Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az mennyire ciki, ha sok...

Az mennyire ciki, ha sok huszon 1-2 éves lány már jó napot kívánokkal köszön? Ennyire idős lennék?

Figyelt kérdés

Persze nők nem célcsoport, de akkor is rosszul esik.


[link]


2016. dec. 2. 10:28
1 2
 1/15 Noblesse Oblige ***** válasza:
84%

Nekem 13 évesen is köszöntek jó napottal a kisgyerekek, és egynémelyeik tini vagy fiatal felnőtt is.


Szerintem ezen nem kell fennakadni.

2016. dec. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

engem emg mindenki fiatalabbnak néz, és semmibe vesz.

átnéznek rajtam a csajok ugyanúgy mint a munkatársak.

ez se jobb...

25/F

2016. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az a másik véglet. Ki tudja melyik a jó.
2016. dec. 2. 10:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem csókolommal köszönnek, addig nincs miért aggódnod. A magyar nyelvben és kultúrkörben egymást nem ismerő, felnőtt emberek között a magázódás az elterjedt. Az más kérdés, hogy egyre inkább terjed az általános tegeződés (szerintem pár évtizeden belül ki fog kopni a magázódás a nyelvből).

Hivatalos helyeken még mindig ez a "norma", és én pl. azon is ki szoktam akadni, ha mondjuk egy pincér letegez az étteremben. Hivatalosabb közegben még két huszonéves is magázza egymást (mondjuk egy hivatali ügyfelet ne tegezzen már le egy hivatalnok akkor sem, ha korban közel áll hozzá).

Helyzet- és egyénfüggő. Én pl. egyáltalán nem vagyok általános tegeződés-párti, miközben egyre többen azok.

2016. dec. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs gondom a nőkkel, mindig van párom. De azért rosszul esik a magázódás. Persze ez csak 10 ből 2-3 eset, amit huszonévesektől kapok. Általában tegeződnek.
2016. dec. 2. 10:42
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg saját maga miatt köszön jónapottal egy idegen, felnőtt embernek!

Vagyis azért, mert Ő elég idős ahhoz, hogy ne tegezzen le mindenkit, vagy ne csókolomozzon az idősebbeknek, úgy érzi épp elég felnőtt ahhoz, hogy ennek megfelelően viselkedjen.


Nekem huszonévesen is évesen elég rosszul tudott esni, mikor hivatalos környezetben a "jó napot" köszönésre egy "szia" volt a válasz. Illetve a mai napig furán tudok nézni, mikor nálam 15-20 évvel idősebb ember egyből letegez. Amikor én meg visszategezem, akkor gúvad a szeme, hogy nem csúszkáltunk együtt a homokozóban. Hát szerintem se, de ha már ő eldöntötte, hogy mi tegeződünk, akkor tegezem.


Kicsit zavaró, hogy alap udvariassági szokások olyan szinten kikoptak a hétköznapi életből, hogy már sokan félreértik, és mindenfélét belemagyaráznak. Pl. nőt előre engedni az ajtóban, és hasonlók.

2016. dec. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Harmincas vagy, nem?
2016. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

30+ éves(nek kinéző) férfiakat én sem kezdek el tegezni, így tanították, ez az illem, nehezemre is esne.

Volt osztályfőnököm ballagás után mondta, hogy tegezzük, azóta sem tegezem, mert nem megy.

22/L

2016. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
32
2016. dec. 2. 11:13
 10/15 anonim ***** válasza:
Középiskolás korom óta használom a "jó napot" köszönést, mivel az akkori tanáraim ezt várták el, ez volt a szokás az iskolában. Ehhez 18 éves korunkig hozzászoktunk, aztán többnyire maradt is. Csak annak nem köszönök így, akivel közvetlenebb kapcsolatban állok, gyerek, vagy letegez.
2016. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!