Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Faluból, városba költözés...

Faluból, városba költözés kinek mennyire változott meg az élete, akivel történt ilyen?

Figyelt kérdés

Úgy érzem teljesen zárt környezetbe élek egy kis faluban ahol szinte mindenki ismer mindenkit + a környező helyeken is,zavar a sok pletykálkodás a megfelelési kényszer mert tudom,hogy ha az ember nem úgy cselekszik ahogy a tömeg elvárná abból pletyka lesz és megbékjóznak egy ideig vele.Kevés ember van főleg nagyon kevés fiatal semmi változatosság nincs az életembe az emberek mentalitása is zavar unalmukba nincs jobb dolguk mint pletykálni,szereznek egy barátnőt szét dolgozzák magukat és itt kifújt.Fiataloknak a környéken kb 1 hobbijuk van legalábbis a 90%-nak ami engem nem érdekel átlagos beszéd témák mások kibeszélése,kiparodizálása,szívatása mert egyáltalán semmi lehetőség nincs,közelben lévő városok meg inkább hasonlítanak egy nagy falura mint városra mind lakossági/méret terén és életfelfogásilag is.Vannak barátaim akiket nagyon bírok és jóba vagyok velük,de ők is olyan egyszerű felfogást képviselnek nem nagyon szeretnének menni sehova,mivel csak autóval lehet menni de mindenki inni szeretne de buszozni senki se akarna "bár megkell hagyni a tömegközlekedés se jó".Úgy érzem nem tudom kiélni magamat itt vagyok 22 éves szeretnék új emberekkel megismerkedni hasonló felfogásuakkal,értékrendűekkel akikkel közös hobbijaink vannak,csajozzás megkatasztrófa az ember úgy megy csajozni/pasizni,hogy egy kiallakitott véleménye van a másikról mert mindenki ismer mindenkit és pletyka által vagy növelik vagy csökkentik a másik esélyeit.

Úgy érzem ez nem normális élet tele gátlásossággal,azon gondolkozni mit csinálsz,hogy megfelelj másoknak mert úgyis találkozol velük és nem kerülheted el őket,ez mellett nagyon korlátozotak a dolgok amiket szívessen csinálna az ember mind hobbi terén mind máshogy.A boltok többsége miatt utazni kell ez mellett nincsenek sokáig nyítva.Nagyon sok negatívat tudnák írni még az itteni életvitelről ez mellett nagyon kevés pozítivat.


Nagy szépen köszönöm aki elolvasta az írásomat,azt szeretném kérdezni aki kis faluról költözött nagy városba annak mennyire változott meg az élete?

Persze olyan válaszok is érdekelnek akik születésüktől fogva nagy városban élnek és hogy állnak hozzá.


2016. nov. 17. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Falu széli szomszédmentes házban nőttem fel majd városi lettem. A falunak és városnak egyaránt vannak előnyei és hátrányai. Városon kényelmesebb lett az életem. Például nem kell tüzelővel bajlódnom mert a távfűtő művek mindent megold. Vagy füvet sem kell nyírnom mert csak a földszinti lakásom ablaka előtt van egy önkényesen megművelt kb. 4 négyzetméteres hobbikert. Vagy bármit meg tudok venni helyben. A vezetékes internettel is elégedett vagyok.

A hátrány az hogy a társasházban 0-24 óráig van valami zaj. Például ha valamelyik mérgesen tér haza a meunkahelyéről akkor jól bevágja a főbejárati ajtót hogy más is ébredjen fel ha éppen éjjel van. Valamint a sok csekk is hátrány, kötöttség. Falun a fúrt kútból ingyen volt a víz, itt meg vízóra méri. A rossz levegőt is hátránynak tartom meg azt hogy a bolti élelem az nem olyan jó minőségű mint a házilag termelt volt és drága is.

Ma sem szakadtam el a falusi sőt tanyasi élettől, gyakran visszajárok a szülői házba ami egy üdülés. És olyankor néhány óra múlva azt érzem hogy hiányzik a városi rohanás és zaj. Ezért ekkor elborzadok magamon, úgy érzem nem vagyok már normális ha nem a természetes életmód tetszik hanem a betonból készült művilág.

Hogy milyen életteret tartok ideálisnak? A tanyát. Akár trópusokon ahol ízletes gyümölcsöt termeszthetsz amit szeretsz, leginkább főállásban. És ami mentes minden csekktől, még a villanyt is magad állítod elő. Ja és persze olyan messze van a legközelebbi szomszéd hogy eldobni nem tudsz odáig illetve akár nótára gyújthatsz hangosan a házadban mert nem hallja. Összegezve azt mondom hogy az a jó élettér ami rezsi- és szomszédmentes és önellátásra alkalmas, nem kényszerülsz pénzkeresésre hogy palackozott levegőt vegyél a TESCO-ban. Falun az egymás mellett lévő házak mint élettér is kizárt.

2016. nov. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából én tanyán megörülnék:D

Élni szeretnék több emberi kapcsolatott változatosságot amit szerintem városban jóban megkap az ember.

Későbbiekben lehet,hogy majd én is nyugira vágyok.

De először kicsit szabadulni akarok ebből a könyezetből.

2016. nov. 17. 22:56
 3/4 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a választ,úgy látszik nem mindenkinek jön be a városi élet:/:)
2016. nov. 17. 22:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit én tapasztaltam bár csak kisvárosból mozdultam Pestre, hogy míg ott mindig tudsz kihez fordulni, itt nem ismersz senkit. És az emberek többsége nem is akar ismerkedni, mert már annyi ismerőse van hogy nincs rád ideje. Szóval eleinte elég magányos vagy. És talán nem a pletykák miatt de ugyan úgy előítéletesen mennek randizni az emberek. Viszont tényleg el tudsz ugrani kenyérért éjfélkor a sarki éjjel-nappaliba vagy a moziba 10-kor.
2016. nov. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!