Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosok, medikusok! A valóságb...

Orvosok, medikusok! A valóságban mennyire van jelen az orvosok közti lenézés, mert egy kolléga nem a SOTE-n végzett?

Figyelt kérdés
Olvastam itt pár kérdést, bár szerintem a legtöbb provokatív. Engem viszont tényleg érdekel, hogy van-e valóságalapja. Én Szegeden tanulok, még nem találkoztam hasonlóval, egy alkalmat kivéve, de mindenkit az eszéhez kell mérni. Viszont van olyan POTE-s ismerősöm, akinek medikus kupán mondta egy SOTE-s, hogy "ja, te csak Pécsen tanulsz?", szóval nem tudom.. Ez a rivalizálás, lenézés csak hallgatók közt van, vagy orvosok közt is megmarad ez a csak ide jártál, csak oda jártál dolog? (pl. egy pesti Honvéd kórházban, vagy egy SOTE klinikán)

2016. nov. 18. 12:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

SOTE klinikán pl felvételnél előny ha az sotén végeztél és a helyismereted is nagyobb, emiatt szakmailag is könnyen hátrányba lehet kerülni mikor újként csöppensz be, de egyébként ezt a hátrányt hamar be lehet hozni és ha már bent vagy a kutyát nem érdekli, hogy honnan van a diplomád. Ahogy más kórházakban sem számít.

Inkább külföldi tanulmányoknál van nagyobb szerepe, hogy honnan van a diplomád. A SOTÉnak mindenhol van neve, de a többi egyetemet alig ismerik, maximum csak a környező országokban.

2016. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Személyesen a való életben én még nem tapasztaltam ilyet (bár ismerek olyanokat, akik igen, de szerencsére azért nincsenek olyan sokan). Véleményem szerint a SOTE-ra is többségében normális emberek járnak, akik tudják, hogy mindegyik magyar orvosi egyetem világszínvonalú képzést nyújt.


A lenézők inkább egy hangos kisebbséget képeznek, akik abban a tévhitben élnek, hogy csak az az iskola lehet a legjobb, ahova ők járnak. Sajnos ebben még sokszor a médiában is támogatásra lelnek, mivel minden évben jönnek ki „rangsorok”, ahol természetesen mindig a budapesti egyetemeknek kell elöl lenniük, az adatok meg direkt úgy vannak értékelve, hogy a várt eredmény jöjjön ki.

Egy kiváló cikk a rangsorolás jelenlegi formájának értelmetlenségéről: [link]

Illetve egy link, ahol részletesen leírom, hogy a hvg rangsorát pl. miért nem érdemes komolyan venni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


A való élettől eltérően viszont, itt az odalon rendszeresen tapasztalható ez. Van 2-3 ember, aki folyamatosan próbál mindenkit provokálni, de őket egyrészt senki nem veszi komolyan, másrészt ezzel a SOTE-t is lejáratják, mivel lesznek, akik általánosítva azt fogják hinni, hogy az átlag SOTE-hallgató olyan, mint ezek a provokátorok (akik mellesleg lehet, hogy még a SOTE közelében sem jártak soha, nemhogy ott tanulnának)... De ez őket valószínűleg nem érdekli.


Ilyen pl. az 59%-os válaszoló. Az ilyen emberek akkor válnak hiteltelenné, amikor egyszer előszerettel bizonygatják, hogy ők (sőt, senki...) soha egy rossz szót sem szólt a vidéki egyetemekre ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 9-es), máskor meg azért kijelentik, hogy szerintük a vidékiek nem dolgoztak meg annyira a diplomáért, mert a debreceni meg a szegedi egyetem is könnyebb, mint a SOTE ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 11-es), vagy épp minden lehetőséget megragadva szidják a pécsi egyetemet ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 2-es, http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__7932.. , 9-es, http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 24-es), amikor meg valaki rákérdez a konkrétumokra, akkor jön a néma csönd..... Persze közben azt hirdetik, hogy a vidéki orvostanhallgatóknak kisebbrendűségi komplexusuk van, meg a SOTE ellen szabadultak el az indulatok, meg nem értik, hogy miért kell mindig vitát generálni ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 6-os, 12-es), meg hogy a vidékiek miért méregetik a micsodájukat ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula.. , 7-es és 8-as). Közben éppen ők generálják a vitát és méregetnek (pedig állítólag SOTE-hallgatók). Pl. itt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. ). Onnan lehet tudni, hogy a fenti hozzászólások szerzője ugyanaz a személy (ha a stílusból és a tartalomból nem lenne egyértelmű), mert korábban 61%-os volt, és pont mindegyik hozzászólás szerzője pontosan ugyanakkor esett vissza 60-ra (majd ma 59-re is).


#1:

Abban igazad van, hogy az adott egyetem oktató kórházaiban előny az ott szerzett diploma. De ez a vidéki egyetemekre is érvényes, és azoknak is vannak pl. német oktató kórházai is...Egyébként valóban nem nagyon érdekel senkit, hogy az illető hol végzett.


Az, hogy a vidéki egyetemeket a szomszéd országok kivételével nem ismernék, az egyszerűen nem igaz. Németországból és Iránból is pl. tömegesen jönnek tanulni a vidéki egyetemekre, pedig Németország sem szomszédos, Irán végképp nem. De még Afrikából és Amerikából is jönnek. És egyre többen akarnak jönni, mert az egyetemek egyre ismertebbek, és a hírük is jó.


Elhelyezkedés szempontjából ugyanez érvényes. Sok magyar dolgozik külföldön, és ők is viszik tovább a 3 vidéki egyetem jó hírét is, az itt végzett külföldi hallgatók szintén.


Az, hogy a vidéki egyetemekhez képest a SOTE-nak "mindenhol" neve lenne, szintén nem igaz. Pl. a QS felmérése szerint a 4 magyar orvosi egyetem diplomája közül pont a SOTE diplomája a legkevésbé elismert nemzetközi körökben (employer reputation nevű paraméter). Bár mint mondtam, ezekre a ranglistákra nem érdemes alapozni, mivel jórészt üzleti érdekeket szolgálnak ki, és olyan paraméterekkel dolgoznak, aminek semmi köze sincs az oktatás színvonalához.


Lenézésre tehát nincs is ok, és szerencsére nem is túlzottan jellemző (egy hangos kisebbségtől eltekintve), bár sajnos azért nyilvánvalóan létezik a jelenség.

2016. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A SOTE-nak mindenhol van neve? Nem, édesem. A "mindenhol van neve" a Yale-nél és a Harvardnál kezdődik, nem a SOTE-nél :) Egyébként nyilván azért van akkor orvoshiány, mert csak a SOTE-sok mennek külföldre, mert a vidékiek a kutyának sem kellenek. Hát nem. Mind a 4 orvosiról ugyanúgy mennek USA-tól kezdve Anglián át Németországig dolgozni, csereprogramban tanulni. :) Több SZOTE-s orvost ismerek, akik voltak USA-ban is dolgozni (letették az USMLE-t, amihez MINDE A 4 MAGYAR ORVOSI AKKREDITÁLT).
2016. nov. 19. 18:51
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

A kérdésedre válaszoltak, erre elkezdesz kötekedni?


"Olvastam itt pár kérdést, bár szerintem a legtöbb provokatív."


- A kérdésed pont ilyen csak burkoltan, felteszed a kérdést, majd aki nem azt mondja amit hallani akarsz azt leszúrod.


A 4 egyetem közül a SOTE a legnevesebb, nemzetközi toplistákban is előrébb van. Ezen felesleges vitatkozni. Amibe bele lehet kötni azaz, hogy ez mennyire fedi a szaktudást és a tényleges oktatási színvonalat.


De hogy én is válaszoljak a kérdésedre: nincs lenézés - legalábbis SOTE-n végzett nem fog lenézni csak amiatt mert te vidéken kaptad a diplomádat. Pont.

2016. dec. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

2. vagyok.


#4:

Nem kezdett el kötekedni, mivel amin szerinted kötekszik, azt nem is kérdezte. Csak az 1. válaszoló mindenképp fontosnak tartotta kiemelni, amit te is, hogy persze-persze, de azért a SOTE mégiscsak nevesebb... Tehát ha valaki kötekszik, akkor azok ti vagytok.


„nincs lenézés - legalábbis SOTE-n végzett nem fog lenézni csak amiatt mert te vidéken kaptad a diplomádat.”

Ebben egyetértünk, mivel a SOTE-n végzettek többsége is szerencsére normálisan gondolkodik, de sajnos azért akadnak kivételek is.


„A 4 egyetem közül a SOTE a legnevesebb...”

Hogyan mérjük az egyetem „nevességét”? Szerintem a többi is van olyan neves, mivel azokra is sokszoros a túljelentkezés, külföldről is. A legtöbb ember, aki végül a SOTE-ra megy, egyébként a megközelíthetőség alapján választja a SOTE-t a másik három egyetemmel szemben.


„nemzetközi toplistákban is előrébb van.”

Kb. a felén van előrébb (azokon, amelyek a publikációs teljesítményt tartják szem előtt), a másik felén meg leghátul (azokon, ahol a diploma nemzetközi elismertsége a döntő).

- Az EECA university rankings nem tematikus listájára a SOTE fel sem került az első 200-ba, a 3 vidéki egyetem meg igen (mindegyik az első 60-ban).

- A QS rankings nem tematikus listájára a SOTE fel sem került az első 1000-be, a 3 vidéki egyetem meg igen (a második 500-ban).

- A CWUR nem tematikus listáján annyival van előrébb, hogy 44,64 pontot ért el, míg a többi 44,33-44,60 között. Ez semmi.

- Az URAP nem tematikus listáján annyival van előrébb, hogy 66,27 pontot ért el, míg a többi 63,64-66,05 között. Ez is semmi.

Tehát a 2 nem tematikus lista közül kettőn minimálisan előrébb van, kettőn meg annyira hátul, hogy nem is rangsorolják. A 4 lista alapján nem látom azt az egetrengető tendenciát, amiről beszélsz.


Nézzük a tematikusakat:

- A QS rankings nem tematikus listáján előrébb van, mivel a publikációs teljesítménye magasabb (és a 4 paraméterből 3 ezt méri), a 4. paraméter, a diploma nemzetközi elismertsége (employer reputation) viszont a 4 közül a legalacsonyabb. Pedig ha valamit, én pl. ezt érteném „nevesség” alatt. Vagy esetleg a kutatásban „neves”, a diploma értékében viszont nem?

- Az EECA-nak nincsenek tematikus rangszámai, de a paraméterek megnézhetők az egyes képzési területekre specifikusan is. A SOTE-t nem rangsorolják, mivel az employer reputation nevű paramétert annyira alacsonynak mérték (most nem tüntetik fel, amikor még látszott, akkor 33,9 volt, a másik 3 egyetem meg valahol 78 és 83 között).

Tehát a 2 tematikus rangsor közül az egyiken megint legelöl van, a másikon megint leghátul. Az kb. mutatja is ezen rangsorok használhatóságát.


Forrás:

QS és EECA:

[link]

[link]

[link]

[link]

Felül a körökre kattintva láthatók az egyes paraméterek, valamint az egyes listákon elfoglalt rangszámok is. A SOTE-nál azért van csak 3 kör, mert a QS nem tematikus listáján nincs az 1000-ben sem, így az annak megfelelő kör hiányzik.

Jobbra a „select a subject” rész alatt hívhatók elő az orvosképzésre vonatkopzó specifikus adatok.


CWUR és URAP:

[link]

[link]


„Ezen felesleges vitatkozni.”

Valóban felesleges, mivel egyelőre ott tartunk, hogy te nyilatkoztattál ki valamit, én pedig bemutattam, hogy az esetek felében pont az ellenkezője igaz, mint amit állítasz.


„Amibe bele lehet kötni azaz, hogy ez mennyire fedi a szaktudást és a tényleges oktatási színvonalat.”

Nem kell belekötni, mivel világos, hogy abszolút semennyire.

A „nevesség” (jelentsen bármit is) biztosan semennyire.

A ranglistákon elfoglalt helyezés a ranglistától és a mérési módszertől függően akár fedhetné is, de igazán egyik sem azt méri, amit kellene. Leginkább az „employer reputation” korrelálhatna az egyetem „nevességével”, ha ismert lenne, hogy pontosan kiket és milyen módszerrel kérdeztek meg, ami alapján végül összeállt a paraméter. Így viszont az is elég ködös.

A képzés színvonalával pedig egyetlen mért paraméter sem függ össze, mivel azt mérni bonyolult lenne, a ranglisták készítőit meg általában piaci érdekek motiválják, így arra törekszenek, hogy a lehető legegyszerűbben csináljanak valamilyen rangsort, amit aztán eladhatnak, legyen az bármilyen használhatatlan is. Ha már komolyabban dolgozni kellene az egyetemek képzési színvonalának mérésén, az már nem éri meg nekik...

2016. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

# 5/5


A probléma, hogy te úgy emeled ki a vidéki egyetemeket, olyan pontok szerint ahogy neked tetszik.


Én is mondhatom, hogy "Súllyófalu gyógyszerészeti egyeteme a legelső a xy szerinti rangozásban ha hátulról nézzük" (mivel gyógyszerésznek tanulok :) ).



A SOTE magyar (HVG) és nezmetközi (QS rankings) rangozásban is Medicine kategóriában előrébb van jó 50 hellyel, mint bármelyik másik vidéki egyetem. És ez nem csak az idei de az elmúlt évekre is igaz.


[link]



Szeretném kiemelni, hogy amit írok NEM lenézésből, vagy támadásként írom!!! Ezek csak a számok.

Lehet egy állítást tényekre alapozni, lehet azt mondani hogy vidéken jobb a kézés, DE azt nem szeretem, ha ezt hamis tényekre alapozva teszik, - itt konkrétan arra, hogy SOTE nem az első a magyar medicine tárgyból és nemzetközi listákon, mert az.


[link]


[link]


[link]

2016. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

#6:

„A probléma, hogy te úgy emeled ki a vidéki egyetemeket, olyan pontok szerint ahogy neked tetszik.”

Nem, én objektíven összeszedtem az összes nemzetközi ranglistát, amit ismerek, és bemutattam olyanokat is, ahol a SOTE volt elöl, és olyanokat is, ahol nem. Te viszont valóban azt a 2-t emelted ki, amelyik neked tetszik. Én viszont mindkét végletre írtam ugyanannyi példát, így még az sem derülhetett ki, hogy mi az, ami tetszene nekem. Tehát ami szerinted nálam probléma, az valójában nálad probléma.


„Én is mondhatom, hogy "Súllyófalu gyógyszerészeti egyeteme a legelső a xy szerinti rangozásban ha hátulról nézzük" (mivel gyógyszerésznek tanulok :) )”

Attól, hogy gúnyolódsz, az érveid súlya nem fog egy hangyányit sem nőni. Maximum az látszik belőle, hogy nem tudtál valódi érvet írni.


„A SOTE magyar (HVG) és nezmetközi (QS rankings) rangozásban is Medicine kategóriában előrébb van jó 50 hellyel, mint bármelyik másik vidéki egyetem.”

Azért az már teljesítmény, hogy a HVG ranglistán is 50 hellyel előrébb van szerinted, amikor azon csak 4 egyetem van. :)))) (látod, én is tudok gúnyolódni, még akkor is, ha egyébként nyilvánvaló számomra, hogy mire gondoltál az 50 hellyen kapcsoaltban)

A QS rankings tematikus listáján valóban előrébb van (mivel egyiknél sem pontos szám (hanem csak tartomány) szerepel, ennek mértékén szintén lehetne elmélkedni, mert az lehet akár 50 hely, de lehet, hogy csak 1, de az is lehet, hogy 100), bár ez nem jelent valós különbséget (a SOTE egyedül a publikációs teljesítménye miatt van előrébb, a legnagyobb különbség a H-indexben van, ami nagyjából azt jelenti, hogy hányan idézik a cikkeiket). A diploma elismertségében viszont mind a 3 vidéki egyetem veri a SOTE-t a QS és az EECA listáján is (szigorúan medicine kategóriában).


Eemployer reputation a QS University Rankings alapján:

SZTE ÁOK: 64,4, DE ÁOK: 63,7, PTE ÁOK: 62,5, SE ÁOK 59,7.

Itt a különbség nem nagy, de egyértelműen a 3 vidéki egyetem diplomája az elismertebb.


AZ EECA alapján az employer reputation:

DE ÁOK: 82,4, SZTE ÁOK: 82,4, PTE ÁOK: 78,7, SE ÁOK most nincs adat, korábban 33,9.

Itt már a különbség is óriási, a SOTE nagyon kilóg lefelé. Talán azért ez is túlzás, de valamit azért nyilván jelent, hogy mindkét felmérés a SOTE-t hozta ki 4.-nek a 4-ből.


Ezért lett volna érdemes a linkjeimet megnézni, ahol a paraméterek is látszottak, és akkor nem kellene a semmitmondó rangszámokkal dobálózni.


Az EECA-n meg a SOTE van hátrébb jó 150 hellyel, mint bármelyik másik vidéki egyetem.

A QS nem tematikus listáján meg jó 500-zal hátrébb...

Ez sem feltétlenül jelent valós különbséget.

Forrás: linkek az 5. hozzászólásban.


A HVG-ről eddig nem szóltam, mivel nemzetközi rangsorokról volt szó. De tájékoztatlak, hogy azt úgy készítik, hogy ha véletlenül nem a kívánt eredmény jönne ki, tehát pl. nem a SOTE lenne az első, akkor azzá teszik.


Hogy konkrétumot mondjak:

[link]

Pl. ha megnézed a 2016-os listán az oktató/hallgató arányt, feltűnik, hogy 3 db 1. helyezett van (9-re kerekített aránnyal) (SE ÁOK, SZTE ÁOK, SE EKK). PTE ÁOK a 4 (10-re kerekített aránnyal). Ha valaki kiszámolja a valós értékeket (mert a táblázat adataiból lehet, egyszerűen el kell osztani a hallgatók számát az oktatókéval), akkor kiderül, hogy az SE-ÁOK csak a 3. lenne 8,999-cel (mivel az SZTE ÁOK és SE EKK is előtte lenne), Pécs meg azért 4., mert a 9,6-ot már felfelé kerekítjük. Valószínűleg ezért kellett egyébként kerekíteni, hogy a SOTE ne harmadik legyen, hanem első. Persze a felületes szemlélő (aki nem nézi, azt gondolja, hogy az SE az első, és akkor Szegeddel egyforma, Pécsnél meg 3 hellyel jobb, míg a valóság az, hogy Szeged 1-gyel megelőzi, Pécs meg csak 1-gyel van mögötte ebben a mutatóban).


De rendben, ne legyünk elfogultak, és vegyük úgy, hogy véletlen, hogy pont ezt a paramétert kerekítették. A tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát tanulmányozva még érdekesebb dolgokra bukkanhatunk. Megtudhatjuk pl., hogy a 79,4% + 10,7% ugyanannyi, mint a 82,8 + 14,1%, hiszen az SE ÁOK és a DE GYTK is második, hiába magasabb mindkét paraméter a DE-n... SZTE GYTK nyilván a 2. érték miatt került az SE ÁOK mögé, mert az 2%-kal alacsonyabb, hiába magasabb a másik 10%-kal.... Erre még mondhatnánk, hogy a DsC-k aránya nyilván nnyivel nagyobb súllyal számít, de akkor meg az nem világos, hogy az SZTE ÁOK miért van a SE ÁOK mögött.... Ez egyféleképp lehet, ha csalnak a rangszámokkal (tehát ha a 2 közül bármelyik magasabb SE ÁOK-n, akkor SE kerül előre, ha mindkettő az SE-n alacsonyabb, akkor pedig holtverseny...). Lehet szépíteni, de nyilvánvaló, hogy így van... Ezek után hogy vegyük komolyan a HVG (Eduline) bármilyen ranglistáját?


Persze a fentiek tükrében talán még az is előfordulhat, hogy a többi számadat sem valós. Bár ha az lenne, akkor sem lenne semmi közük az oktatás színvonalához (mivel azt nem a felvettek adatai vagy az oktatók publikációs teljesítménye alapján kellene megítélni), így nem tudom, miért pont ezeket kell mérni. Ja, de.... (mert egyszerű, olcsó, és nem kell vele dolgozni, ráadásul még az is jön ki belőle (kis kozmetikázással), ami a „kívánt eredmény”. A hiszékenyek meg bedőlnek ennek.


„És ez nem csak az idei de az elmúlt évekre is igaz.”

Mivel az elmúlt években is kozmetikáztak, hol durvábban, hol kevésbé durván.

Ha az összes egyetem összes karát külön nézzük, akkor a 2012-ben a PTE ÁOK az „oktatók kiválósága” alapján az 1., a „hallgatói kiválóság alapján” a 23. A SOTE az oktatók alapján 26., a hallgatók alapján 2. Ez alapján abban az évben az jött volna ki, hogy a PTE ÁOK a „legjobb” orovsi egyetem (1+23=24; míg SOTE: 26+2=28).

[link]

Ez azonban nem a kívánt eredmény volt.


Ezt akkoriban úgy oldották meg, hogy az SE FOK-ot m,ég betették a PTE ÁOK elé a hallgatói rangsorban, hogy valahogy mondhassák, hogy mégis a Semmelweis „a legjobb” (hiszen így az SE ÁOK az oktatóiban 3., a hallgatóiban 1.). A PTE ÁOK meg 1. és 4. volt, de ha a SE FOK-ot kivennénk, akkor szintén 1. és 3. lenne. Az, hogy oktatói szempontból az SE FOK nem volt még az első 5-ben sem, az meg persze nem számított a Semmelweis megítélésében, de a hallgatóinál muszáj volt a PTE elé betenni, hogy az eggyel hátrébb kerüljön, és így az SE ÁOK-nak jöjjön ki a „legjobb” átlag... Lényeg, hogy az adatokkal valahogy alá tudjuk támasztani, amit állítani akarunk...

[link]


Utólag pedig találtak egy még „elegánsabb” megoldást a problémára:

[link]

Ugyanaz a lista, ugyanabból az évből, mégis teljesen más számok szerepelnek benne.... (az előző cikk 2011-es dátuma ne tévesszen meg, mivel mindig a következő évi rangsort közlik előző év végén) PTE ÁOK: 2. és 23., SE ÁOK: 16. és 2.). Rejtélyes módon a PTE itt már eggyel hátrébb került az „oktatói kiválóság” terén, az SE a „hallgatói kiválóság” terén 10-zel előrébb. Csak nem utólag változtatták meg, hogy itt is csont nélkül az SE legyen az első? (mert hiszen a készítők szerint úgy kell annak lennie, mint ahogy minden évben).... Ezek után hogy vegyük komolyan a HVG (Eduline) bármilyen ranglistáját?


„Szeretném kiemelni, hogy amit írok NEM lenézésből, vagy támadásként írom!!! Ezek csak a számok.”

Ugyanez rám is vonatkozik.


„DE azt nem szeretem, ha ezt hamis tényekre alapozva teszik, - itt konkrétan arra, hogy SOTE nem az első a magyar medicine tárgyból és nemzetközi listákon, mert az.”

A 4 linked közül az utolsó 2 ugyanaz a lista, az egyik meg a SOTE honlapjáról egy elfogult vélemény. Pontosan 1 hazai és nemzetközi listát emeltél ki, pont azt a kettőt, amelyiken a SOTE az első. De nem vagy elfogult, á miért is lennél...

Én már korábban pontosan leítam, hogy melyik nemzetközi listák azok, amelyeken első, és azokat is, amelyeken utolsó (mert bizony ilyenek is vannak, akkor is, ha te erről nem vagy hajlandó tudomást venni).


Te az általam leírtakhoz semmit nem tettél hozzá, csak feldobtad még a HVG rangsorát, amely egyrészt nem nemzetközi lista, másrészt komolytalan (ld. előbb). Azokról a tényekről és listákról, amik viszont a nézetednek ellentmondanak, egyszerűen nem vagy hajlandó tudomást venni (inkább elismétled ugyanazt, amit én is leírtam, csak kihagyod a felét, hogy úgy tűnjön, hogy igaz, amit állítasz). Felőlem tedd, ha neked ez jó, de ne gondold, hogy amit csinálsz, annak bármi köze van a realitásokhoz vagy az objektivitáshoz.

2016. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%

Ezek csak belemagyarázások. SE magyar medicina esetén minden listában a top1.


Ha a vidéki egyetemek jobb helyen állnának akkor te is tudod, hogy nem több oldalas esszében kéne kimagyaráznod az eredményeket :)

2016. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
14%

# 7


Erre mondják azt, hogy "magyarázza a bizonyítványát".

2016. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
77%

Eddig nem akartam hozzászólni a kérdéshez, mivel mindent elmondtak már előttem, ami lényeges volt, de betettem a figyelt kérdések közé, most végül mégis hozzászólok.


Én is azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy a lenézés egy hangos kisebbség részéről van csak jelen. Meg itt az oldalon is vannak trollok (mint pl. a 49%-os), akik mindenképp bizonyítani akarják, hogy a SOTE mindenhol az első, akkor is, amikor már mások mondtak több ellenpéldát is.


Utolsó (49%-os): Te próbálod magyarázni a bizonyítványod, de nem sikerül. A 88%-os válaszolónak mindenben igaza van. Te is tudod, különben legalább megpróbáltad volna tételesen cáfolni az állításait. Meg vicces, hogy még mindig kötöd az ebet a karóhoz, amikor már 88%-os válaszoló is írt több listát is, ahol a SOTE utolsó, vagy nem is jegyzik. Más listákon meg valóban az első, mint ahogy ő is írta. Magadat járatod le, amikor nyilvánvaló tényeknek mondasz ellent, azt állítva, hogy a SOTE minden listán az első. Bár gondolom morcos vagy, mert megint törölték a troll kérdésedet.


Íme, 2 lista, ahol a SOTE-t nem is jegyzik:

[link]


[link]


Innentől kezdve feleslegesen állítod, hogy mindenhol a SOTE az első, mert ezek a listák cáfolják.


Meg most megnéztem azt is, amiket az Eduline listája kapcsán ír, és tényleg. Érdekes, hogy az emberek nem veszik észre ezeket, és vakon elhisznek mindent a listáknak. Irányíthatóak és hiszékenyek vagyunk.


Annak meg inkább örülnél, hogy részletesen leírja, hogy még a hozzád hasonlóak is megérthessék.

2016. dec. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!