Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ekkora elvárás egy...

Miért ekkora elvárás egy nőtől, hogy igenis szüljön és csak a gyerekének éljen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

nos. igazából csak baromira kiakadtam a külső nyomásoktól. nekem még nincs gyerekem, 24 évesek vagyunk, néhány hónapja dolgozunk csak a párommal, utazni akarunk, élni, egyáltalán nem kell nekünk még gyerek. mikor felteszik a kérdést, akkor általában azt mondom, hogy majd egyszer biztosan lesz. erre jönnek az ősanyák, hogy kicsúszok az időből, és amúgy is, egy nőnek vágyakoznia kell egy gyerek után, alig várja, hogy szüljön, az az első, hogy megteremtse a körülményeket azért, hogy minél előbb lehessen gyereke. nagyon dühítő, hogy elvárják tőlem, csak mert a húszas éveim "felénél" járok, már lassan "kifutok az időből", és egyszerűen gyereket KELL szülnöm. a másik, hogy egyenlőre nem is szeretem annyira a gyerekeket, de ezt már meg sem említem. :D elvagyok velük, a babák cukik, de egyenlőre ennyi. fél óra után idegesítenek. de nekem kötelességem, hogy a várandóság, leendő gyerek körül forogjanak a gondolataim, az életem...


A másik pedig a nővérem. neki van már egy 1.5 éves kislánya, imádják őt a férjével, a kislánynak megadnak mindent. DE, szintén jönnek az ősanyák, akik támadják őt, mondván, hogy műkörme van, jár szoliba, fodrászhoz (na, nem naponta - kb. havonta, ahogy egy átlag nő), néha van "csajos este", ugyan ez az apukánál, hogy hogyan is képzeli azt, hogy péntek este a haverokkal sörözik egyet, miközben ott a pici.


BASSZUS! nem tehetek róla, de annyira feldühít az, hogy szinte elvárás, hogy szülj gyereket és mondj le mindenről, és csak a gyerek és úristen.


miért tart itt a világunk? vagy ez régebben is így volt? :/


2016. dec. 16. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen településen élsz ??
2016. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mégis milyen településen élsz ??
2016. dec. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1%

hallgass az "ősanyákra", gyerek nélkül nem teljes az élet.

és élni meg utazgatni gyerekkel is lehet.

egy átlagos nő nem jár havonta szoláriumba, meg műkörmözni.

és nőként inkább legyél hálás hogy rendelkezel egy ilyen képességgel, és élj is vele ha eljön az idő.

2016. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerencsére nem kötelező szülni és nekem sem áll szándékomban.

Igen, lehet utazgatni a gyerekkel, de nem úgy és nem annyi időre, ami (számomra) megfelelő.

Én is huszonéves vagyok, idén mentem férjhez, de már a csapból is ez folyik, mindenki ezt kérdezgeti és nem, nem, nem. Úgy érzem, hogy huszonévesen nem a gyerekvállalásra kell koncentrálnom.

Tökéletesen megvagyunk kettesben, szeretnénk élvezni egymás társaságát, világot látni és magunkra költeni a keresetünket.

Na meg végre elértem egy olyan alakot, amivel nagyjából ki vagyok békülve és nem akarom szétbarmolni a testemet. Önzőség lenne? Talán. De nekem is csak egy életem van, abban én vagyok az első.

Gyerek nélkül is lehet teljes életet élni, szerintem még teljesebbet is, mert egy gyerek rengeteg lemondással jár.

Elég szomorúnak tartom, ha valaki a szaporodáson kívül nem képes más célt adni az életének és nincs más örömforrása.

2016. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Ja és átlagos nőnek gondolom magam és járok havonta műkörmöshöz és hajat festetni, törődöm magammal, mert jobban érzem magam így a bőrömben és rengeteg másik nő is így van ezzel.

Az én édesanyám is jár és igenis szüksége van erre, hogy ne csak otthon legyen a húgommal, mert rohadtul nem egészséges ha az életed csak a gyereked körül forog. Attól, hogy valaki anya lesz, még nem szűnik meg nőnek lenni...bár a gyakorlat sajnos nem ezt mutatja.

2016. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

Jaj ne hisztizz mar, plane ne add elo hogy teged lepten-nyomon betamadnak az "osanyak" :)


Nevetseges vagy.


Azt csinalsz amit akarsz, kabe mindenki lexarja.

2016. dec. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj.. Sz*rd le ki mit mond. Én sem bírom a nagyokos ősanyákat. Van nálunk is egy, 42 évesen 3 gyerek és 2 unoka, és jaj de nagy büszkeség h a 23 éves lányának már 2 gyereke van (meg egy válàsa, a verekedős kedvű iszákossá vált férjtől). Tegnap azt mondta, hogy nekem nem kell karácsonyi ajándék vásárlással foglalkoznom, mert nincs gyerekem... Milyen buta beszűkült nòstény...

Dehogy futsz ki... Van aki 40 felett szül.

2016. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, az értelmetleneket pedig különösen. :D

nyilván nem szó szerint, minden nap jön velem szembe valaki, aki közli, hogy szüljek, hanem egyszerűen külső nyomás, de úgy gondolom, hogy kedves utolsó előtti, neked felesleges magyarázni. :D

2016. dec. 16. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszűkült, elvakult, elmaradott, régies, maradi látásmód ez és azért mondják ezt mert azt hiszik, hogy ez az elvárás meg a követelmény. Plusz szerintem ők is látják (tapasztalják) hogy mekkora szívás amikor rád erőltetnek egy ilyen dolgot, és a "nekem nem jó akkor neked se legyen" alapon akarnak mindenkit magukkal rántani.

-Elvégre milyen igazságtalan, hogyha nekem ilyen fiatalon szülnöm "kellett" és nem élvezhettem ki az életet akkor neked miért lehessen? (Na persze, bizonyára neki egyáltalán nem volt semmi választása... biztos ;)


Egyébként meg csak mond meg ezt nekik ami itt leírtál, hidd el nagyon megbánnád ha nem tennéd. Nekik amúgy is minek akarnál megfelelni, hogy boldogan üljenek a babérjaikon, áhhhhh nem éri meg (szerintem).


Ha az előző nem vállt be akkor meg jön a lorszeam tabletta ;)

2016. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Szia! 27/f

Öröm látni hogy más is így van ezzel mint mi a párommal. Gimi óta együtt vagyunk, télen snowboardozni járunk, nyáron utazgatunk minden fele. Van egy kis házunk,ami tényleg nagyon kicsi. Van egy szoba ahol alszunk, van egy kis nappali szerűség, egy konyha, meg egy fürdőszoba. Mi itt tökéletesen elvagyunk ha itthon vagyunk, de általában ritkán vagyunk itthon. Gyerek megse fordult a fejünkben, egyszer fiatal az ember, és ilyenkor kell mindent megnézni, ki próbálni extrém dolgokat. Az orvos tudomány fejlett, 35 évesen is lehet vállalni gyereket nyugodt szívvel. Mi a családban már nem beszélünk azokkal akik nem támogatnak minket. Sok vitánk volt velük, de aki szeret minket, annak az a lényeg hogy mi jól érezzük magunkat. Szóval, csináld azt ami NEKED jó!!! Ne hallgass másokra! Aki szeret téged, az örülni fog a boldogságodnak:)

2016. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!