Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan bírjátok munka mellett...

Hogyan bírjátok munka mellett az iskolát?

Figyelt kérdés

2016-ban családi okokból meg kellett kezdenem a felnőtt életet. Szóval dolgozom, egyébként szerencsés körülmények között, mert irodában, heti 40 órában.

Viszont korábbi tanulmányaim kiegészítésre szorulnak, ezért felnőttképzésre járok még 2,5 hónapig.


Igazából egy része érdekel annak, amit tanulok, és ezzel lehetőség nyílna olyasmi munkára, amit szívesen csinálnék (nem bírom az irodában ücsörgést...). Mégis motiválatlan vagyok. Csak 3,5 éves egyetemi szakot végeztem, mégis már kiégtem.

Amikor az iskolában ülök este, akkor a 12. órámat ülöm végig és a nap folyamán hivatalosan csak két fél órás szünet van: az ebédszünet és amíg az iskolába átrohanok. A terem fülledt, levegőtlen, nem is lehet jól kiszellőztetni. Kényelmetlen is. Alapbetegségem miatt sokszor nem vagyok 100%-ig jól.

A tanárok próbálnak minket is bevonni, kérdeznek, nagyon jól felkészültek, a szakmában dolgoznak maguk is. Mégis alapvetően monotonan adják le az anyagot és úgy érzem, otthon meg tudnám egyedül tanulni. Ezért sokszor telefont nyomogatok vagy be se járok.


Tinikoromban jól bírtam a terhelést, mindig stréber voltam. Jól nem tanultam a képességeim miatt, viszont sokat ültem a könyvek felett hétvégén is. Valószínűleg ezért is égtem ki, és amikor ezt a sulit elkezdtem, nem érzékeltem a kiégést eléggé...

Mostmár vágyom a szabadidőre, nem bírom a terhelést.

Ráadásul a sulin kívül sok más dolgom is van. Ha ritka alkalmakkor munka után rögtön hazamegyek, mondjuk vásárlás, főzés, mosogatás elvesz 1,5 órát (jó időbeosztással és gyorsan tudom csinálni, ha akarom), utána leülök és nem tudok lazítani, mert nem hiszem el, hogy nincs mára dolgom.


Hogyan legyek a képzés maradék idejében lelkesebb? Családtagom munka, gyerek, férj mellett csinált harmadik diplomát... Hogyan lehet ezt bírni?


2017. febr. 19. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Levelezőn érettségiztem fizikai munka mellett. Úgy tudtam kibírni hogy mindig szakítottam időt aktív pihenésre is. Vagyis amikor azt csinálok amihez kedvem van és nem azt amit a feladatok elvárnának. Ez az aktív pihenés bármi volt amihez éppen kedvem adódott, motorozás a természetben, nyáron fürdés a folyóban, stb. Ekkor nem égtem ki egyáltalán, sőt ragadozó módjára mentem el felvételizni a fősulira. Aztán ott a nappalin a végére mégis kiégtem. Úgy éreztem sokat fektettem be és kicsi a nyereség. Ezt a kiégést diploma után szintén úgy orvosoltam ahogy már céloztam rá, hogy évekig azt csináltam amihez kedvem van, és nem azt amit mások csinálnak, tehát nem mentem el egy gyárba robotolni hogy mégjobban kiégjek. A megélhetés nem volt gond mert a szülői háztájiban tudtam tevékenykedni, ami hobbinak tűnt. Motorral bejártam Európa nagy részét. És arra jöttem rá hogy jól döntöttem azzal hogy nem egy munkahely rabja lettem hanem a saját életemmel foglalkoztam. Azóta is otthon dolgozom és nincs olyan jövedelem ami elcsábítana rabszolgának. Élet csak egy van, ami nem eladó. Pont.
2017. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért is égtem ki a tanulásban, mert mélyen tuti nemcsak én akartam a legtöbbet kihozni magamból. Féltem rossz lenni abból, ami nem érdekelt. Bánom, de nem teljesen, mert sokat tanultam belőle!!!



Én tornázom, sütök, de a főzés is alapvetően kikapcsolódás (nem is kötelező, mert ott a kifőzde az irodaházak aljában), növényeket gondozok, de passzívan is tudok/szoktam pihenni.


Az a gond, ha tudok pihenni végre, csak még nehezebben rázódom vissza, több pihenést kívánok. :(

2017. febr. 19. 13:26
 3/4 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy mozgalmas, nem zárt helyen ülős (de nem is végig szabadtéri) munkát szeretnék. Már gyakornokként láttam ilyen munkákat és tudok még több ilyenről. Azonban a diplomámat hiába pótolom ki, így is kevés lesz az ilyen munkához az esély. Így kevés a motiváció is.
2017. febr. 19. 13:28
 4/4 anonim ***** válasza:

"Azért is égtem ki a tanulásban, mert mélyen tuti nemcsak én akartam a legtöbbet kihozni magamból. Féltem rossz lenni abból, ami nem érdekelt."

Rátapintottál a lényegre. Az ember tényleg nem abban ég ki amit kizárólag saját kedve szerint csinál szabadon. Hanem a másoknak vagy például munkahelynek való megfelelési kényszerben lehet kiégni.

Van egy mondás:

"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)

Például fent van a neten egy fiatal pár aki nászútra fekvő kerékpáron letekert Ausztráliába Ázsián keresztül. És mégsem égtek ki, pont ellenkezőleg. Mert saját maguk urai és nem mások mondják meg nekik hogy mit csináljanak.

2017. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!