Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van az életnek értelme?...

Van az életnek értelme? Hogyan éljem így le az életem?

Figyelt kérdés

16 eves fiu vagyok. Jo az eletem,vannak barataim, sok mindent csinalunk egyutt, vannak rokonaim sokat vagyok a nagyszuleimmel, jol tanulok, tobb nyelvet beszelek, jarok sportolni/szinhazba mindenhova, nyaranta tobb hetre is el tudok menni kulfoldre.

Megis azon gondolkodom hogy mire jo az elet? Elunk, tortenik velunk sok dolog aztán a végén úgyis MEGHALUNK. Nem leszünk többé. És hiába volt akármilyen jó életúnk, hiába utaztunk be mindent, hiába volt meg minden jó nő, hiába volt pénzünk, hiába voltunk bajnokok sportban. Nem érezzük a hatását utána, azt se tudjuk hogy voltunk, sőt tudatunk sincs.


Mint amikor nagyon másnaposan felkelünk. Hiába történt akármi előző este, lehetett bármilyen jó/rossz, nem emlekszunk semmire, mintha meg se történt volna.


Ülök az iskolában és nézek hogy minek ezeket az érdektelen dolgokat megtanulni, oké hogy egyszer jó állásunk lesz vagy akármi, de a vége mindig ugyanaz. Marad a semmi. Csak az előtte levő dolgokat kell átvészelni.


Koszi ha valaszoltok!



2016. nov. 15. 14:44
 1/8 A kérdező kommentje:

Es az a baj hogy ezzel mindenhol talalkozom.

Utcan egy cegtabla: Kareszka es tesverei kft

Minek ? Minek kuszkodni vele,stresszelni,hajtani a penzt?vege lesz mintha nem lett volna.


Iskolaban jo jegy. Finom etel. Nagy ház.Szerelem.

És?

Egyszer vege teljesen.

2016. nov. 15. 14:48
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul nézed. Persze. Az élet véges de pont ezért olyan értékes, csak egy adott idôkereted van végre hajtani azokat a dolgokat amiket szeretnél.

Még borzalmazabb lenne ha sose lenne vége, bár ki tudja vég e halál, lehet, hogy csak egy új kezdet.

Hát nem elég cél maga az élet, a létezés tömény csodája?!

Csak rajtad áll mit kezdesz a legjobb tudomásunk szerint egyetlen életted.

2016. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolkodj el azon, hogy mire vágysz, mi az amit szeretnél és érd el azt:) Én pl imádom az autókat, (épített, gyors, ültetett stb) így ebben szeretném kiélni magam, és egy rendes családot szeretnék, mert az én gyerekkorom elég rossz volt... Szeretnék ezekből a hibákból tanulva gyereket nevelni boldogságban. Számomra ez az élet értelme és erre hajtok Tudom nem nagy cél.. de nekem még is ez jelentené a boldogságot.. 24/f
2016. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan látom én is,csak egy kicsit másképp.: Minek élni? Mi értelme az életnek? Tanulsz, hogy jó állásod legyen, jó állásod lesz hogy sok pénzed lesz, sok pénzed lesz megvenni azojat a dolgokat, amik a munka végrehajtásához kellenek (ilyenek pl.: ruha, kocsi, ház stb stb) lesznek gyerekeid akik ugyan ezt csinálják TELJESEN ÉRTELMETLENÜL az egész életnek semmi értelme... Minden ember szereti a : szexet, kaját, alvást... ezek az őskorban az életet jelentették és most sincs ez máshogy... minden ezek körül forog AZ EGÉSZNEK ROHADTUL SEMMI ÉRTELME !!!! Én is kitűnő vagyok, sportolok, barátaim is vannak, nyelveket jól tanulok (még azért beszélni nem :D)Ja és színházba is járok meg minden ilyen dolog, mégsem látom értelmét semminek, nagyon sokat agyalok ezen 13/L
2016. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valami értelme csak van,ha minden élni akar.A fától elkezdve az összes állaton át.

Kaptál egy testet,amiben korlátokkal ugyan,de megismerheted a környezeted,amiben az idők kezdete óta jelen vagy.

Mit ne mondjak elég jó testet kaptál a többi élőlényhez képest.Fedezd fel vele a világot.Tapasztalj jót és rosszat,vigyázz rá.

Add át az életet másnak is,ezzel teremtővé válsz.Mikor elültetsz egy magot és megeszed a termését ne feledd: az életét neked

köszönheti és cserébe ő is ad neked életet az övéből.Eljön majd az idő,amikor azonban neked is életet kell adnod másnak a tiédből,mint

ahogy te is életet kaptál a máséból.Ez a természet rendje.Nem tűnsz el a világból,ezt ne feledd el soha.Szóval így tekints a természetre.

Minden,ami valaha volt és minden,ami valaha lesz,az mindig is volt és mindig is lesz,és mindig gyarapszik valamivel,amíg csak világ a világ!


A haláltól pedig ne félj.Sokat gyakoroltad már mielőtt megszülettél és sokat fogod még gyakorolni mielőtt újra életet ad majd valaki számodra.


Vidd magaddal eme bölcsességemet és méltó utitársad lesz,ezt megígérem! Minden jót! :)


23/F

2016. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Arra miért nem gondolsz hogy azután is lehet élet? :)
2016. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BANDI21 válasza:
100%
Én ezért nem tanulok, lesz ami lesz egyszer úgyis vége az életnek ha még megunom akkor vétek neki véget amikor akarok. Igazából tényleg nincs semmi értelme az egésznek.
2016. nov. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme.
2022. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!