Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a skizofrén...

Mit tehetnék a skizofrén mamámmal?

Figyelt kérdés
Sajnos a papám halála akkora trauma volt a számára, hogy nem tudta feldolgozni, de ennek már több, mint 30 éve. Azóta leszázalékolták van egy gyámja, de nem igazán foglalkozik vele. 16 éves vagyok és ha egyedül vagyok itthon nem engedhetem be, pedig mindennap jön. Beáll az ajtó elé és vagy 1 órát itt áll, magában üvöltözik. Ilyenkor mozdulatlan vagyok úgy teszek, mint ha itthon se lennék. Sokszor azt üvölti engedjem be, mert akkor jobban járok. Nagyon rémisztő ez az egész. A betegségére rá tesz még egy lapáttal, hogy nem szedi a legfontosabb gyógyszerét a rivotrilt.

2016. dec. 3. 09:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A jogtudományban kiskorú alatt olyan személyt értünk, aki a 18. életévét még nem töltötte be, kivéve, ha 16 és 18 éves kora között házasságot kötött, mert ekkor a házasság megkötésével a nagykorúság bekövetkezik.[1]
2016. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szakmabeli vagyok. Nos, egy pszichiátriai beteg álladó kezelésre és orvosi felügyeletre szorul. Ebben főként a családja lehet a segítségére. A lehetőségek: a szüleid, illetve aki a gyereke, nem hagyja, hogy ne szedje a gyógyszerét (mellesleg a Rivotril nem gyógyszere a szkizofréniának), el kell vinni a mamát rendszeresen, legalább havonta egyszer, vagy két hetente a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba, ahol megkapja a RENDSZERES, és adekvát kezelést. Ma már léteznek olyan tartós hatású injekciók, amiket elég két-három-négy hetente egyszer beadni, és és a páciens éveken keresztül jó állapotban van. Ehhez viszont a családtagok aktív közreműködése szükséges, illetve ha van gyámja, akkor vele közösen. A legjobb alkalom erre, amikor kijön a kórházból, és éppen egy pár hétig jól van. Na, olyankor kell kézen fogni, és elsétálni vele a gondozóba, ahol beállítják a megfelelő gyógyszeres kezelést.

A másik megoldás, az elmeotthoni elhelyezés, ezt vagy akkor, amikor épp kórházban van, ott, vagy a gyámügyi osztályon kell kezdeményezni. Ha gyámság alatt van, akkor a gyámja is kezdeményezheti.

Természetesen ez nem a te feladatod, de beszéld meg a szüleiddel, vagy akár mutasd meg nekik az itt kapott válaszokat.

2016. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!