Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vásároltam használtan magánsze...

Vásároltam használtan magánszemélytől egy számítógépet, ami 3 napig volt üzemképes. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Online hirdette, majd üzenetben tájékoztatott, hogy jól működik a laptop. Személyes átvétel történt, nem láttam hibát, majd 3 nap múlva, elment a kép, fura kattogó hang.. elvileg a vezérlő chip ment tönkre. Felkerestem az eladót, időt kért, de már majdnem 2 hét telt el, és még mindig nem jutottunk egyről a kettőre.. Elvileg nem tartózkodik otthon,plusz nem is az övé volt a gép, meg akkor még nem volt baja.. Most úgy állunk, h se pénz , se gép, ő pedig időt kér. Valakinek valami tipp? Esetleg jogilag?

#vásárlás #online #rossz árucikk
2017. jan. 15. 19:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igan itt az is lényeg hogy milyen feltételekkel adta el a laptopot! főleg a garira gondolok nyílván! Ha nem volt szó ilyesmiről akkor lényegébe mossa a kezeit. Feljelentheted, és majd lesz vmi, a feljelentést később vissza is vonhatod. Először békéltetés lesz úgy is, utána kell csak belemélyülnötök az egészbe. Privátba megírhatnák ki volt az, nem adom tovább! Csak azért mert és is szoktam ott eladni meg venni dolgokat, persze ahogy akarod!
2017. jan. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Semmire nem jutok vele. Éppen nem azt mondja, hogy én rontottam el. Na, de egy olyan hiba a szerelő szerint nem keletkezik csak úgy, hosszas túlmelegedés, stb... egyeztettem egy hozzáértő szakemberrel, 15 napon belül köteles lenne vissza adni a pénzt is. Üzenetben azt írta, hogy semmi hibája, működőképes gép, stb... többszöri rákérdezésre is. Ezt kinyomtatom, ezzel együtt megyek be feljelenteni. Ennek a műszaki állapotnak nem felel meg valami ami 3 nap után beoffol.. Mellesleg azt mondta akkor várja a jogi következményeket. Ja! előtte bepróbálkozott, hogy úgy vissza veszi, ha előtte megjavítottam... hogynee.. Nem személyeskedem a kilétéről, jelenleg mást nem árul, és falusi :D :D ha értitek Köszi amúgy a hozzászólásokat!:)
2017. jan. 16. 23:57
 13/18 A kérdező kommentje:
Ja, annyit mondott még személyesen, hogy ha bármi van a géppel hívjam.Erre tanúm is van, mi ketten voltunk, plusz akkor is elmondta, mennyire jól működik a gép..
2017. jan. 16. 23:58
 14/18 anonim ***** válasza:
19%
buta egy ember lehet ha az sem erdekli hogy feljelented, megér neki ennyit az a 27 ezer ft pottya lové?:D
2017. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az az igazság hogy fenyegetőzéssel semmire nem mész.


Egyik haveromnak előre utalással fizettek, ő meg postára adta amit kellett, nem nagy tétel, ~5 ezer forint. A postán valahogy elkeverték, vagy fene tudja megérkezett e. A vásárló meg elkezdett anyázni, fenyegetőzni, így haverom végül azt mondta hogy akkor bocs, így jártál. Pedig alapvetően visszaküldte volna simán a pénzt...

2017. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Na meg akárhogy idegeskedsz, tulajdonképpen az eladónak semmi kötelessége onnantól hogy átvetted tőle a használt gépet.


Nincs 15 napos visszavétel, tekintve hogy "kéz alól" vetted, nem hivatalos eladótól. Ráadásul tényleg mondhat bármit ő is, pont ugyanúgy tönkremehet a gép egy rossz konnektortól mint az elhasználódástól. Ráadásul 27 ezerért laptop....gondolom nem új, de még csak nem is 1-2 éves gépről van szó. Ezek felett már a gyártó sem vállal semminemű garanciát, szóval benne van hogy bármikor kérdés nélkül tönkremehet.


Ettől függetlenül én mikor bármit eladtam arra vállaltam 1 hét próba garanciát, úgy illik.

2017. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nyilván benne van a pakliban, ha használtat veszek, de ne 2 napig lehessen már használni, volt baja, amitől ,,meghalt", elvileg ő nem tudta.. de nekem azt írta nem lesz vele gond működik, ezzel szemben azt a két napos 1-2 óra videonézést rajta nem nevezném soknak. Eleve írásba adta(igaz üzin keresztül, de leírta ),hogy jó. Majd kezdenek valamit a kapitányságon ezzel. Én már nem tudok mit tenni, amúgy egészen tegnapig voltam vele kedves.. Még csak nem is beszéltem csúnyán sem. Engem csak az idegesít, h tisztában volt vele, hogy gyereknek lesz.. mégis elad egy szart, nehogy már megússza.. úgy, hogy a karaácsonyi összegyűjtött kis pénzével meg vígan elvan. Bele se merek gondolni mit érezhet tesóm, vágyik valamire, össze gyűjti magának a pénzt, megkér, hogy vegyek neki, de gyorsan, mert már nagyon szeretné, erre van öröm 2-3 napig aztán se gép se pénz.. Nyilván magam hibáztatom, amiért a Jófogáson vettem, de nem hagynám annyiban.. :/
2017. jan. 17. 13:48
 18/18 anonim ***** válasza:
hat igen tudta hogy gyereknek lesz es ez se erdekelte, igazi carhazi az ilyen, remelem egyszer valaki ugy megveri hogy csak pepeset bir majd enni azt kivanom az ilyen szar embernek, egyebkent jofogason sose vegyel semmit se ha lehetseges foleg ne muszaki cikket.
2017. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!