Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Videkiek, akik egyetem miatt...

Videkiek, akik egyetem miatt elkerultek Pestre?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehez elszaladni otthonrol, megszokni Pestet, beilleszkedni, elni, kozlekedni megtanulni, stb.? Meselnetek egy kicsit? Oszinten szolva vegzos vagyok es elegge be vagyok parazva, hogy.mi lesz velem, milyen lesz, mennyire tudom feltalalni magam... meg nagyon rossz lesz elszaladni itthonrol szerintem. Ketten elunk anyukammal, szeretek itthon lakni, szeretem a varosom... egy kis megnyugtatast kaphatnek?
2017. febr. 9. 18:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%

Azt én se értem, miért kellene megtanulni a tömegközlekedést. Ugyan nem vagyok pesti, de naponta ingázok másik városba egyetem miatt, és az egész úgy kezdődött... most kapaszkodj meg... megvettem a bérletem, felszálltam reggel a buszra, aztán meg kicsit később az úticélomnál.


Most lehet azt mondani, hogy a "metró az má' más, me' a föld alatt megy", de könyörgöm, arra is csak jegyet kell venni a megfelelő megállóig, felszállni meg leszállni. Max kicsit nagyobb a tömeg, de ennyi. :D

2017. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Na hát latszik hogy nem vagy pesti előző, mert itt marhára nem ìgy van.

Pl van olyan metròállomás aminek 8-10 kijarata van, ùgy el lehet tèvedni mit a sicc..

Vagy pl nem mindegy hogy a-bòl b-be 25 vagy 50 perc alatt jutsz el.

Harmadrèszt folyamatos lezárások baleset stb miatt, mindig ùjra kell tervezni. Pl mùltkor a Kökitöl nem ment a metrò, ès megjegyzem èn magam aki 5 ève pesti is megijedtem hogy jutok haza, csak percekig keringtem ott, mìg vègül 85ös busszal elmentem az Örsre, onnan 2ed metrò Keleti majd 24es villamossal haza. De akinek nincs helyismerete nem tud azonnal tervezni.

Szòval itt igencsak tanulni kell a közlekedèst, de megszokhatò...

Amùgy èn 2 hèt alatt megszoktam az itt lakást, imádom.

De èn mindig is ide vágytam.

Neked is tetszeni fog.

2017. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
12-es, igaz, erre nem gondoltam, elnézést, ámbár mentségemre legyem szólva, nem sokszor jártam Pesten, akkor is csak "turistaként", és nem is vágyom rá, hogy ott éljek, megyeszékhely méretű városok épp megfelelőek nekem.
2017. febr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Fatal_3rror_ ***** válasza:
20%

"évek kellene, mire fejből vágod, hova mivel érdemes menni"

Évek alatt egy egyetemet elvégez az ember.


Akárhogy nézem, az átlag pesti ember nem ismeri a tömegközlekedés 90%-át, mert miért is kellene?


Pont ugyanúgy ahogy vidéken sem ismertem a 18-20 buszjáratból 15-öt, Pesten is mindig az aktuális lakhelyednek, munkahelyednek, iskoládnak megfelelő útvonalat "szokod meg", ott meg pár nap és kiderül mivel, merre érdemes menni. Van nagyságrendileg 250 járat, busz, villamos, HÉV...én sem tudom hogy a város másik felén milyen busz jár, nem is kell hogy tudjam.


"van olyan metròállomás aminek 8-10 kijarata van, ùgy el lehet tèvedni mit a sicc.."

Mindegyik kijáraton jelezve van, hogy melyik merre visz fel. Csak olvasni kell tudni. Nem azt mondom, 1-1 aluljáróban én is megszeppenek, hogy hirtelen merre is kell menni, de ha idegen helyre megy az ember, akkor azért előtte csak tájékozódik. Vagy felmegy a felszínre és ott rögtön kiderül jó helyen van e. De erre is azt mondom, hogy én szerintem a 10 évem alatt a metróállomások felén még soha nem is jártam.

2017. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Fatal_3rror_ ***** válasza:
45%

És az egészre továbbra is azt tudom mondani, hogy okostelefon...


Manapság szerintem nincs egyetemista, akinek ne lenne, legalább valamilyen minimális szinten mobilinternet. Sőt, egyetemistáknak egész jó kedvezmények is járnak.


Ráadásul manapság a járművek 90%-án van kijelző, bemondják a megállókat, vannak Futár kijelzők valós adatokkal. Tele a város BKK automatákkal, stb.


És tényleg azt tudom mondani, hogy Google Maps, BKK Futár. Ezeket napi szinten használom, mert szeretem tudni hogy várjak e esőben-hóban a megállóban, vagy hagyjam az egészet és menjek gyalog, valós idejű adatok vannak, halál pontos utazás tervezés.


Igaz én a mai napig úgy vagyok, ha ismeretlen helyre megyek, akkor előtte megnézem térképen, hogy jutok oda, merre van egyáltalán, megnézem utcaképen...onnantól már tényleg hülyének kell lenni az eltévedéshez.


Vagy legrosszabb esetben van szája az embernek, régen ha nem tudtam mi merre, akkor kérdeztem, és előbb utóbb eljutottam a célomhoz.


Mondom ezt úgy, hogy régen vidéken én nagyjából 2-3 buszjáratot ismertem összesen. Saját buszom is úgy, hogy végállomástól végállomásig :D

2017. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%

Senki nem azt mondta, hogy nem lehet tájèkozòdni...Hanem azt, hogy nem olyan mint pl Ceglèden ahol kb nincs is tömegközlekedès.

Igenis rengeteg aluljarò nem egyèrtelmű, pl Árpád hìd ki van ìrva hogy X kijarat pl Váci ùt 43-70ig, másik kijárat meg 110-135ig, nekem meg pont a 90 kellett, ès az istennek se talaltam ilyen kijáratot, emiatt kèstem el állasinterjùròl. Aztán mindig előző nap vègig jártam az ùtvonalat, mint hogy mèg1x elkèssek. De Ùjpest Központban is kerestem már a Művelődèsi Házat, 4 embert kèrdeztem, 4 különböző irányba küldtek, ès egy 5.ben lett meg szòval ez se mindig bombabiztos :D

De nyilván ha ùj helyre mèsz, akkor megnèzed neten hogy jutsz el oda. De pl nekem 5 èv után már szinte sose kell megnèznem semmit, szinte bármit tudok valamihez kötni, ès eljutok bárhova. Erre akartam kilyukadni, hogy ez nem megy 1-2 hèt alatt. Sőt èn rengeteget utazok keresztül kasul, de van olyan baratnőm aki tősgyökeres pesti, 26 èves, de kb alig volt kint a kerületükből (16.) èletèben, tőlem kèr nèha tanácsot ha bejön a belvárosba. Szòval igen, ezen is mùlik mennyit utazol.

2017. febr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%

Gyerekkoromban szüleimmel egy kihalásra ítélt faluba költöztünk, amit elképesztően gyűlöltem. Minden vágyam volt egyszer Pesten élni, és akkoriban még erősebben éreztem ezt, szóval elszakadni maga volt a megnyugvás.


Imádtam egyedül lenni, a magam ritmusa szerint élni. Végre önálló lehettem, senki nem nézte minden lépésem.


Ennek már több éve, ma már sokkal könnyebb közlekedni is. Akkoriban nem voltak még appok, GPS-es telefonok se nagyon, a buszok is főleg az Ikarusok voltak, amikben hol bemondta a vezető merre jársz, hol nem. Például első nap az egyetemen sötétedés után végeztem az óráimmal. A vezető nem mondta a megállókat, sok helyen a megállónevek le voltak szakítva vagy át voltak rajzolva, ráadásul esténként még ma is előfordul, ha nem jelez valaki időben a buszon, akkor az a busz nem fog megállni a következő megállónál. Na ez tényleg parás volt akkoriban. Most már jórészt nem ilyen buszok járnak, és tudod követni, merre mész.


1-2 hét mire belejössz a fontosabb csomópontokba, főleg, ha sokat kell utaznod. Utána hétről hétre egyre több további járat fog kapcsolódni ezekhez a csomópontokhoz, szóval ha valami gond lesz, és mondjuk kihullik a 3-as metró, lehet, hogy már rögtön tudni fogod, merre menj. De ott van az utvonalterv vagy más tervező oldalak, ha elakadsz.


Sokan túlmisztifikálják ezt a Pest témát, pedig semmi extra nincs benne. Sok kisebb város egymás mellett (általában) hosszú bolti-postai-egyéb nyitvatartásokkal, sok jó kajáldával, olykor rossz levegővel, füstölő 3-as metróval, meg furcsa emberekkel. Ennyi.


Persze, hogy amúgy parázol, én is paráztam, de ez gyorsan el fog múlni.


Ja, a csöveseknek ha lehet, ne adj pénzt, max kaját. Általában piát vagy cigit vesznek belőle, szóval sok hasznosra nem költik. Sajnos nem fogod tudni őket kikerülni, én lassan két lábon járó ATM-nek érzem magam.

2017. febr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
67%

"Általában piát vagy cigit vesznek belőle, szóval sok hasznosra nem költik. "


ÉN adok nekik! Méghozzá azért, mert TELJESEN MINDEGY, hogy mire költik, nem vagyok az anyjuk! És, ha ŐK ÍGY ÉS EZZEL "BOLDOGOK", akkor így boldog, nem érdekel!!


A lényeg, hogy adhatok! És olyat szeretek adni, AMIVEL boldogok!

2017. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!