Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik itt ajánlgatják, sokaknak...

Akik itt ajánlgatják, sokaknak akiknek rossz a sorsuk a szüleikkel, hogy amint elmúltak 18 évesek, költözzenek el otthonról szerintetek hogyan tegyék?

Figyelt kérdés
Elmúltam 18, és sokszor látom itt hogy költözz el ha rossz otthon, de hogyan? Érettségim csak jövőre lesz, Budapesten meg 100E egy albérlet min. + 2 hó kaució.
2016. nov. 26. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Nem csak pestre lehet költözni.

Legyen elég egy szoba is elsőre,de pár hónapig munkásszálló se elvetendő.

2016. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
#1: És az szerinted ingyen van?
2016. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Én 10 éves korom óta tudom, hogy rossz körülmények között élek. Bizony nem volt könnyű egy agresszív alkoholista anya mellett, és egy olyan apa mellett élni aki mindent elnézett az imádott feleségének. Hiába vert félholtra az anyám részegen, apámnak ő volt az istennő. Ezért én 14 évesen már tudatosan elkezdtem spórolni, dugni a kis pénzemet. 16 évesen már diákmunkát vállaltam. Egész nyáron nyomdában dolgoztam míg mások nyaraltak. 18 évesen leérettségiztem, de addigra már volt annyi pénzem, hogy kibéreljek egy kisszobát, legalább 2 hónapra volt kajára is pénzem. Munkát is találtam.

Szóval én így léptem le 18 évesen.

Akik rossz családban élnek azok már elég fiatalon rájönnek erre, és nem 18 évesen sírnak, hogy mit tegyenek..

2016. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Pesten is van 20-25 ezerért bérelhető szoba. A minimálbér nettóban 74 ezer, de pont a fővárosban nem jellemző, hogy csak minimálbéres állást lehet találni, diákmunkával is össze lehet szedni a szűkös megélhetésre valót. Saját jogon kérhető a családi pótlék, ha még tanul a delikvens.

Egyébként értem a problémádat, de mégis mi mást lehet tanácsolni, ha a kérdező szerint elviselhetetlen a helyzet? Vagy megszoksz, vagy megszöksz.

2016. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egy szoba 50 ezer. Ez komoly. Aki vidéken él, neki brutálisan hangozhat de ez a igazság.
2016. nov. 26. 22:46
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
Nincs szoba Pesten 20-25 ezerert. Az 15 eve volt
2016. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
3: Budapesten?
2016. nov. 26. 23:38
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Budapesti vagyok, egész életemben pesten éltem.

2016. nov. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Elösször is nem ragaszkodnék pesthez.


Nyugat dunántúlon,pl gy-m-s megyében rahedli olyan meló van ami ingyenes munkás szállót biztosít. Annyi pénzt össze diákmimkaznék ami egy hónapra kajára fizuig elég. Beiratkoznék egy ottani suliba és estin akár jövő évben le tenném az érettségit.


Ha olyan nagyon sz.ar otthon akkor nem várnék addig ameddig otthon érettségizek. Bevallalnam ezt az aldozatot h csuszok egy évet.

Ha azért tűrhető akkor csak érettségi dobbantanék,és mindenképp olyan munkát keresnék ahol van szálló

2016. nov. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen költöztem el.
2016. nov. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!