Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel szoktátok lenyugtatni...

Mivel szoktátok lenyugtatni magatokat, ha borzasztóan nagy a stressz a rengeteg teendő miatt és a kikapcsolódás hiánya miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon stresszes és nagyon ideges vagyok, ráadásul most mindenkivel szinte ordítozok, mert tényleg nagyon feszült vagyok. (Vizsgák nemsoká jönnek, szakdoga, nyelvtanfolyam, gyakornokság, rengeteg házi és még ezek mellett egy rakat egyéb teendőm van. ) Ez így nagyon húzos, legalább is nekem most annak tűnik. Ti mivel szoktátok lenyugtatni magatokat, amikor alig van szabadidőtök?
2016. nov. 19. 18:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Zene hallgatás és csinálás vagy gyúrás. Edzés után rendesen elszállok mintha beállnék.
2016. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
12 km futás és közben zenehallgatás.
2016. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Általában minden problémámat az alvással oldom meg, vagy halasztom el, hogy ne akkor kelljen megoldanom, hanem majd a holnap megoldja.. pl. éhesség (ha este 8-9 után megéhezek, akkor inkább lefekszek aludni, hogy ne éhezzek meg jobban, mert akkor már ki kell menjek kaját csinálni.. Ilyen még a, hiszti, fáradtság, ha összeveszek barátnőmmel..

De például ha rengeteg szóbeli házim van és nincs kedvem hozzá akkor ki szoktam pakolni az ágyamra a könyveimet és, hogy látható legyen, hogy ehhez az én agyamnak most rohadtul nincs kapacitása, felkapcsolom a villanyokat, elindítok a házimozin egy jó kis R&B lejátszási listát jól felcsavarom a hangerőt és a könyv/füzetkupac tetején alszok egy 5-6 órát. Jelen pillanatban is ezt csináltam. Jövő héten témazáró hegyek és muszáj lenne tanulni. Ebben a pillanatban ébredtem fel, mert a matekkönyv gerince nagyon nyomta már a vállamat 10 óra óta.

Mivel több 10 kilométert utazok a suliba nap, mint nap így megszoktam a 4-5 óra alvást. Ez azt jelenti, hogy 10-kor elaludtam kb; most felébredek és délutánig megint fent leszek.

De ez az alvásos taktika napközben is jó, mert reggel a buszon is ha nincs kedvem hallgatni a sok bamba embert, ahogy beszélget, akkor bedugom a fülest és alszok.

Az alvás sokat segíthet a stressz levezetésében. A koalák is egész nap alszanak.. Láttál már stresszes koalát? Nem, ugye? Na látod.. Legyél olyan mint a koala és nem kell aggódj, hogy agyérgörcs miatt patkolnál el... ;)


Nekem ez a tuti módszerem, hogy elkerüljem a stresszes életet. :)


Remélem sikerült átadnom valami hasznosat az utókor számára.


18/F

2016. nov. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
mély levegő, kifújás szájon ezt 5 percig..
2016. nov. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!