Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy bírtátok feldolgozni...

Ti hogy bírtátok feldolgozni egy halálközeli élményt?

Figyelt kérdés
bocsi ha rossz kategória

2017. jan. 28. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Mi történt?
2017. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
leírom privátba
2017. jan. 28. 18:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, milyen halálközeli élmény
2017. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
pl mint ma hogy alattam majdnem beszakadt a jég a kis dunán
2017. jan. 28. 19:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ha csak majdnem akkor miért olyan nehéz feldolgozni? Azt hittem meg akartak ölni vagy megtámadott egy kutya vagy balesetet szenvedtél és megsérültél. Ezeket nehéz lenne, de azt hogy majdnem beszakadt a jég, az miért? Nem értem.
2017. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Legközelebb ne menj jégre! De nem érdemes ezt túlagyalni.
2017. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
azert mert nem akarok meghalni megis egyfolytában ropogott a jég azthittem nekem annyi
2017. jan. 28. 19:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Majd elmúlik, még friss élmény ha ma történt. :) Nyugi nem fog olyan traumát okozni amitől hetekig hónapokig szenvednél.
2017. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Csicsky ***** válasza:
100%

Tehát akkor a kérdésed az, hogy hogyan dolgoztunk fel egy olyan élményt, amikor csak egy hajszál választott el a haláltól?


Hát ilyen sajnos nekem is volt. Valamikor még régen ugyanis megpróbálkoztam a búvárkodással. Palackom nem volt, csak szabadtüdős lemerülésekről volt szó. Biztonsági okokból mindig kötéllel merültem, hogy ha valami történne, akkor fel tudjanak húzni. Az egyik alkalommal nem vittem kötelet, hiszen nem volt szándékomban mélyre merülni. Lementem vagy három méterre és csak úgy gyakorlásképpen csináltam két, vagy három „bukfencet“ majd fel akartam jönni. Ahogy jövök fel, egyszer csak azt érzem, hogy egyre hidegebb a víz (itt meg kell jegyeznem, hogy a víz annak ellenére, hogy állóvíz volt, elég zavaros volt, mert a közelben veszteglő hajók felkavarták az iszapot az aljáról és pár centiméternél tovább nem lehetett benne ellátni). Ha hidegebb, akkor nem felfelé úszok, hanem még mélyebbre. Az a pár bukfenc miatt elvesztettem a tájékozódásomat, kissé elszédültem és most nem tudom merre van fel és le. Ha várnák egy kicsit, akkor már visszanyerném és fel tudnák jönni. A probléma ellenben az volt, hogy már nem volt levegőm, annyi semmiképpen sem, hogy kivárjam, amíg a szédülés elmúlik. Volt még kb. 10 másodpercem ahhoz, hogy feljöjjek, több nem. Most akkor mi legyen? Gondolkozni sem volt idő, ez már nem fért bele. Megpróbáltam körbenézni és akkor úgy tűnt, mintha az egyik irányból a víz valamicskével világosabb lenne, de csak alig észrevehetően. Akkor ez azt jelentené, hogy arra kell úsznom, amerre a víz világosabbnak tűnik, mert arra van a felszín. Elkezdtem úszni, miközben a szédülés hatására olyan érzésem volt, hogy nem felfelé úszok, hanem valamerre oldalra és nem erre kellene. Tudtam, hogy ha tévedek, akkor nekem annyi. Ennek ellenére tovább úsztam a „rossz“ irányba az érzéseim ellenére, amik minden tempóval egyre csak fokozódtak, ahogy a levegő fogyott. Pár másodperc múlva már fenn voltam. Nem tudom leírni azt az érzést, amíg felértem, de ennél kegyetlenebb dolgot azóta sem tudok elképzelni. Kijöttem a vízből és senkinek sem szóltam egy szót sem. Csak annyit mondtam, hogy mára befejeztem.


Hogy hogyan dolgoztam fel? Erre nehéz választ adni. Talán nem is dolgoztam fel, csak egyszerűen leblokkoltam annak az érzésnek a felidézését, amit akkor átéltem. Ugyanis ezt az érzést azóta sem tudom felidézni, az eseményt igen, de az érzést már nem (legfeljebb csak valahogy homályosan). Talán ez a szerencsém.

2017. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hat rajottem ha felek ilyen helyzetekben akkor nekem annyi ezert nem szabad agyalnom kozben azon h mi lesz vegem lessz e egyaltalan felek e. Nekem ez a feldolgozas, meg erdekes neha visszagondolni, hogy bizony ha nincs valami orangyal vagy mi akkor nekem annyi. :D
2017. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!