Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom, mi legyek, mit tegyek?

Nem tudom, mi legyek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom magam semmilyen szakmában elképzelni, semmihez se értek, most vagyok végzős, és egy hónapon belül már kb el kéne ezt dönteni de fogalmam sincs, ami érdekel esetleg, oda is olyan magasak a ponthatárok, én pedig nem vagyok kitűnő tanuló, inkább olyan 4-es, emeltezni is csak angolból tervezek és nyelvvizsgám sincs. Szerintetek így már el is felejthetek bármilyen egyetemet? Kétségbe vagyok esve, nem tudom, mit szeretnék igazán. :(


18L


2017. jan. 6. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Menj ki 1 évre valahova önkénteskedni nyelvet is tanulsz viilágot is látsz át tudod gondolni mit is szeretnél. Ha emelt angolozol egy nyelvvizsgát még simán összehozhatsz :) Szerintem amíg nem tudod mit szeretnél fölösleges fogyasztanod az államis féléveid. Amúgy nem lehetetlen az egyetem, mert lehet az érettségi pontokat is duplázni csak akkor arra sokat kell tanulni :)
2017. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj, nem kell gimi után azonnal egyetemre menni. Kihagyhatsz egy évet, elmehetsz önkénteskedni EVS-el, dolgozhatsz, vagy csinálhatsz egy OKJ-s képzést.


Azt kötve hiszem, hogy semmihez se értesz. Tuti van valami, ami érdekel, nem?

2017. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, erre a külföldi dologra is gondoltam már, csak egyszerűen mindenki, de tényleg mindenki körülöttem egyetemre meg főiskolára megy, én meg úgy érezném, hogy elveszik egy év az életemből amikor nem csinálok semmit.


Hát, van pár dolog, ami érdekel, de inkább ilyen előadás szinten, hogy szívesen meghallgatom, ha beszélnek róla, de már mint szakmát, nem nagyon tudom elképzelni magamnak (pl a pszichológiával vagyok így).

2017. jan. 6. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam. Olyan rosszul éreztem magam, mert minden egyes osztálytársam ment egyetemre. 1-2 év múlva a fele otthagyta vagy megbukott én meg Németországban élek és elégedett vagyok az életemmel. Csak ne pánikolj ezen. Kényszerből menni, csak azért, hogy legyen valami szintén nem jó.

Sok sikert a továbbiakban!

2017. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszod! És Németországban ha megkérdezhetem, mivel foglalkozol?
2017. jan. 6. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!