Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem merek kimenni az utcára,...

Nem merek kimenni az utcára, kivéve ha suliba kell menni. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Mondjuk boltba is csak a szüleimmel megyek de csak azért mert én viszem őket, iskolába autóval járok igyekszek mindig közel parkolni, hogy ne keljen sok ember mellett elmennem. Igyekszek mindig becsengő előtt vagy körül beérni, hogy ne kelljen a folyosón látnom a sok ember. Tegnap pl. nem mertem elmenni venni töltőt a boltba, de a kisállatboltba el merek menni meg a zöldségeshez, de egy újonnan nyílt üzletbe nem. Szüleim szerint lusta vagyok. Holott csak félek az emberektől és az új dolgoktól.
2017. máj. 7. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szorongas, depresszio, panikbetegseg... fordulj szakemberhez, mert ebbe nagyon bele lehet ragadni, aztan a vegen mar ki sem mersz lepni a hazbol

Es onnan ezerszer nehezebb meggyogyulni, mint mondjuk innen, ahol most tartasz.

2017. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Ez lehet pánikbetegség is. Félsz az új helyzetektől és inkább a jól megszokott úton haladsz, nehogy ki kelljen lépni a komfortzónádból. A legjobb, ha felkeresel egy pszichológust és közös erővel legyőzitek ezt vagy magad is csinálhatod. Minden nap kitűzöl egy kisebb célt. Elmész gyalog a szomszédba és vissza, majd másnap egy kicsit tovább és így minden nap. Ezzel önbizalmat nyersz és lesz erőd nagyobb dolgokhoz is. A lényeg a fokozatosság és az, hogy ne lépj túl nagyot egyszerre.
2017. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Agorafóbia, szociális fóbia


Pszichológushoz menj el! Általában kórházakban is van ingyenes lehetőség, de sulin keresztül mindenképp egyszerűbb kapcsolatot teremteni velük. Osztályfőnököt kérdezd

2017. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!