Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Videkiek, akik egyetem miatt...

Videkiek, akik egyetem miatt elkerultek Pestre?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehez elszaladni otthonrol, megszokni Pestet, beilleszkedni, elni, kozlekedni megtanulni, stb.? Meselnetek egy kicsit? Oszinten szolva vegzos vagyok es elegge be vagyok parazva, hogy.mi lesz velem, milyen lesz, mennyire tudom feltalalni magam... meg nagyon rossz lesz elszaladni itthonrol szerintem. Ketten elunk anyukammal, szeretek itthon lakni, szeretem a varosom... egy kis megnyugtatast kaphatnek?
2017. febr. 9. 18:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én világéletemben Pesten akartam lakni, ráadául a világ legszigorúbb szülei jutottak nekem, szóval felkerülni bp-re olyan volt, mint egy álom. Nagy, forgalmas, mozgalmas, mindig történik valami, ezer helyre el lehet menni. Ne parázz, király lesz!
2017. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell felni. Nem art ha megtanulsz kozlekedni meg par apro modern dolgot, de keruld a gatlastalanokat mert abbol annyi van mint a nyu. Mindig legy resen, hogy ne hasznaljanak ki. Es ne hidd azt hogy kevesebb vagy mint a pestiek, meg ha le is neznek. Elso harom napban furcsa lesz de hamar hozza fogsz szokni.
2017. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én buszoztam, nem szaladtam, de ez a te dolgod. Beilleszkedni, élni ugyanúgy kell, mint otthon, közlekedni meg már előtte is tudtam, nem ott kellett megtanulnom.

Kicsit komolyabban: parázzál ki, mert sokkal jobban fogod élvezni, ha nem azon görcsölsz, hogy mi hogy lesz. Majd minden úgy, ahogy kell.

2017. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

"Mennyire volt nehez elszaladni otthonrol"

Semennyire, soha nem elszakadásként éltem meg. A mai világban meg ott a telefon, és az ország sem túl nagy, pár óra alatt bárhova haza lehet érni.


"megszokni Pestet, beilleszkedni, elni"

Meg lehet szokni hamar, főleg kezdő egyetemistaként, mivel van 100+ hozzád hasonlóan új ember, és sosem vagy egyedül, főleg kollégiumban. De rengeteg a közös program eleinte.


"kozlekedni megtanulni"

Ezen sosem értettem kit kell "tanulni", hacsak nem a világvégéről jön az ember, akkor ismeri a tömegközlekedést. Főleg manapság mikor ott az okostelefon, meg a Futár, Google Maps, amik "real time" mutatják a tömegközlekedési adatokat így vadidegen területen is el lehet navigálni. Legrosszabb esetben meg visszamész oda ahonnan kiindultál.


A fontosabb útvonalakat, helyeket hamar megtanulod, a többi meg jön magától. Én emlékszem kezdetben a Váci útról jártunk be metróval, utána évekig az egyetem mellett voltam koliban, és sokat jártam a pályaudvarokra hazafelé, stb. Most meg évek óta nem is láttam a Nyugatit vagy a Keletit.


Feltalálni meg fel fogod magad, tekintve hogy muszáj. Én mindig megkaptam előre hogy "jajj mi lesz veled Pesten, milyen nehéz lesz neked, nem lesz ott anyuci apuci hogy elintézzenek mindent helyetted, itthon még a boltba sem kell elmenned, mi lesz ha az ügyeket kell intézned...aztán mégis itt vagyok lassan 10 éve és köszönöm szépen jól vagyok :D


Igazából a belvárosi részeket leszámítva pont ugyanolyan mint a nagyobb vidéki városok, csak nagyobb a kiterjedése, semmi extra.

2017. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
A közlekedés nekem nagyon nehéz volt, sokáig tartott mire megszoktam. Főleg a metrót. Borsodi gyerek vagyok, néztem pestet mint aki még sose látott várost. (Persze voltam ott korábban csak nem egyedül) Néha furán néztek rám, többen kérdezték vidéki vagyok-e, az kicsit kellemetlen volt, de ezenkívül nem volt baj. Hozzá lehet szokni, meg is lehet szeretni.
2017. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

"Ezen sosem értettem kit kell "tanulni", hacsak nem a világvégéről jön az ember, akkor ismeri a tömegközlekedést.2


Miért kellene ismerni a tömegközlekedést? Én 18 éves koromig jó, ha 3-szor ültem buszon a városunkban. Akkor is csak azért, mert az iskolával mentünk valahova. Egyébként sosem szálltam buszra, autóval vagy gyalog mentünk mindenhova. De még aki ismeri a közlekedést, annak is meg kell szoknia Pestet, hiszen minden más településnél sokkal nagyobb. Szóval azért van mit tanulni rajta, évek kellene, mire fejből vágod, hova mivel érdemes menni, mikor érdemes busszal/metróval/villamossal menni inkább, merre menjél, ha nem akarsz lépcsőzni, ilyenek.

2017. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem volt nehéz. Nincs miért izgulnod.
2017. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

1#

Nagyon szépen köszönöm a biztatást!! :)

2017. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
40 éve élek Pesten, tősgyökeres pösti vagyok, de mai napig néha tanácstalan vagyok hogy jutok A-ból B-be.
2017. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

*elszakadni (bocsi)

A kozlekedest miert kellene megtanulni? Buszra eletemben 5x szalltam, akkor sem mentem 5 km-nel messzebb es csak arra az egyre tudtam szallni, rosszra nem... Vonatozni sokat vonatoztam, de abbol is max ket lehetoseg van, hogy mire szalljak. Van ket sin, egyik vonat erre, masik amarra. Nagyon elszurni nem lehet. Metrot pl meg nem is lattam soha. Villamost is csak igy a tavolbol, kocsibol. Szegyen, nem szegyen, ez van... max majd nyaron felmegyek gyakorolni, vagy nem tudom :D

2017. febr. 9. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!