hogy olcsóbban megoldd a lakhatást, vagy ha annyira azért nem akarsz önállósodni, hogy ezért tegyél is egy-egy komolyabb elhatározást, akkor maradhatsz otthon.

2016. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
15%

Jaj istenem, megint egy idióta...

Amikor valaki azt írja, hogy menj albérletbe, nem úgy érti, hogy egyedül és neked kelljen fizetni az egészet. Úgy érti, hogy többen együtt és bizony úgy is lenne szobatársad.

De akkor már SOKKAL költséghatékonyabb, ha kollégiumba mész. Havi 10 ezret csak ki tudsz fizetni és bizony vihetsz fel vendéget. Ez egyetem, nem középiskola, nem lesz a sarkadban tanárnéni.


Suli mellett dolgozok, ez kezdetben havi 45 ezer forintot jelentett, most úgy 70-et. Idén először kapok szociális ösztöndíjat, az 23 ezer forint. Szinte mindig kapok tanulmányi ösztöndíjat, mert teszek érte, ez 14-34 között mozog. Több bevételem van egy hónapban nappalis diákként, mint másnak főállású munkából. Ha te ennyiből (vagy a feléből) nem jönnél ki egy koliban, akkor úgy kell neked.

2016. nov. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
6%

"Mi a baj azzal, hogy nem szeretnék 2 (lehet, hogy horkoló) ember mellett aludni heti 7 nap,"


Semmi baj nincs vele. Akkor maradj otthon. De most mondom, hogy ha albérletbe mész, ott is másokkal együtt fogsz aludni, ráadásul több pénzért. Egy saját albérletet diákként nem engedhetsz meg magadnak.


"olyan helyen, ahol külön fürdőszobánk sincs"


Kifejezetten szeretem, ha nincs a koliban külön fürdőszoba a szobákhoz. Tudod, hogy miért? Nem te takarítod meg nem zajong senki tőled pár méterre a fürdőben.


"és a barátom sem aludhatna nálam,"


Na, akkor itt vagy a kis pároddal együtt, ketten már tudnátok albérletet bérelni. Egyébként aludhatna nálad, csak nyilván ha ketten akartok maradni, akkor meg kell beszélni a többiekkel.


"a barátaimat se hívhatnám át? Ezek hiányoznak amúgy pont a mostani életemből, mert itthon se tehetem."


Mi a retekért ne hívhatnád őket át?

2016. nov. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Direkt félreértenek emberek ez nagyon vicces XD Ti se vagytok felnőttek gondolom (én sem).

Albérletbe szívesen mennék, de a mostani 50 ezremmel kajára már nem igazán maradna pénzem. És nem, szoba(=SZOBA)társaim nem lennének, lakótársaim lennének. Olyanba költöznék csak ahol van külön szobám, elég egy kicsi is.

A kolisoknak vannak barátaik, csak azok nem éjszakázhatnának ott, de te is értetted csak unalomból félreérted.

A bolti eladó egy példa, de ebben az országban valljuk be, nulla kapcsolattal érettségivel nem lesz kényelmes és jól fizető munkád.

2016. nov. 5. 13:57
 19/25 A kérdező kommentje:
Bocsi akkor lehet hogy rosszul tudom, de én azt hallottam ismerősömtől, hogy a koliszobába nem mehet be idegen ingyen.
2016. nov. 5. 14:01
 20/25 anonim ***** válasza:
36%

"Albérletbe szívesen mennék, de a mostani 50 ezremmel kajára már nem igazán maradna pénzem. És nem, szoba(=SZOBA)társaim nem lennének, lakótársaim lennének. Olyanba költöznék csak ahol van külön szobám, elég egy kicsi is."


A külön szoba pont az a kategória, amit 50.000-ből legfeljebb akkor tudsz megoldani, ha valami oltári nagy szerencsével fogsz ki egy jó ajánlatot.

A legolcsóbb albérleti lehetőségek azok, nem véletlenül, ahol egy nagyobb szoba van több fő részére kiadva.

Szóval erre is azt tudom mondani, vagy képes vagy a pénztárcádhoz mérni az igényeidet, és leadni belőlük ha kell, vagy maradj otthon.

2016. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!