Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted a pillangóhatás egy...

Szerinted a pillangóhatás egy létező és valós dolog? Tapasztaltad már, hogy a legapróbb és jelentéktelen válaszod/döntésed/cselekvésed nagy hatással volt a jövődre? Mennyire vagy megfontolt a válaszaidat és cselekvéseidet illetően?

Figyelt kérdés
2016. nov. 9. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

igen, elmúlt 10 évem történéseinek nagy hatása van a jövőmre/jelenemre. Mostani döntéseim is hatással vannak a jövőmre.


Bár ez mindenkinél így van.

2016. nov. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A káoszelmélet létező, a baj az, hogy mi csak egyirányba látunk, a múltba. A filmben a jelent mindíg átugrotta, és az csupán orvérzés formájában jelentkezett.

A valóságban sajnos ez nem ilyen egyszerű.

2016. nov. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TR75 ***** válasza:
100%
A pillangóhatás lényege az, hogy soha nem tudod meg, hogy ha egyik vagy másik döntésedet máshogy hozod meg, akkor az hogy befolyásolta volna a jövődet. Gyakorlatilag minden döntés hatással van a jövőre (bár amellett vannak olyan tényezők is, amik nem rajtunk múlnak).
2016. nov. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Persze. Tegnap kakaós csigát reggeliztem, erre ma meg Trump az elnök Amerikában. Miért nem ettem túrós batyut!
2016. nov. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 saját jövőnkre van hatással és nem más emberére..
2016. nov. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Én mint elég mély tudással rendelkező elemző, nagyon sokszor látom és régen még elborzasztott, egy lehelet erejű dologból mekkora viharok születhetnek.


Nagyon.... Nagyon!

2016. nov. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ennek pont az ellenkezőjét gondolom. Szinte bármit csinálok, akkor is ugyanazt az utat járom be. A személyiségtől függő sok apró döntés, cselekvés, stb. összegezve egy átlagos irányt ad, amiről lehetetlen letérni, mivel nem cserélődhet ki a személyiségünk. Nagyjából egyforma marad.
2016. nov. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen meglepő az élet ok-okozatokból áll.Bármit teszel annak lesz egy következménye az az ha valami máshogy történne lenne egy eltolodás ami miatt máshogy alakulnának az események.

Ezen meg jót röhögtem "én mint mélytudású ember vagy mi volt,pls adjál magadnak nobel díjat xD,vagy zseni titulust.Tény nem látok bele a fejedbe,de értelmes válaszodat se láttam még ez is egy olyan válasz volt aminek semmi értelme csak nyálverés,hogy milyen mélytudású vagy.Meg a GYK-s tevékenykedéseidért nem leszel okos,se mélytudású.Nem szeretem ha valaki saját magát tünteti ki vagy ha más azt hangoztatja mert ez inkább az ellenkezőjéről árulkodik.

2016. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt még betámadnál ezt hívják egónak,jó a normális önértékelés de maradjunk reális talajokon,ha tényleg olyan mélytudású vagy mint mondod akkor megérted.Ha nem akkor meg így jártál,az egó meg a "tudatosság" legtöbbször nem fér megegymás mellett.Meg ha valaki olyan mélytudású,nagy tudással rendelkezik az nem hiszem,hogy itt gyk-n élné ki magát.
2016. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre egy nagyon régi, igaz történettel szeretnék neked válaszolni:


Adott egy férj, aki az emeletről megy le a lépcsőn és véletlenül találkozik a postással, aki egy levéllel igyekszik felfelé, amit az adott férj feleségének visz.

A postás odaadja a férjnek a levelet, hogy megspórolja a három emelet megmászását, kérve, hogy adja oda a feleségének.

A férfi kíváncsi, mert a feladó egy ismeretlen férfi és ott a lépcsőházban elolvassa a levelet.

Egy szerelmeslevél, amiből nem derül ki más, csakhogy az írója halálosan szerelmes az asszonyba.

Csakhogy az asszony pár hetes terhes.

A férjnek megrendül a bizalma, követeli, hogy az asszony vetesse el a gyereket, aki ezt meg is teszi.

Rá egy évre az asszony ismét gyereket vár, aki rendjén meg is születik.


Nos, ha a postás 10 perccel később megy fel a lépcsőn akkor nem találkozik a férjjel és az a gyerek születik meg, nem az egy évvel későbbi.

Ennyit jelent, hogy a postás megivott a sarki kocsmában egy fröccsöt!

EGY FRÖCCS és két emberélet múlott rajta!

Egyik nem születhetett meg, a másiknak meg meg kellett születnie.

2016. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!