Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a skizofrén...

Mit tehetnék a skizofrén mamámmal?

Figyelt kérdés
Sajnos a papám halála akkora trauma volt a számára, hogy nem tudta feldolgozni, de ennek már több, mint 30 éve. Azóta leszázalékolták van egy gyámja, de nem igazán foglalkozik vele. 16 éves vagyok és ha egyedül vagyok itthon nem engedhetem be, pedig mindennap jön. Beáll az ajtó elé és vagy 1 órát itt áll, magában üvöltözik. Ilyenkor mozdulatlan vagyok úgy teszek, mint ha itthon se lennék. Sokszor azt üvölti engedjem be, mert akkor jobban járok. Nagyon rémisztő ez az egész. A betegségére rá tesz még egy lapáttal, hogy nem szedi a legfontosabb gyógyszerét a rivotrilt.

2016. dec. 3. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem először is a szüleiddel kellene erről tárgyalnod, hogy mikor egyedül vagy otthon akkor is keres benneteket és ez téged megrémiszt. Nem hiszem, hogy 16 évesen ezt kellene hallgatnod. Kezeltetni kellene, már ha lehet,és ha vannak jobb pillanatai akkor beszélni a fejével és elmondani neki, hogy szedje a gyógyszereit mert máskülönben nem lehet része a családnak.
2016. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A szüleim is tudják, de nem tudnak vele mit csinálni... évente pedig bekerül a kórházba.. utána kb. 1 hétig jól van... aztán minden kezdődik az elejéről. Sajnos mamámmal nem lehet beszélni... igazából állandóan felhív telefonon.. mondom neki, hogy nem vagyok itthon, de akkor is eljön.
2016. dec. 3. 10:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Te szegény ,szegény mamád. Veszélyes úgy-különben, mit csinál mikor beengeditek ?
2016. dec. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sokszor volt már, hogy neki ugrott anyukámnak. Ha meg épp nem csinál ilyet akkor magában beszél, nevetgél. Sokszor nézz valamit és ilyeneket mond h ne gyere, mert hozom a kötelet, felakasztalak a csillárra. Olyat is szokott, hogy kér kávét majd nem issza meg, mert azt mondja meg van mérgezve.
2016. dec. 3. 10:14
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elég hihetetlennek hangzik ez az egész. Én pl. nem biztos, hogy elhinném ha más mondaná ugyanezt és nem ismerném ezt a betegséget. De sajnos ez van.
2016. dec. 3. 10:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Jesszus, akkor tényleg jobb elbújni és csendben maradni, jól zárkózz be. Szüleidnek kellene pedig lépni valamit, hát ezzel tönkre vágja a Te lelkivilágodat is. Nem megoldás az hosszútávon, hogy bujkálsz a saját lakásodban és hallgatod az őrültségeit, meddig még ?
2016. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Évek óta arról beszélnek a szüleim, hogy már intézkedik a bíróság és befogják zárni. De semmi nem történik. Sajnos nem elég nekünk az ha eljön és itt csinálja ezt még a közös képviselője is sokszor felhívja anyát, hogy az otthonában is egész nap magában ordibál zavarva ezzel szomszédjait. Katasztrofális ez a helyzet.
2016. dec. 3. 10:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Szeretnék erről többet megtudni és talán tudok segíteni, írj privátba! ;)
2016. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Írj a 8-nak privátot, lehet szakmabeli. Kiskorú vagy, kiskorú veszélyben, kiskorú veszélyeztetése. Önkormányzat, családsegítő szerintem már réges régen lépett volna és segítettek volna nektek megoldani ezt a problémát.
2016. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Someone Alone ***** válasza:
16 évesen már nem kiskorú. 16 évesen már nem egész 2 éve fiatalkorú. 14 éves kor alatt mondható valaki kiskorúnak.
2016. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!