Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy szórólappal/könyvjelzőv...

Ha egy szórólappal/könyvjelzővel kéregető embernek kidobom/összetépem a papírját amit nekem ad, mit csinálhat?

Figyelt kérdés

Aki szokott Pesten metrózni az biztos találkozott már ilyenekkel... Amikor gyerek voltam jól le is húztak, azóta rettenetesen utálom őket. Azokról beszélek, akik (többnyire barna bőrűek kevés foggal) a kezedbe nyomnak a metró aluljáróban egy szórólapot vagy könyvjelzőt vagy akármit, te elveszed mivel vagy nem tudod hogy mi következik vagy nem figyelsz eléggé és azt hiszed csak egy sima szórólapos, erre ő megállít, hogy kérdezhet-e valamit és akkor kitalál valami kamut, hogy pl hajléktalan (de ki van sminkelve közben!), vagy az árva gyerekeknek gyűjt, vagy hogy vásárolhatsz valami cuki dolgot. A vásárlással húztak le, adtam 300 ft-ot (ami azért gyerekkoromban sokat ért) erre szerintetek kaptam bármit is? Hátat fordított és húzta le a többi embert... Ha meg elveszed a papírt amit adott de mondod hogy nincs pénzed, akkor bunkó módon kitépi a kezedből, és még ő van felháborodva. Ha meg nem állsz meg neki, utánad üvölt és megátkoz téged meg az egész családodat...


Arra gondoltam, hogy egyszer eljátszom, hogy sietek, kiveszem a kezéből azt, amit nyújt, majd sietve tovább megyek, ő közben nyilván utánam jön de én kidobom a kukába. Tud bármit is csinálni velem (azon kívül hogy leüvölt)? Mert végül is ő adta oda, gondolom beperelni nem perelhet be, hogy megloptam... Fogadok, engedélye sincs a legtöbbnek kéregetni.


2017. ápr. 14. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én is megcsinálnám, csak nem visz rá a lálek. Túl kedves vagyok😂😂😅
2017. ápr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azon szoktam gondolkodni, hogy milyen lenne, ha ahogy ekveszem a szórólapot kapásból elkezdem megenni menet közben :D Egyszer lehet kipróbálom.
2017. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszer én is jártam már hasonlóan annó amikor kolis voltam. Csak pár hete/hónapja voltam fent pesten, amikor aluljáróban odajön az állatja, kezembe nyom egy könyvjelzőt (vagymit már nem emlékszem), pár pillanattal később megállít, hogy ez a könyvjelző x száz Ft-ba kerül, de adhatok többet is támogatva a beteg gyerekeket/állatokat/jézust stb. Mikor visszaadta, hogy nekem erre nincs pénzem, még ő kezdett el bunkóskodni, na akkor hátrafordultam és miközben ő kiabált utánam egy középső ujjal jeleztem neki a véleményemet... Na azóta meeessziről kerülöm az ilyeneket (részben a saját érdekükben), sőt, ha látok egy ilyet, majd később ugyanott látok egy rendőrt/közterest, simán szólok nekik (olyan szép látni, ahogy sunnyognak el, mégszebb, amikor igazoltatják őket)
2017. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!